Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

LiborGondek

Po vzoru jedničky i zde vás čeká série "náhlých, nečekaných a nevysvětlitelných nehod" pár šťastlivců, kteří uniknou smrti. Radovat se ale by bylo trochu předčasné, řekl bych. Užívejte život jak můžete, stejně z něho nevyváznete živí. Paradoxně jsem Nezvratný osud 2 ještě před jedničkou, ale nic to nemění. Líbil se mi moc. ()

Ryuuhei

Musím souhlasit s názory, že spíš než horor, se jednalo až o recesní černou komedii. Myslím, že to byl i částečný záměr tvůrců. Jinak neskutečná volovina. Sice promyšlená, kdy smrti byly opět promyšlené a až krkolomně zapadající, ale již jsem se jimi tolik nebavil, jako v jedničce. Jednou to vidět stačí bohatě. ()

lennyd

Pokračování velice zdařilé jedničky, bohužel o několik tříd horší. Možná je to způsobeno ztrátou "originality" (přece jen, dvojka je dvojka), nebo tím, že se zde plete víc nadpřirozena - pokud si vzpomínám, tak v jedničce jediné co bylo "nepřirozené" byla smrt Toda (voda tekoucí ze záchodu a zas mizející) - ostatní se klidně mohlo stát... Taky úvodní docela zdařilá scéna dálniční havárie už tolik nepůsobí (pokud jste viděli jedničku tak víte co bude následovat)... Docela dost doufám, že někoho nenapadne natáčet další a další díly ... dva už jsou až moc.. ()

BS

Druhé pokračování dnes již kultovní série přineslo nové postavy a nové "chztré" způsoby smrti. Mezi dnešními horory klasa, jako pokračování už celkem nuda. ()

Phietros

S předešlého dílu jako jediná přežila Clear, kterou drží v klinice, protože si myslí že se sbláznila, po té co všichni kolem ní zemřeli. Jenže něco podivného se stane i mladé Kimberly, která vidí svou smrt uprostřed dálnice v obrovské dopravní nehodě, při které zemře spousty lidí! Proto se vydává za Clear aby jí pomohla... Opět se snaží obejít smrt a vyhnout se jí obloukem, ale co někoho zachrání, další zemře.. Příjdou na způsob jak to celé ukončit?! Ještě lepší než jednička, mnohem více smrtících efektů a Ali Larter v hlavní roli, kdy opět čelí smrti v tváří tvář... ()

Beky

...a je to pořád za tři! Proč ne? Nápad je pryč, ale koncept je stejný, v tomto díle není důvod se bavit méně. Verdikt: Ellis předvedl několik parádních scén, škoda že je už nikdy nezopakoval...60%!! ()

Jazzzz

Jako každý jiný horor, který měl rádoby úspěch přichází další díl. Bohužel bych musel opakovat to co u prvního dílu... Jediné čím je sto to kapánek zaujmout sou variace na úmrtí, kdy tvůrci zabíhají do extravagance a kýčovitosti na úkor snahy o hrozivou realičnost. Tím jsem se snažil říci, že člověk se u tohodle prostě nemůže bát, nejde to. Jen čeká na další a další umrtí a snaží se v nich hledat trochu kreativity... NNene, takovehle horory nebrat. ()

dANo

Priemerný teenagerský horor, kde najlepšie scény sú hneď v úvode - veľká havária a potom "náhodná" smrť výhercu lotérie (v tomto prípade čierný humor na vysokej úrovni, navyše s ekologickou pointou:). ()

Brain-D

O kapičku slabší pokračování chvalitebného prvního dílu. Smrt znovu zasahovala a její vraždy byly brutálnější než v 1.. ()

