Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

netWoor

Nemít to pasáž, kdy "úřednice", jakkoli ve své profesi zdatná, přežije co přežila (a náhodou její kámoška totéž) a následně to natře ruský mafii, což je spíš úsměvná parodie než thriller, asi bych hodnotil výš. Takhle mám problém i se třema hvězdama ... ()

kukkik odpad!

K první části filmu: Něco velice podobného jsem zažil ve vlastní rodině a na film se mi proto dívalo velice, velice těžce.. Přesněji řečeno, celou dobu jsem byl převelice nasrán a pěnila ve mě krev při sledování praktik, které jsou tak daleko za hranicí morálna, že člověka napadá až srovnávání s nacistickými praktikami. V těchhle případech bych byl velice neobjektivní soudce.. poprava, veřejná a velice, velice pomalá, to je můj jediný soud nad takovými zrůdami, jakou zde vypodobnila Rosamund Pike. Kdyby to byla alespoň fikce a já nevěděl, že se přesně tohle děje dnes a denně po celém světě.. Odporný film plný odporných postav z nichž Marla je ztělesněním noční můry - bezcharakterní, amorální feminazi, která využívá stereotypů společnosti a ohýbá je takovým způsobem, že se člověku obrací žaludek. Stejně tak i většina dalších ženských postav v tomto filmu. Ke zbytku filmu Co je to proboha za nápad vzít takový lidský odpad a udělat z něj hlavního protagonistu ale přitom se k němu celou dobu chovat jako ke klaďasovi? K lidské zrůdě budovat city diváků? Kdyby to bylo alespoň něco na způsob filmů o sériových vrazích, kde se celá pečlivě vybudovaná fasáda "slušného" člověka ke konci zbortí, jak vyjdou najevo skutečnosti o zle, které napáchal ale kdepak, tady nic takového nečekejte. Hlavní "hrdinové" filmu dál profitují na zneužívání bezmocných lidí, a na konci vás čeká velice dojemná scéna jedné umírající lesby bez jakéhokoli morálního ponaučení - nic. Tohle byla snad ta nejnevkusnější glorifikace zla, jakou jsem kdy viděl, nechápu, pro koho a s jakým úmyslem tohle někdo natočil. Chce se mi vyloženě zvracet z poselství, které film nese. Naprostá a totální ztráta času diváka a přitom ten začátek byl krucinál tak slibný.. proč se toho nemohli držet, té reálné linky? Nebo proč nepotěšili diváka vykonanou spravedlností? Já mám velice rád například thriller Sedm, který je taky svým způsobem frustrující.. ale je v něm zachován balanc spravedlnosti, antagonista je víceméně romantik, když se to tak vezme, ale tady? Tady zbývá ta holá frustrace. Frustrace z až šíleně nesympatických hlavních postav (až na Dinklageho). Frustrace z nevyváženosti celého filmu, kdy první pětina jede na solidních pět hvězd ale zbytek ho tahá až někam k úplnému dnu. Frustrace z morálního neuspokojení nad celou dějovou linkou, nad nespravedlností, nad absencí zadostiučinění. Frustrace nad promarněným potenciálem, který filmu sliboval hodnocení skvělého thrilleru, dramatu nebo možná i hororu ale výsledek není ničím z toho. Film mě sice naštval podobně silně jako Sedm ale zcela jiným způsobem. Způsobem, který popíšu nejlépe tak, že na Sedm jsem teď dostal chuť se podívat už snad podesáté znovu, zatímco tuhle sračku už nechci vidět nikdy ale zároveň už teď vím, že za pár měsíců si ani nevzpomenu, o čem byla. Zbytečně přeceňovaný film zde, už aby byl ideálně v černých číslech a další nebožáci nemuseli trpět při jeho sledování.. odpad! ()

Hellierer

Rosamund Pike tu svini zase zahrála tak skvěle, že si člověk začíná říkat, jestli to ve skutečnosti vůbec hraje. Ale opět si to krade pro sebe. Film je jinak zajímavý thriller o nepříjemných lidech, kteří dělají nepříjemné věci a v podstatě zde nenajdete žádnou kladnou postavu. Technicky se na tom asi nedá nic vytknout a kdyby nebylo snad až příliš náhodných momentů (jedni z nejhorších gangsterů vůbec!) a úplného závěru, tak jsem spokojen velice. Takhle "jen" odměřených 70%. ()

Sharpooter

Jako v bavlnce byl skvělý film, kterého se trochu děsím, jelikož jeho události nechci nikdy zažít a doufám, že je to jen film a že na světě není nikdo tak podlí, že by ničil život stovkám důchodců pro peníze. Opravdu celou dobu filmu NEbudete fandit hlavním postavám (první mafián a druhá zlodějka) a budete je chtít zničit za každou cenu. Nakonec si ale budete muset vybrat které postavě fandit, a to je na filmu strašně skvělý, jelikož když se čtyři lidi dívají na film a všichni si musí vybrat “menší zlo”, tak si každý vybere něco jiného a dodává to ke klasickému koukání na film i pocit fandění a soupeření. Díky tomu vás taky filmem provází skvělá atmosféra a úžasné napětí, které nevyprchá a jenom pořád roste. Peter Dinklage si svou postavu užil a já musím říct, že je to sakra dobrej herec, který dokáže zahrát cokoliv a dokáže se se svou postavou pohrát. On spolu s Rosamund Pike tohle dílo tahají jen a jen kupředu. Bylo zde i pár chybek typu “náhoda”, což film dost kazily a bylo by lepší je nahradit něčím jiným. Jelikož jsem neměl žádné očekávání tak mohu film určitě doporučit. 8/10 ()

