Zelený rytier

• Česko Zelený rytíř (viac)

Tento príbeh začína v časoch, keď česť bola všetkým a odvaha robila kráľa. Temnejším spôsobom rozpráva epický stredoveký fantasy príbeh z legiend o Artušovi. Chrabrý, ale svojhlavý rytier okrúhleho stola, synovec kráľa Artuša, Sir Gawain, sa vydáva na odvážnu cestu, na ktorej konci ho čaká osudový vyzývateľ - obrovský a tajomný Zelený Rytier. Sir Gawain na tejto púti, počas ktorej bližšie spoznáva aj sám seba, musí čeliť duchom, obrom i zlodejom, aby dokázal, že je hoden cti v očiach jeho rodiny a celého kráľovstva. (Forum Film SK)

Tucne.prasa odpad!

Skutočne charizmatický hrdina, ktorému dve nány s pokazenými zubami zoberú výzbroj a s hanbou ho nechajú poviazaného v lese. Tá emancipácia sa nám nejako vymkla z rúk, lebo to môže byť brané aj ako urážka rasy, keďže ten bájny anglický hrdina je Ind. Už sa teším, keď za začnú filmy robiť podomácky s pomocou umelej inteligencie, tam snáď nebudú predpísané tieto progresívne ústupky zdravému rozumu. ()

lineker

Lowery nám předhodil jeho variací na mýtickou pohádku pro dospělé. Tzn . hodně divnostory, divnolidí, a příběh notně spletitý, který nedá divákovi jedinou myšlenku zadarmo. Vším si musíte sami projít a sami dopřemýšlet. V kouřové cloně prvoplánové premisi, že osud prosté obchcát nejde a hry mají vždy vítěze i poražené. ()

MilanM76

Vizuálne je to spravené pekne, ALE celý príbeh, priebeh aj vyvrcholenie je úplne nezmyslelné. Kráľ s kráľovnou vyzerajú ako zombíci. Zhýralý, nemravný, využívačný človek má akože dosiahnuť rytiersky titul tak, že putuje do ďalekej krajiny, kde si má nechať zotnúť hlavu? A nástrahy, ktoré ho cestou strenú nie sú o nič hlúpejšie... ()

frycda

Pro mne úplně zbytečný film. Dvě hvězdy dávám jen kvůli zpracování a uměleckému ztvárnění. Líbí se mi barvy a místa. Uchvátil mě hned první záběr díky kterému jsem měl dost vysoké očekávání. Čím byl film dál tak jsem byl zklamanější a zklamanější. Co se týká děje tak naprosto neuchopitelné a dějově nudné. Některé scény jsou úplně zbytečné. Hned sem pochopil, že žádnou hlubší myšlenku zde očekávat nejde. Tak, že film doporučuji k žehlení a nebo vaření, díky čemu vám dej uteče jelikož nebudete moc vnímat ale budou se vám líbit obrázky. ()

DJFju odpad!

Odmítám sledovat filmy, kde ind hraje bělocha a nemám nic proti herci, naopak je mi sympatický. Zkreslování dějin by mělo být trestné! ()

cenitel

Panečku, tady bylo záhad, jak v dalších 10 filmech, tak tady to narvali do jednoho. Tomu říkám povídka, plná klamů,nakonec jsme se nedozvěděli, co byl real a co ne. Masakr Jen se nad tím člověk pousmál, od výpravy a potkani kluka v části laskavost, dále mezihra. To stálo za to. Myšlenka dobrá, ale absolutně nedotažená. Co jeho matka? Čekal jsem od ní více, když je to čarodějka, vůbec o ní nebyla řeč přitom ona způsobila tu hru, ona vytvořila s pomocí pomocnic ten dopis. Rovnou mohli děj zasadit do moderní doby, ale to by pak nemělo takové kouzlo středověku. Film který vám nic nedá ani neřekne, máte spoustu domněnek a říkáte si, cco z toho byla pravda a co ne, co byl jen přelud? Extrémně zvláštní pojetí filmu. Liška vypadala dobře jako ochránce, musel projít zkouškou a ve výsledku se z ničeho nic vypařila a už o ní ani slovo. Hlavu mu tedy sťal a žil jen kvůli zelenému pásu, který nesměl sundat do doby než uznal, že nadešel ten správný čas. I koncovka s dítětem zvláštní seberou ho matce a nakonec se ožení prý s mrtvou lady ze srubu, což vypadalo jako zkouška z pohádky Nebojsa. Autor měl myšlenku dobrou, ale spousta věcí mi přijde nedoresenych i hoooodne nesmyslných. Max. 55% ()

Orbeek

S obavami z indického rytíře nakonec Dev do role padnul jak zelená do lesa. Skvělí i obvyklí ostatní (Keogan, Edgerton, Vikander - vyjma mizerné paruky). Jemně surreálné fantasy podobenství s často okouzlujícím vizuálem a výborným hudebním doprovodem/zvukem zamrzelo rušivou CGI liškou (je levnější než ochočená živá? týrání zvěře?). Davide, co dál po tej marnej disneyovce? (2023_10 HBOmax TR2427 Bravia) ()

darius1706

Jako já tyhle mišmaš filmy, kde je to jen kvůli vizuálu a se scénářem tak, že si z každé scény může divák odnést, co chce, nemám rád. Není to vyprávění příběhu, není to filozofické, není to historické, není to vlastně ani svižné, je to zkrátka všechno a nic. Na druhou stranu bylo znát, že herci fakt hráli. Kamera byla výborná, škoda jen, že ten příběh, pokud tam tedy nějaký byl, byl opravdu psycho úlet. Jestli to celé bylo opravdu o tom, že jouda, který na co sáhne, to zkazí či se blbě rozhodne, ve chvíli těsně před smrtí dostane rozum (tedy rozum v uvozovkách, protože je hrozně fajn dostat rozum a hned na to ránu sekyrou), protože jeho rozhodnutí zachrání mimo jiné království, tak potěš koště. Na to to bylo příliš nudné a příliš utahané, úmorné, ubíjející. 40% s odřenýma ušima. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Filmový festival SXSW bude online

Filmový festival SXSW bude online

03.04.2020

Jedna z mnoha událostí, které doplatily na současnou pandemii, byl i filmový festival v americkém Austinu South by Southwest. Na akci se tradičně setkávají filmaři z celého světa, promítají se… (viac)