Imune

Ze začátku se mi líbilo jak to navazovalo na jedničku, ale chyběla tam ta horrorová atmosféra a příběh se celkově nepovedl tak dobře jako v prvním filmu. Ale musí se nechat, že zakončení v podobě dezertu (ruka na talíři) se opravdu povedlo :P. 65% ()

lykan9

Nezvratný osud 2 byl v něčem horší a v něčem lepší než předchozí díl. Plusem rozhodně bylo, že způsoby smrti byly propracovanější a brutálnější. Zároveň i postavy byly zajímavější a i těm vedlejším byl dán větší prostor, takže si divák mohl vytvořit bližší vztah. Bohužel dvojce chyběla už ta originalita, která z jedničky dělala ten wau efekt. Kvůli tomu jsem již nebyl napjatý, jak která postava umře, jelikož jsem již znamení sám viděl a způsob smrti se dal vysledovat - viz. smrt zbohatlíka a nápisu na lednici EYE. I když se však překvapení vytratilo, tak divák zůstane po dobu sledování v pozoru, aby si mohl všimnout každé indicie. V souhrnu však dvojka horší než jednička rozhodně není a jedná se o velmi dobrý horor. ()

jitrnic

Mě to přišlo lepší, zábavnější a lépe zahrané než jednička. Skvělá je hlavně postava feťáka.úvodní bouračka a smrt výherce loterie. ()

Ichabod

Tohle mne moc překvapilo a pozitivně. Od lehce nadprůměrnýho horůrku pro teenagery se dvojka soustředí na mnohem lepší a brutálnější fatality jak v prvním díle. A úvod? Měl jsem pocit že sleduju to nejlepší z Kobry 11 notně říznutý umem Michaela Baye - až tak moc je opravdu úvodní nehoda kvalitní. Co mne dále potěšilo je náhrada v hlavní roli, nesympatickýho mlaďase vystřídala po boku Ali Larter moje oblíbená A.J. Cook obarvená na hnědo. Podle mne je dvojka akčnější a smrti lepší, takže vítám tenhles sequel a mrknu i na třetí díl. ()

Ravi

Dvojka je dle mého názoru o málo lepší, než jednička, protože posílila v pasážích, kde první film ležel na vodě (nejasnost, jestli chce být černým humorem nebo hororem, atd.). Avšak trochu by potřeboval postrčit režisér od scénaristy větším prostorem pro tvořivost, protože je vidět, že v některých místech scénář režisér nepotřeboval a přesto to dopadlo výborně (úvodní scéna s havárií). Dávám 60% = 3/5 ()

J-o-k-e-r

Takmer 1ka přes kopírák, jen tu není hlavní mladík, ale holčina. Neuvidíme pád letadla ale mega bouračku na dálnici. Ale já se bavil i tak, sice originalita vyprchala a všichni jsme tušili jak se děj bude ubírat, ale i tak je člověk zvědavý co samotná smrt ještě vymyslí za způsoby a jak zamává s těmi co si mysleli, že ji utekli. ()

D28

Totálne "vžitie sa" do príbehu je u mňa dvojsečná zbraň. Síce si vďaka tomu môžem užívať väčšinu filmov naplno, horory to ale nie sú. Môže za to určite aj dokonalá filmová technika, kedysi filmová smrť nebola tak strašná, keďže nebola až tak realistická. Moja makovica určite ocení neuveriteľne natočenú reťazovú havárku, ale zároveň vysiela signál ruke-vypni to už, toľko mŕtvol, toľko kúskov jedného tela, tu už sranda končí, film má baviť, nie nahrádzať cvičenia na anatómii, resp. patologickej anatómii. ()

Kosmik 1

Nemohu si pomoct, ale pro mě je druhý díl o malinký chloupek lepší než jednička. Úvodní scéna na dálnici je majstršnik. Napětí mi nechybělo. Dále přibylo hodně humoru, zvlášť pak toho černého. A pokaždé jsem se nemohl dočkat, kdo bude další na řadě a jak dopadne v souboji se smrtí. Respektive jak si s ním smrt pohraje. :) 80% ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)