burina

Dovolím si citovať užívateľku Sašenku165: "Co na tom, že je to roztahaný film - jsou to přece Beatles! :) - byly tam vtipy, jejich nejlepší písničky a hlavně oni. Já nic víc nepotřebuji!" Sama by som to lepšie nenapísala. Pre fanúšikov The Beatles povinnost a Ringo je tu božský. Najlepšia pesnička z filmu je I Need You. Tu si môžete pozrieť video:http://www.youtube.com/watch?v=hWyKlXpstzo ()

Han22

Po Perném dni jsem se na Pomoc šíleně těšil a o to horší je to zklamání. Zatímco Perný den zachycoval s velikou nadsázkou jeden den v životě Beatles, v Help po nich celý film jde šílený gang uctívačů bohyně Kalí kvůli prstenu a dva ještě šílenější vědci. Zápletka řídká a postupem času čím dál debilnější (možnosti fanatiků, neschopnost policie). Já mám rád komedie aspoň trošku ukotvené v realitě a pokud ne, tak aspoň vtipné takovým tím způsobem ala Žhavé výstřely. Navíc je to mizerně natočené se spoustou šílených střihů a zmanetě zrychlených záběrů. Ani jako velký fanda Beatles nejsem spokojen, Beatlesáci neměli v roce 1965 takovou nálož hitů jako o rok dřív a na filmu se to projevuje. Jsou tu dva megahity Help a Ticket to Ride (Help si zasloužila aspoň nominaci na Oskara!) a zbytek slušně zahrané, pěkně zazpívané absolutně neznámé písničky nejen dle mě, ale i z hlediska hitparád (You're Going to Lose That Girl, You´ve Got To Hide Your Love Away, I Need You, Night Before, Another Girl). Ať přimhuřuji oči jak chci, na víc jak 3* to není. ()

Matte27

Po předchozím Perném Dni trochu zklamání. Od Help! jsem čekal něco jako jeho pokračování, prvotřídní zábavu s Beatles. Tohle bylo takové s nimi a bez nich. V prvním filmu bych si troufnul říct, že kluci hráli sami sebe v té nejpřirozenější podobě, tady už přehrávali. Děj byl utahaný a nudný. V některých částech jsem se přistihl, jak sleduju čas do skončení filmu. Ano, zasmál jsem se, ale ne jak jsem čekal. V komentářích jsem se dočetl cosi o srovnání s Monty Pythony. Musím se přiznat, že jsem si na ně taky vzpomněl a to v části s pěním Ódy na radost. Zkrátka to pro mne byl průměrný filmový zážitek. Dávám čtyři hvězdy, ale cítím to na 3 - to mi však láska k The Beatles nedovolí. ()

GMVajgl

Film staví na praštěném příběhu a nových písních skupiny. V té době se Beatles ještě rozkoukávali. Johnovi a Ringovi bylo 25, Paulovi 23 a Georgovi jen 22, a údajně byli celou dobu natáčení zhulený. Jejich hravost jim nelze upřít a je to snad i klíč jejich úspěchu. I po dlouhých desetiletích láká pozornost náhled do jejich soukromí - viz autentický Get Back (2021). Help je ale spíš přetvářka, póza, experimentální a bláznivý hudební videoklip. Ruku na srdce: ten film moc nefunguje, i když hudba je fajn a některé vtipy se povedly. ()

Kimon

Tři hvězdičky výhradně za tváře členů skupiny Beatles a samozřejmě za skvělé skladby. Film samotný po stránce dialogů dost pokulhává, (ne)herecké výkony brouků - neherců nelze hodnotit. Smyslem tohoto filmu jistě ale nebyla snaha vytvořit něco filmově dokonalého, ale pouze zvýšit u teenagerů popularitu Beatles a prodávanost hudebních nosičů. ()

• Ve snímku se objeví i krátká hudební pasáž nazvaná James Bond Theme. Na některých raritních nahrávkách Beatles je zařazena před začátek titulní písně Help! (Robbi)
  • Natáčení na Bahamách vymyslel původně daňový poradce Beatles dr. Walter Strach, aby se náklady na film snížily. (Robbi)