Frank Pierce (Nicolas Cage) je na dně. Po pěti letech vyčerpávajících nočních služeb v sanitce záchranky se z něho stal alkoholik trpící těžkou depresí a halucinacemi - duchové desítek pacientů, které se mu nepodařilo zachránit, bloumají ulicemi Manhattanu s němou výčitkou nevyslovitelného utrpení. Záblesk naděje vnese do Frankova vyprahlého světa tajemná dívka Mary Burkeová (Patricia Arquette), jejíhož otce Frank vyrval z náručí smrti. Dříve než oba outsideři z okraje společnosti dojdou společného vykoupení, prožije Frank během tří dramatických nocí v ulicích New Yorku hotové peklo. (oficiálny text distribútora)

Tommassi3

"Tak abychom si to shrnuli.. Předávkoval jste se heroinem, byl jste v komatu, teď vás přivezli a už se nemůžete dočkat, až si koupíte další dávku ?? Mám k vám jednu prosbu.. Mohl byste příště přestat dýchat v jiným městě ??" ;) ()

malylada

Scorsese ve zběsilejším tempu, než je fanoušek zvyklý, popisuje jízdu sanitáře na pokraji svých sil a psychické destrukce. Zápletka od začátku do konce buší jednu vyhrocenější scénu za druhou a děla ze sanitářů naprosté šílence, kteří zažívají dennodenní extrémy v práci. Nevím, zda bych úplně film nazval dramatem, neboť jakákoli vážnost překračuje meze až do komických rozměrů. Překvapivě mě zaujaly vedlejší postavy více, než ústřední hrdina, který si mě příliš nezískal. Některé scény perfektně gradují, jiné jsou slabší, nicméně celý film nespěje k nějakému ucelenému závěru, pouze Cage je čím dál více v prdeli. Chybí tomu hlubší myšlenka a připomíná to trošku nedotažený koncept Počítaní mrtvých není špatný film, ale u Scorseseho čekám vždy něco více........6/10 ()

Dale

Veľké sklamanie. Od Scorseseho som rozhodne čakal viac. A Cageov výkon to len podčiarkuje. Hlavne vďaka nemu je tento film taký nudný. ()

Terva

Scénář: Paul Schrader. Kamera: Robert Richardson. Hudba: Elmer Bernstein. CITÁT - Takže jestli tomu správně rozumím, vy jste si cpal do žil jed. A teď, když zase konečně dýcháte, už se nemůžete zase dočkat, až si budete moci koupit novou dávku. Mám k vám jednu prosbu. Mohl by jste příště přestat dýchat v jiném městě?.......... ()

curunir

Scorseseho mám rád, ale tento film bol premňa akési priveľké sústo. Vedel som, že nemám očakávať žiaden oddychový film, avšak tu sa mi zdalo ako keby ani sám Scorsese niekedy vlastne nevedel o čo mu ide. To spôsobilo, že som si v konečnom dôsledku s filmu vlastne nič neodniesol i keď musím povedať, že som uvažoval aj o 4*. V titulkách som bol zvedavý na hudbu Elmera Bernsteina, nakoniec jej tu až tak veľa nie je, avšak Scorseseho voľbu na pesničkový soundtrack je možné naozaj pochváliť. ()

mis-ko

Ďalší Scorseseho film "bez deja, len o zážitkoch a prežitkoch". Tentokrát ma zaujal a užil som si výbornú dusnú atmosféru záchranárskeho jobu. Nechcel by som byť zachraňovaný Tomom Sizemoreom. ()

kobejn

snad jedinej skorzísiho film, kterej se mi moc nelíbí...a Cage taky, ty jeho rádoby procítěný role sou jedna jak druhá...Taxikáři to nesahá ani po kotníky, tam kde u Taxikáře byla cítit opravdovost, naléhavost a radikálnost, zde cítím pouze efekt, snahu o efekt, a efekt na efekt...ale jelikož jinak nedám na Mártyho dopustit, tak to neberu zas jako takovej průser...jen to neni taková klasa jako ostatní jeho filmy. ()

MikO_NR_1909

Trošku dosť pošahaná Scorseseho psychologická kostra sanitkárskeho života, v ktorom to fakt že vrie. Hlavný hrdina Frank toho má plné zuby a vidí svet, ktorý korešponduje s jeho náležitými vidinami a démonmi vlastného ja, ktoré ho časom dobehli. Preto aj dej skĺza občas k tragike, ale často skôr k čiernej komédii a práve preto je aj pocitovo rozmarnejší. Avšak dynamicky je film málo obratný, aj vizuál je stále rovnaký a márne som čakal na vedľajší motív, ktorý režisér vo svojich kumštoch vie tak dômyselne predať. K tomu je film aj dosť dlhý a rytmicky monotónny. ()