Likan7

Pike je totální potvora, které přejete hodně bolestivou smrt. Tyhle postavy ona umí dokonale a pokud byla ve Zmizelé výborná, tak tady exceluje. První polovina je brilantní mix satiry, černého humoru, dramatu sondou do systému. Film si ze všeho skvěle utahuje, tepe do živého. Pak přijde na scénu Dinklage, a i když jako vždycky skvělej, film se pomalu začne utápět v hromadě logických nesmyslů, scenáristických failů a celé se to zamotalo do takového divného thrilleru se skvělou hudbou, ale šíleně pitomým scénářem. ()

mira.l

Jedna * za výkon R. Pike. Já už myslel, že na tuhle svini se voda nevaří. Čistě principielně: tak nějak opravdu funguje v USA péče o seniory? To snad ne... Protože ja už tady je napsáno jistě nejednou, už ten samotný námět je jednak dost nechutný a mně osobně přijde něco takového dost neuvěřitelné. O absurdních scénách hlavně v druhé polovině radši pomlčím. ()

Simomon

POSLEDNÍ SLOVO: Super napínavej thriller, kde ústřední konflikt je za hranicí prostého dělení na dobro versus zlo. Ke konci už to začne být trošku přestřelené ale závěrečná pointa vrátí film do správných kolejích a nakonec jde o působivou podívanou. 85 %, 5/5 ()

John80

2 Priateľky v lesbickom vzťahu, jedna vedie dom pre dôchodcov s blond vlasmi a falošným usmevom , druhá je jej asistentka, z toho vyplýva jasný podvod ako sa dostať ľahko k bohatstvu a majetku klientov ,ktorým nieje podaná správna starostlivosť, až na toho posledného klienta kedy sa pani riaditeľka ,zrejme prepočíta a prevezme nesprávnu osobu do svojej starostlivosti. Veľmi zaujímavy snímok na večer, Záver každý dostane to, čo si zaslúži alebo Karma si každého nájde ()

messi@h

Hodně jsem váhal, jestli dát odpad nebo 2-3 hvězdy. Námět je nápaditý, rozehrané je to pěkně a hlavní hrdinka je taková psychopatická mrcha non plus ultra, že by jí s radostí bolestivě sprovodil ze světa snad i svatý. Takže divák se upřímně těší, až jí to její protivník spočítá, a doufá, že to bude jaksepatří zničující a bolestivé psychicky i fyzicky. Podraz na diváka je, že k tomu nedojde - ovšem to samo o sobě by asi ještě nebylo špatné, kdyby to mělo vnitřní logiku. Jenže to bohužel nemá, naopak jsem se dočkal cca od poloviny naprostých nesmyslů. Ruská mafie je nebetyčně neschopná, nedokáže si najmout schopné právníky, kteří by hlavní (anti-)hrdinku rozmáčkli jako hnidu. Stejnou neschopnost mafie bohužel prokazuje i při únosu nebo fyzické likvidaci. Pozor, následuje velký spoiler: A jako by to nebylo málo, nakonec si Marla neohroženě dojde pro šéfa mafie, přičemž sama fyzicky zneškodní jeho ochranku a úspěšně ho unese... Tohle prostě nemůžu akceptovat u filmu, který se snaží tvářit jako inteligentní. Nakonec dávám 2 hvězdy za herecké výkony a za čistou nenávist, kterou ve mě Marla dokázala vzbudit. Ale scénář, ten si zaslouží odpad bez váhání. ()

Argondia

První půlka pecka. Druhá půlka k posrání velké zklamání. To, na co jsme se těšili, nakonec nepříšlo. Chci pomstu! Film je vlastně takové poplácání po zádech všech zákeřných a ziskuchtivých sráčů a obrázek naší společnosti. Poselství filmu na velké poblití. Jsem znechucená. Fujtajxl. ()

Shitonit

Sakrbleu. Začátek se táhnul jako většina rádoby komediálních dramat, trpce vyrvaných z útrob Netflikofskejch kokotonů, a jen co se mi to chtělo vodšmiknout, zaříznout a skácet, plynule to přešlo do vcelku obstojně zamotanýho dramatična, kde proti sobě stojí dokonale vyvážený hejno špatňáků. Téměř až mi přichází na myslivce Hamletofská otázka. Komu fandit? Prckovi ? Nebo tý bezskrupulózní svini ? Jasně, beze sporu mě těžce bavila Dianne Wiest, kterážto mé srdce získala už kdys v Ptačí kleci.. Jako v bavlnce je hodně povedenej biják, kterej Ti rozhodně doporučuju, páč kromě lehce vyjebanýho zadku.. teda konce, nemá chybu. Jako ten film. Ne ten zadek. Vlastně i ten zadek je nakonec dobrej. Kurwa. ()

boo-boo

Rosamundin mikroskopický úsmev v prvej scéne dokonale ilustruje, prečo sa ten film 100% spolieha na jej schopnosti byť cynická sebestredná suka bez chrbtovej kosti. Inak je to ale režijne veľmi dobre uchopená mix thrilleru, satiry a spoločenskej kritiky, ktorý si možno kde-tu vypomôže dosť okatou náhodičkou, ale celú dobu nestráca tempo a baví. Jednu hviezdu dávam dole len preto, ako veľmi mi nesadol záver súboja Pike s Dinklagom. ()

GameboyNES

Aha takže dvě feministický lezbičky zase vyhrály nad těma hloupýma mafiánskýma chlapama. Ty vole kdybych měl za tyhle sračky nefhnusu platit tak si radši píchnu vidličku do očí.Rozakunda Pikaču, zestárla a je hnusná mužatka o kterou bych se neopřel ani starou ukrajinku. Tu jednu slabou dávám za to že aspoň tu píču na koncu zastřelili, eště měli tu druhou kurvu upálit na hranici. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby