Co jsme viděli, co jsme slyšeli

• USA Things Heard & Seen

Pár z Manhattanu se odstěhuje do starobylé osady v Hudson Valley, kde zjistí, že jejich manželství obestírá zlověstné tajemství, které si nezadá se záhadami prastaré vesnice. (Netflix)

BOURQUE

Film v produkcii Netflixu, mixujúci prvky thrilleru, drámy a hororu. Príbeh (na základe knihy od Elizabeth Brundage) nie je nejako komplikovaný, je postupne a pomaly budovaný. Z celkového pohľadu, a najmä z hľadiska záveru, sa to však zbytočne blíži k dvojhodinovej dĺžke. Režisérska dvojica Berman a Pulcini chcú vo filme toho zachytiť veľa: pasáže rozpadu jedného manželstva (ktoré mimochodom od začiatku nestojí na pevnejších základoch), premenu manžela na „nevyspytateľného“ psychopata, a hlavne to celé spojiť s duchmi predchádzajúcich obyvateľov domu. A práve snaha to celé spojiť s hororom na úrovni duchov nejde nejako dohromady, minimálne nie na tej úrovni, čo by sme očakávali. Ten príbeh by v podstate ustál na nohách aj vtedy, keby z toho vynechali duchov. Pravdepodobne viac by sa mali zamerať na zachytenie postáv, ísť hlbšie v ich charakteroch a lepšie zachytiť premenu jednotlivých postáv. Pretože to, čo vidíme, je len „klasické zobrazenie“, známy z tuctových filmov. Z hereckej stránky to celé drží pohromade Amanda Seyfried, James Norton len v niektorých scénach je presvedčivý. Vo vedľajších pozíciách stoja za pripomenutie hlavne Rhea Seehorn, F. Murray Abraham, Alex Neustaedter a nestarnúca Karen Allen. Medzi tuctovými a mnohými „nekvalitnými“ snímkami Netflixu to nie je úplne zlý film, ale vďaka zbytočnej snahe mixovať s hororom a nevyrovnanej kvalite jednotlivých častí príbehu ten výsledok nie je taký, s ktorým by mohli byť spokojní diváci a ani tvorcovia. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Rathalos

Tak toto bolo utrpenie dopozerat,nuda,nuda a este raz nuda,absolutne nevydareny pokus o natocenie hororu,ak to tak mozem oznacit,takmer bez stipky atmosfery,napatia,lakaciek,krvi ci gore efektov,sledovat dve hodiny manzelsky par a ich vecne hadky i nezhody,tak to ma clovek pocit,ze film trva 24 hodin,jednu hviezdu udelim aspon za zaver,aj ked aj ten stoji za ho*no...:-) ()

Rockerman

Další z filmů vezoucí se na vlně feminismu a protlačování žen za každou cenu. Horor to moc není, protože zhasínání světel, podivné zvuky či mírumilovný duch už nikoho vyděsit nemůže. Zajímavější druhá půle přináší Georgeovu proměnu a ta přece jen zvedá kvalitu filmu. Není to zlé, ale k jásání je také daleko. ()

ER

Mysteriózní atmosféra a James Norton jsou hlavní devizou filmu. Bohužel děj trpí  občasnou nesourodostí motivu o rozpadu manželství s duchařinou resp. příběhem o spojení dvou světů. Pár logických zaškobrtnutí se také objeví . Finální scéna na moři pak nevyzní, jak by měla. ()

Zombiepod

Netflix prichádza s ďalšou, tentoraz veľmi áčkovo pôsobiacou a príjemne oddychovou ducharinou, ktorá sa však stráca v tom, čím chce vlastne byť. Máme tu rodinnú drámu, egocentrického bastarda - manžela, starý dom obývaný duchom, niekde v strede príbehu krátka kriminálna zápletka s koncom na spôsob 3:15 a zbytočným umelecky ladeným finále. Všetko do istého ohľadu nedotiahnuté, no na jeden večer slušné, Amanda to celé statočne drží na ramenách, a natočené je to veľmi pekne. Až tak tragicky by som to nevidel, na Netflix tentoraz nadávať nemôžem. ()

ŠpetaMarek

Kdyby z toho nekricelo: "Mame radi Shining a nebojime se to priznat," bylo by to mnohem lepsi. A divne uspechany konec tomu taky nepridal. Jinak drama to bylo pekne. ()

Toshio

Bacha Spojler jak svině. Začalo to jako horror podle šablony. Pak se to ale slibně rozjelo. Bohužel konec byl trapný a musel jsem dát rychlost přehrávání na 1,5x. Jo...a hlavně...nenecháváme rozsekat sekyrou hlavní hrdinku!!! ()

ANTYCHRYST

Kalsickej prokletý dům ala Amityville .. film nepřináší nic nového..lekacky .. duchové jsou slabšího rázu.. manžel takovej klasickej zmrdecek se celkem povedl.. stopáž chtěla trošku ubrat a přidalo by to na tempu..50% závěr si zaslouzil více ale více pritvrdit ()

SAINTS

Film je priliš nudny a strašidelne prvky neboli vobec strašidetlne.Navyše aj stopaž dve hodiny je značne prepalena na film,ktory toho nema tak vela čo povedat.Film ako tak drži Amanda Seyfield.Koniec je tiež o ničom.Sklamanie. ()

Mamlas odpad!

Kvalita mizerné TV produkce. Drama o páru, jejichž manželství se rozpadá, tak se hádají. Obsahem filmu je nuda, kecy, hádky, nuda, vata, nuda, hovadiny, kecy, vata a nuda. Prostě klasický Netflus. (1%) ()

Hemlock

Horor to sice není ani náhodou, ale jako lehce nadprůměrné drama to Netflix tentokrát zvládl. Chválím herecké obsazení a práci s atmosférou - naopak slabinou je závěr, který mi připadal až nuceně utnutý. Ze židle vás film sice nezvedne, ale za pozornost stojí - 55%. ()

hrumsrt

Přišlo mi, jako by se tvůrci nemohli rozhodnout, zda jde o duchařský horor, či manželské drama o manželovi podvodníkovi. Buď jedno nebo druhé! Ale táhnou to výborné herecké výkony, hlavně Amanda ukazuje, jak výborný "talent" to je! 55% ()