kaylin

Ano, jako celek to moc nefunguje a nedrží to tak dobře pohromadě, ale Scorsese se vrátil do New Yorku, a to je fajn. Nicola Cage ukazuje, že chlápka pod vlivem drog zvládá nejlépe, některé scény jsou naprosto skvěle nasnímané, halucinace se propojují s realitou tak dokonale, až mezi nimi nerozeznáte. Bude vám připadat, že je celkem normální, že zvířecí torza jen tak visí na ulici. Výborné herecké výkony, kdy hlavně Tom Sizemore a Ving Rhames mě dostali. ()

movieband

Přijde mi, že Scorsese se snaží ve svých dílech zachytávat těžké emoce. Když sem viděl jeho poslední Killers of the Flower Moon, tak v závěru na mě film působil jako satisfakce, zadostiučinění a poukázání na fakt, že Amerika opravdu není zemí zaslíbenou, ale zemí kde má lež hluboce zakořeněno. U Počítání mrtvých mi přijde, že se ani tak nesnažil přiblížit práci záchranné služby, ale spíš zachytit psychologii té práce. Spasitelé, samozvaní ochránci spravedlnosti, alkoholici, lidi co chcou jen přežít službu a jít domů. Mohl bych klidně pokračovat dál. Za mě se mu různorodost lidí, co pracuje ve zdravotnictví podařilo vykreslit perfektně, protože tak to opravdu funguje. Frustrace, ulřímnost zabalená do černého humoru (sestra na recepci). Čím dýl mám od shlédnutí, tím víc ve mě film rezonuje. Komentář dost možná přepracuju. Tenhle film se mi trefil do vkusu. P.S. Zdravotnické postupy ve filmu jsou o něco lepší, než v jiných filmech, bohužel si to Scorsese neuhlídal a pořád je tam potřeba sklouzávat do teatrálnosti. Přitom by to zabralo jen dalších pár sekund. ()

swed

Jeden z nejméně nápadných snímků Scorseseho filmografie, ne však co se jeho kvalit týče. Znovu se nám dostává mistrně vystavěné režie, která reflektuje psychický stav hlavního hrdiny (Nicholas Cage v obdobně famózní roli, jakou známe z "Leaving Las Vegas"). Scorsese si vydatně pomáhá písňovým doprovodem, ten občas slouží jako komentář dění, jehož jsme zrovna svědkem. Další věcí jsou skvostně nasnímané noční záběry a dynamický střih, který tvůrce začal výrazněji používat od dob "Mafiánů" a k dokonalosti ho dovedl ve "Skryté identitě". Co se může zdát o něco slabším článkem, je scénář, kombinující reálné situace a momenty očividně bláznivé. Chvíli trvá, si na takový mix zvyknout, jakmile se vám to však podaří, tento malý nedostatek se stane předností a hlavní devizou filmu, jenž sice nikdy nebude patřit k těm zásadním, ale originalitu mu odpárat nemůžete. Smutné a místy hodně ujeté dílko. 8/10 ()

FilmFan24

Depresivní film mnohdy atmosférou bezútěšnosti a realitou každodenní práce vzdáleně připomínající avšak nekopírující starší Scorseseho opus "Taxi Driver". Rozhodně také jeden z Cageových lepších hereckých výkonů. Rozhodně ale na sledování musí být nálada - třeba po bujarém večírku podat jako kruté vystřízlivění... ()

Duotone28

perfekta praca nicolasa....absolutne mu pasuju role...ked zivot uz pre cloveka moc neznamena...ala Leaving Las Vegas. Skoda ze mi usiel trochu koniec,nazdar ()

Skip

Teda jestli to takhle v té Americe opravdu funguje - šílení, znavení zdravotníci a šílený, znavený personál na pohotovosti -, tak bych opravdu nechtěl, aby mě na ulici postihla nějaká slabost a museli volat záchranku. Místy poněkud psychedelický film, kapku ujetý, ale musí se nechat, že Scorsese umí, i když tentokrát mu herecký materiál tak nějak ne a ne správně spolupracovat. ()

Foma

Řekl bych, že to je jeden z nejlepších Scorseseho filmů, značně psychedelickej, atmosférickej a drsnej, ale celej je prostoupenej jakýmsi až bodhisattvovským soucítěním vůči lidskýmu utrpení, což jej právě nesmírně povyšuje. Zajímavej je fakt, že to Scorsese natočil po Kundunovi, což znamená, že biografie dalajlámy se povedla nejen filmařsky, ale zároveň zanechala pozitivní otisky na režisérově duši. Bravo. ()

Axis

Podivnost a vnitřní chlad, zběsilost v očích Nicholase Cage když prosí svého šéfa o vyhazov a nakonec jde do toho znovu. Rozhovory s lidmy kolem, beznaděj slumu. To vše mě natolik uzemnilo že nemůžu jinak než za pět. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore