V pasci

• Česko V pasti (viac)

Niekoľko dní po Vianociach sa švédsko-nórske nevlastné sestry Ida a Tuva vydali na zimný ponor do odľahlej časti nórskeho pobrežia. Ku koncu ponoru pod vodou Tuvu privalí odlomená skala a uväzní ju. Ida okamžite vypláva nad hladinu, no zistí, že ulomené skaly pochovali ich vybavenie, telefóny a kľúče od auta. Ida a Tuva sú úplne odrezané od akejkoľvek šance na vonkajšiu záchranu. Ida je podrobená skúške charakteru a sily, keď kvôli záchrane svojej nevlastnej sestry musí prekonať samú seba. Kým Ida bojuje o záchranu Tuvy, zistí, že ich sesterské puto nie je také silné, ako sa zdalo. Ukáže sa tiež, že už nejde len o prežitie, ale aj o ich vzájomný vzťah. (Continental film)

KarlN

Tedy sledovat jak přihlouplá ženská, která se celou dobu chová jako nesveprávný neandrtálec který poprvé vidí např. auto a neví, že má pojistky zadních sedaček jež stačí vysunout a že podobných "dárečků" od scénáristů je dost...bylo nad mé síly. Já jsem snad takhle primitivní filmovou postavu ještě neviděl. Herečky mi je líto ještě víc než času stráveného sledováním tohoto filmu. Myslím že nad scénářem musela hodně kroutit hlavou. Smál jsem se opravdu hodně. Ale druhá půlka trošku lepší. Dvě hvězdy. ()

quido.morava

dvě sestry se potápějí v chladných vodách evropského severu... jedna zkušená a celkem otrlá, cekem prakticky založená, druhá poněkud nešťastná a panikářka - díky tomu má být vytvořen napínavý příběh; dobrá kamera, jinak zpracování téměř dokumentární; přestože napínavé, tak jalové a seversky studené... ()

Zrzavakocka

tedy, nejdříve se vyjádřím k popisu - obsahu - autor by si měl zjistit určité náležitosti : kyslíková bomba  = blbost tak za prvé říká se láhev a za druhé celý říčný budu pod hladinou dýchat stlačený O2 pokud pominu různé speciální směsi tak do láhví se stlačuje to co dýcháme normálně ze vzduchu a kyslík atmosféře činí 21% objemu, takže asi tak nějak   záchranný vak to je co prosím podle toho ventilu co tam byl vidět bych to odhadoval na tzv žaket  ;) a k filmu samotnému no krom nádherných hor ( ona jedna hvězda) co byly vidět v okolí to byla totální tragédie, pokud tohle viděl nějaký Divemaster  který provozuje školu potápění a učí co se má jak dělat tak musel zešedivět,  byl jsem zvědav co z toho nakonec vyleze ale zklamání převládá  :( ()