Pre vtáčikov

• Slovensko Pre vtáčiky (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia
USA, 2000, 3 min

Ak máš iné perie, zoderú ti ho, aj keď pri tom prídu o to vlastné. A ak si naozaj veľký vták, môžeš potom svoje nahé obete zahriať vlastným telom. Malé vtáčiky usalašené na telefónnom drôte len ťažko znesú prítomnosť veľkého, škaredého a neohrabaného operenca, ktorý si k nim zrazu prisadol, aby sa s nimi spriatelil. Napriek ústretovým gestám nevítaného hosťa sa ho malé vtáky snažia vyduriť z ich milovaného bydla. Aké však bude ich prekvapenie, keď veľkému, komickému a trocha pripečenému operencovi dôjde trpezlivosť a veľmi vážne sa rozhnevá? (TV JOJ)

hazdrova

Myslím, že tento krátkometrážnik som videla ako prvý a navždy mi zostal v pamäti. Podarené, zapamätateľné a jednoducho fasa. 5* ()

Anianna

O ptačím zbytnělém egu, které převálcuje všechny okolo. Zábavné. Ale že by si zasloužilo až tak vysoké hodnocení? Nebo snad je dílko v pixarové produkci něčím přelomovým? 75% ()

Mr.Roman

Paráda a hlavne hromadné burcovanie ostatných vtákov ich dvoch kolegov pri ďobaní no nôh toho veľkého (asi mierne zaostalého) vo mne vzbudilo výbuch smiechu. ()

Lennie

Co dodat? Pixarovské krátkometrážní filmy pro mě mají to kouzlo, že dokážou shrnout spoustu věcí do pár minut...zde to bylo posmívání, sobectví a taky chytrost a lest :) ()

Frix

Strašlivě jsem se řezal, tenhle kraťas dovedl na miniaturní plochu tří minut namačkat tolik sarkastické legrace, že se před ním leckterá nová komedie může stydět. ()

Weirdman

10/10... Tito modri fagani sa mi tak vryli do pamati, ze vzdy ked pocujem zapiskat nejaku gumennu hracku, tak prve co sa mi vybavi je ich skodoradost... :-) ()

Spuggy

Tohle je naprostá dokonalost, snad nejvtipnější z Pixarovských kraťasů, které jsem měla možnost vidět. Ve třech minutách vykreslit beze slov charakter každého ptáčka, to je mistrovství. Nad animací (hlavně peříčka) jsem jen žasla. Každá vteřina, až po závěrečnou "tečku", je geniální. ()

FREEWHEELER

V jednoduchosti je krása. Pixar je po všetkých stránkach najprofesionálnejšie animátorské štúdio s najväčšími profesionálmi vo svojom remesle. A toto je najlepší animák v histórií kinematografie. ()

ShortyIC

Niektoré krátke filmy mi pripadajú lepšie ako daktoré celovečeráky. For the Birds sa Pixaru fakt vydaril, pretože je to krátke, rýchle a vtipné. 8/10 ()