Postarší seladón Evžen Novák (Miloš Kopecký) si privyrába ako komparzista. Raz pri návrate domov stretne susedku Alenu Bartáčkovú (Iva Janžurová) a žartom jej naznačí, že jej manžel je jej neverný. Karel Bartáček (František Peterka) si to nenechá páčiť a sľubuje Novákovcom (Stella Zázvorková, Miloš Kopecký) pomstu. Tí sa radi hrajú pred susedmi na ľudí z lepšej spoločnosti a ich syn René (Luděk Sobota) si s obľubou vylepšuje svoje meno rôznymi titulmi. Začína sa malá súkromná susedská vojna, ktorá by sa mohla celkom pokojne skončiť vo chvíli, keď ich starý dom plánujú zbúrať a obe znepriatelené rodiny sa musia od seba odsťahovať. Škodoradostný osud však zariadi, aby sa obe rodiny opäť stretli v novom dome ako susedia. Niet teda divu, že aj svadobné oznámenie Reného a Nadi (Dagmar Veškrnová), netere Bartáčkovcov, všetci považujú za tak trochu hlúpy vtip. (TV JOJ)

Udet

..velmi příjemná záležitost.. ..sousedská válka- Peterka/Janžurová versus Kopecký/ Zázvorková.. ..jejich podání nemá chybu. Rozhodně zde není nedostatek komických situací a žádná hluchá místa a o hereckých výkonech není třeba psát, oba manželské páry prostě excelují. i když film postrádá jakousi hlubší myšlenku tak své poslání- pobavit- splní beze zbytku.. ()

ptady

Komedie Petra Schulhoffa prostě miluju. Ani nevím, kolikrát jsem tento film už viděl. A až ho budou dávat znovu v televizi, stejně si ho pustím znovu. Je doslova prošpikován vtipem a herci jsou tu všichni úžasný. V navazujícím filmu:" Co je doma, to se počítá, pánové" nahradil Miloše Kopeckého Jiří Sovák, který už není takový cholerik a pokračování je o trochu méně vtipné a zábavné. ()

milous11

Naprosto super komedie, sice už má nějaký ten rok za s sebou, ale pokaždé když ji dávají v telce, tak se na ni moc rád podívám, jak mezi s sebou zápasí dvě rodiny a závidí si jakoukoliv blbost :-D super generace herců se zde sešla a vtip je prostě super, i po 40letech od uvedení. ()

energo

Pěkný komediálky kousek. Zcela přirozený humor, až je šokující, jak to dokázali. V tom filmu není snad jedna špatná scénka. Možná je to scénářem, ale určitě herci, kteří byli v té době esa. Kopecký a Janžurová excelují. Film si udržuje vysokou úroveň i po přestěhování na sídliště. Ty energické, směšné hádky a spousta křiku jsou nezapomenutelné. ()

megacik

Výborná reality šou, rozvíjajúca klasické susedské vzťahy. Vynikajúce herecké výkony, herci sa to toho opreli, akoby to bolo naozaj. ()

Monicina

Malicherné problémy susedov, závisť od vajíčok od mamy až po nový televízor, neprajnosť a škodolibosť pôsobili vierohodne. Skvelá dvojica Kopecký - Zázvorková a Janžúrová - Peterka a do toho bláznivý a vychcaný Ludek Sobota, to proste nemalo chybu. Výborne zahratá scéna - Novákovci jedia v skromnosti tlačenku a sú poriadne naštvaný, keď počujú od Bartáčkovcov, ako klepú řízky. A tí pritom iba klepú na prázdno, aby ich naštvali. A Kopecký vyzerá, že každú chvílu vyskočí a urobí u susedov cirkus. A Zázvorková ako skočí plnou svojou váhou na vajíčka pre susedov. Myslím, že téma závisti, a to aj na maličkosti je stále aktuálna a preto je film nadčasový. ()

suffragium

Je tam řada skutečně vtipných momentů, o které se postará hlavní čtveřice v podání Stelly Zázvorkové, Miloše Kopeckého, Ivy Janžurové a Františka Peterky. Karikaturně přitroublý (tzn. přehrávající) Luděk Sobota irituje od první chvíle, a když přichází na plac Dagmar Veškrnová-Havlová, ztrácí film tempo i vtip. Po přestěhování do paneláku se z toho stává typicky normalizační komunální satira s podprahovou propagandou o úspěšné socialistické bytové výstavbě. Slabší trojka. ()

Seteh

**17** Jeden z mých nejmilejších filmů. Nejsem schopná odhadnout, kolikrát jsem ho už viděla, ale málokdy si ho nechám ujít a vždycky se moc dobře bavím. Skvělá komedie, skvělí herci, skvělé hlášky. Nemůžu hodnotit jinak než za pět. Tenhle film mě asi nikdy neomrzí. „Folof me!“ :)) ()

topol999

Od té doby, co se rodiny přestěhovaly do paneláku už to nebylo ono.... Nebo že by to bylo tím, že se objevila Dáša Veškrnová? :) nevím, nicméně herecké výkony hlavních 4 byly výborné. Smál jsem se, a o to přeci u komedií jde, ne? Miluju hlas Evy Hudečkové!!! =D ()

Verbudrak odpad!

Nesnáším styl humoru, kdy se máme smát tomu, že si lidi dělají zlomyslnosti. Zlomyslnosti mi nikdy nepřišly směšné. Navíc vyloženě nenávidím názvy filmů, kde se vyskytuje vokativ. Jsi trapný, Schulhoffe! A také je mi divno po těle, když někdo hraje sám sebe. A to tady hrají všichni. Ostatně Kopecký se Zázvorkovou byli manželé. Co bych ale vážně netipl, je fakt, že Peterka byl ve skutečnosti o půl roku starší než Kopecký! ()