Skutočný príbeh Berthy Thompsonovej z Arkansasu, ktorá si kvôli cestovaniu v železničných vagónoch pre dobytok vyslúžila prezývku Bertha z dobytčiaku. Široké srdce mladej Berthy je napriek neľahkému životu počas hospodárskej krízy plné ideálov. Zamiluje sa do Big Billa Shellyho a spoločne chcú bojovať proti neprávostiam železničnej spoločnosti. Ich boj za spravodlivosť sa však náhle zmení na otvorenú rebéliu. Stane sa z nich neporaziteľná zločinecká banda, ktorej legenda koluje po celom americkom Juhu. Sú známi nielen vášnivou láskou, ale aj násilnosťami. Nemilosrdne sa vyrovnajú s každým, kto sa im pri prepadoch a rabovaní postaví do cesty. Život na úteku však pripraví množstvo pascí ich láske i osudu. (STV)

flu

Velká hospodářská deprese, stávky, odbory, železniční magnáti, kočující hobos, vlakové loupeže a nad tím vším temný stín J. Edgara Hoovera na mocenském vzestupu... Jsem přesvědčený o tom, že kdyby tenhle film Scorsese točil o pár let později byla by to epická freska, VELKÝ americký film ve stylu jeho pozdějších opusů. Takhle je Boxcar Bertha poměrně jednoduchým filmem s nedotaženým scénářem a množstvím technických nedostatků. Škoda, tenhle příběh by si zasloužil víc. ()

WScully

Na film Boxcar Bertha jsem se podíval s velkými obavami. Budu zklamaný? Opravdu je ten film tak špatný? Nyní musím říct, že jsem byl příjemně překvapený. Scorsese natočil prostinký snímek bez hvězdného obsazení, avšak ve své prostoduchosti je to právě film o naivním vidění světa prostřednictvím nadšených a pro lepší zítřky žijících levicově orientovaných čtyř mikroorganismů v celé své kráse. Tím mě film vtahoval do děje, Scorsese prostě dokázal nikterak zábavný scénář přeměnit v pilíř duchovně čistého příběhu. Tu dobrou partu budete těm čtyřem hlavním hrdinům věřit, budete s nimi sympatizovat, v závěru Vás bude určitě mrazit konec tohohle společenstva. Poutavá režie prokládaná záběry na osvětlenou krajinu, krásné využití hudby a zvuků lokomotivy, téměř civilně zahrané postavy - to vše činí z filmu Boxcar Bertha příjemnou podívanou i pastvu pro uši. Žádné veledílo, avšak pro mě roztomilý počin ze začátků tvorby velkého mistra. 100% ()

Marator

Střihač tohoto nízkorozpočtového snímku Buzz Feitshans měl slíben asi hodně malý honorář, nebo seděl na vosím hnízdě, protože byl opravdu otřesný a rychle zbrklý. Martin Scorsese možná natočil dobrý materiál, ale Buzz mu to celé zpackal. Později se už naštěstí věnoval jen produkci a snad si naučil aspoň svoje nehty oSTŘIHat. ()

bakulator

Barry Primus hraje prim ve své životní roli. Pro mě možná lepší než mean streets, takže Scorsese ji ve svém druhém filmu prokazuje kvalitu a ukazuje směr žánru, který mu bude udávat cestu po většinu kariéry. ()

kubilov

Skromný příběh čtyř lupičů, jejichž cesty se scházejí a rozcházejí jak na běžícím páse. Milá a nízkorozpočtová road train movie z dílny Martina Scorseseho s dobrým hereckým obsazením, jednoduchým příběhem a dost nezvyklým koncem. Svůj účel splnila, nic extra a ani nic špatnýho. ()

pollstro

Při hlubším detailním pohledu je druhý celovečerní film Scorseseho mnohem víc než exploatační snímek vycházející z kultovního počinu Bonnie a Clyde, jenž odstartoval novou éru Nového Hollywoodu. Naopak po scénáristické stránce drsné, přesto obsahově, příběhově a obrazově působivý kontrastní snímek, který se cíleně sám osvobozuje od jiných kriminálních filmů a jako celek vytváří pocit podivně zajímavého filmu, ve kterém se Scorsese cíleně soustředí na náladu a celkovou atmosféru, přičemž násilí vykresluje nepříjemným, přesto odměřeným stylem, který formuje životaschopný film, jenž realizuje vlastní osobní vizi budoucího největšího režiséra kinematografie. ()

PTuranyi

Na začiatku svojej kariéry Martin Scorsese ponúka prostý príbeh hŕstky ľudí zmietaných veľkou ekonomickou krízou. Bertha, odborár Big Bill Shelly, falošný hráč Rake a černoch Morton cestujú v dobytčích vagónoch a snažia sa len prežiť. Takýto život prináša množstvo úskalí a dobrodružstiev. Polícia sa s tulákmi či odborármi ako Shelly nemazná, tak sa z nich najprv stávajú väzni, utečenci a nakoniec zločinci. Scorsese  z toho nerobí drámu, nestavia na napätie či vizuálne efekty, ale jednoducho rozpráva príbeh bez prikras, dramatického strihu či bombastickej hudby. Priemerná produkcia tak zráža dobrý príbeh a celkom dobré herecké výkony. 65% ()