Potřetí se na obrazovce můžete setkat s postavou majora Kalaše, tvořícího polovinu oblíbené dvojice kriminalistů Kalaš - Varga v podání Rudolfa Hrušínského a Radoslava Brzobohatého (objevili se také ve filmech Strach a Vrah skrývá tvář). Tentokrát se v případu sexuálně úchylného vraha musí major Kalaš obejít bez svého spolupracovníka. Na příkaz svého nadřízeného odjíždí do Dubé v Severních Čechách, kde bylo objeveno tělo mrtvého cikánského chlapce. Pátrání se rozbíhá v několika rovinách, ani další mrtvý chlapec však kriminalisty nepřivede k pachateli... (oficiálny text distribútora)

hypnos11

Zase skvělá krimi s hutnou atmosférou, napínavým dějem a skvělým Hrušínským. Chyběl mi tu Brzobohatý (ale zase tu je Hana Brejchová), případ sám o sobě není vyloženě z nejzajímavějších (ačkoliv je znovu zajímavě podaný), a divák, který viděl předchozí díly, ví, že pachatel bude někdo, kdo v případu nějakou roli hraje, ale zároveň dlouhou dobu není mezi podezřelými. Ani to ale nemůže zkazit kvalitní zážitek ()

Dstar

Ano, Hrušínský a Brzobohatý patří ke špičce. Velmi propracovany nápad rejži.K tomu neni co dodat. 95% za vyborné herecké výkony a nápad.Bravo ()

milos.bradik

Velmi vydařená detektivka s výborný Hrušínským v hlavní roli vyšetřovatele majora Kalaše. Mimo perfektní detektivky také dobře ukazuje život za toho "zlatého" socíku. Pěkná byla Kalašova hláška "Cikáni obvykle nevraždí děti vlastního kmene. Na to nejsou dost civilizovaní". ()