Float

Scenár:

Bobby Rubio

Hudba:

Barney Jones

Otec jednoho dne zjistí, že se jeho synek umí vznášet, a tím se odlišuje od ostatních dětí. Aby se na ně lidé nedívali skrze prsty, skrývá otec svého syna před ostatními, a zároveň se snaží vyrovnat se synovou „jinakostí“. (Stanislaus)

Stanislaus

"Why can't you just be normal?!" Float upřímným, byť maličko podbízivým způsobem poukazuje na to, jak naši nejbližší, ale i okolí může reagovat na jinakost, která je nám však vlastní a přirozená a činí z nás to, čím jsme. ()

Marcos22

Nádherná krátkometrážní pixarovka o překonání strachu ze společenské rozdílnosti, o překonání strachu z vystoupení mimo obecně přijímanou normálnost, o vnitřní niterní síle hranici překročit a užívat si naplno vlastními doušky života. Film je inspirativní pro všechny, kteří se cítí v dnešním světě sami a jiní. 👍 (26.04.2021) ()

kajas

Když po čtyřech minutách ticha tatínek zakřičel, až mě z toho píchlo u srdce. Další důkaz, že mě animované kraťasy mnohdy emocionálně zasáhnou více než jejich celovečerní kolegové. ()

easaque

-3* co napsat o tomto sentimentálním animovaném kraťasu, který chce chytit hlavně za srdce, ale proč se tomu divit, vždyť je to od Disney Pictures. Podprahově mě tlačí dát vyšší známku, ale já odolám ;-)). Protože si myslím, že není vždycky výjimečnost jen kladná vlastnost a odlišnost často u ostatních vzbuzuje strach a obavy, což je přirozená reakce, která se nesmí zatracovat. Tak vzhůru do oblak ... [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

PetraMishka

Překvapivě temná a pravdivá pixarovka o tom, že i létání, i když skvělá vlastnost, může znamenat stigma. Snímek obsahuje pouze jedinou větu, která je ale neskutečně silná pro ty, jichž se to týká. Jinak ale byl můj dojem spíše rozpačitý. ()