The Beatles: Get Back

Dokumentárny / Hudobný
Veľká Británia / Nový Zéland, 2021, 7 h 50 min (Minutáž: 139–174 min)

Welsiot

Neuvěřitelný výlet 50 let zpět v prvotřídní obrazové kvalitě za nejslavnější kapelou všech dob. Ten feeling když Paul začne poprvé brnkat Get back a Ringo s Georgem užasle sedí...z toho jde mráz po zádech. Perfektní. ()

vladi3

Kvalitne stravenych 8 hodin plus hodina vcera v kine... Paul je mozog skupiny.. Teda aspon pocas ich finalneho obdobia... Yoko Ono svojou pritomnostou neskutocne iritovala a John sa bez nej asi ani nesiel vysrat... Ten jej skrekot sa nedal vydrzat... Najlepsie z toho celeho vysiel jednoznacne Paul... John vysiel z toho prosto tak, ze je pod papicou.. George v pozadi, asi aj dost urazeny, ze ma malo priestoru a pripraveny na solo karieru... Ringo vecny "spassvogel"... Mlady policajt si doteraz trieska hlavu, ze ukoncil posledny koncert Beatles a ze ukoncil jednu hudobne historicku eru. Toto nie je dokument pre kazdeho... Tri diely, 8 hodin... Nie kazdy to da... Ale kazdy kto miluje hudbu a aspon trosku pozna Beatles, by to zvladnut mohol... Ako vznikla Let it be, je predsa historicka udalost... Stale nedokazem uverit, ze Paul aj Ringo a aj ta japonska pinda, sa pri tomto style zivota dozili takeho pekneho veku... Ja uz len cez monitor smrdim o cigariet... ()

Qer

Tohle se nedá popsat slovy, to se musí vidět. A nejlépe na velké ploše s dobrou aparaturou. Beatles ve vrcholné formě, i když se to na první pohled nemusí zdát. Peter Jackson dodal přesně to, co fanoušci potřebovali. A pokud Beatles nejsou nejlepší kapela všech dob, tak kdo potom? ()

slamic5

Sledovat mistry při práci, při tvorbě největších pecek (od nápadu po finální verzi) a mít i možnost nahlédnout trošku do jejich vztahu ke konci jedné éry, nemůžu ohodnotit míň jak za 5. Je to krásně sestříhané a probrané a těch 8 hodin uteče tak, jak kdybyste tam seděli s něma. ()

Konopilka

A šestého dne Bůh stvořil Let It Be!!! Tohle celé je zkratka splnění mého dětského snu a v podstatě se mi při dalším a dalším sledování nechce odejít do reality. ()

Rikoz99

Jakožto fanoušek skupiny, o které tento dokument pojednává, jsem si toto nemohl nechat ujít. Upřímně ani nevím, jaká jsem měl očekávání, jelikož dokumenty prakticky nesleduji, ale musím říct, že je to dost fajn. Je to ale spíše určené pro fanoušky, jelikož toto nejsou muzikály (Perný Den a Pomoc!), které předcházely původní verzi tohoto dokumentu. Je zde vyzobrazeno co nejvíc, co se za ty 3 týdny v Lednu, 1969 stalo, včetně zkoušení písniček jak z alba Let It Be, ale i později nahrané, dřív vydané Abbey Road, tak i dialogy a diskuze, které mi většinou nepřišly tak zajímavé, dokud John Lennon neprohodil nějakou vtipnou hlášku. Toto je ale jediná výtka, který na dokument mám. Koncert na střeše bylo skvělým zakončením, které jsem si náramně užil. Doporučuji všem fanouškům The Beatles, ostatním to pravděpodobně příjde zdlouhavé a nudné. 90% ()

borec_01

9/10 Úžasný třídílný dokument o nejlepší kapele na světě! Když bylo oznámeno, že tohle vznikne, a k tomu to budě dělat Peter Jackson, tak jsem se nemohl dočkat. Tento dokument krásně mapuje, jak The Beatles nahrávají svou poslední desku Let It Be. A navíc je nám ukázán celý koncert na střeše! Co víc si přát? Já, jakožto velký Beatles fanda, jsem byl velice potěšen, že tohle vzniklo a strašně jsem si to užil! ()

Lockeroom

Reality show s The Beatles. Být s nimi na zkoušce je fantastický zážitek. Get Back z Paula vypadlo při improvizaci s úplnou lehkostí. Do takové formy už se na sólových kariérách nedostali, hlavně Paul McCartney je tu na svém vrcholu, ke kterému se už nikdy ani vzdáleně nepřiblížil a skupinu vede. 300% a 100 hvězdiček, jsem rád, že to mohu vidět. ()

SalvorHardin

Ak nie ste fanúšik Beatles alebo vás nezaujíma hudba, tak asi nuda, ale ja som si užíval každú minútu a chcem vidieť všetkých 60 hodín. To, že tie nahrávky stále existujú a dali sa upgradnuť modernou technikou je mega. Peter Jackson to zase raz dokázal. ()