Láďa Pitras a Oto Vacák, náborári podniku Pragokov, získavajú pracovné sily síce vedecky, ale za ich metódy by sa nemuseli hanbiť ani skúsení mafiáni či tajní agenti. Starostlivo si zisťujú všetko o súkromnom živote osôb, ktoré si vyhliadli ako obete, a tieto informácie zneužívajú, aby ich zlanárili do svojho podniku. Vedecká metóda, postavená na využití spoľahlivej páky, ktorou je manželská žiarlivosť, nevera či hrozba prezradených intímnych tajomstiev, sa však nakoniec obráti proti jej autorom. (TV JOJ)

gezper

Herci ještě ujdou, ale to co pro ně Petr Schulhoff napsal a pak s nimi zrežíroval, navíc se dostavuje nepřijemné přehrávání - docela typické v těchto komediích. Hodně ohlodáno zubem času, kde především obsah je až nepřijatelně korektní satira na uměle vynucenou 100% zaměstnanost. Sakryš, kde teď seženeme kvalitního topiče!? [30%] ()

Grimaldi

Práce mnoho,lidi žádní. Na první pohled propaganda režimu která ale díky sympatickému obsazení a vtipné vynalézavosti dvou náborářu Pragokovu uteče celkem rychle a bezbolestně. ()

Holly_Molly

Já to tady jebu, šéfe! Socialistická komedie jako řemen, se vším co k tomu patří.. tím dobrým i tím špatným. Je to nenáročný, prostý a vyjma scének s Marií Rosůlkovou a s Janžurkou vlastně i trochu nudný.. ()

Pasternak

Mě to teda Odpadlíku urazilo. Ikdyž to někteří herci tahají z bahna, tak otázka pana Nárožného, jestli je lepší žít v Západním Německu, kde je plno nezaměstnaných nebo zde, kde je pracuje každý, patří mezi "normalizační klenoty". FUJ. ()

Matulko_

Súdruhovia, súdružky, za pás alebo za mašiny, inak sa vám rozpadne celý život. Budovať svetlé zajtrajšky treba, nie sa flákať, inak budete rozmýšľať a keď budete rozmýšľať, tak sa budú diať zlé veci! Ale nie, bolo to chvíľami vtipné, ale povedzme si na rovinu: Svěrák to nie je, a dobový kontext je dosť markantný. ()

antragus

Jako dobová satira - proč ne? Na druhou stranu, prezentováno jako komedie je to dost nuda nabízející pár úsměvných situací a hlášek, které se ovšem vejdou na prsty maximálně obou rukou. Žádná řachanda se prostě nekoná, celkově to tak plyne, až to konečně uplyne... Vhodné spíše jako kulisa, když to náhodou poběží v televizi a jinde bude teleshopping. Cíleně to ale znovu fakt vyhledávat nebudu... ()

evangelik

Ve své době se mi ty Schulhoffovy komedie docela líbily. Teď už si ty co natočil po r. 1974 vůbec nedokážu pustit, jak se mi zdají trapné. Ústřední zápletku (nedostatek pracovních sil) nemá cenu vůbec komentovat. Jako docela svěží "gag" bych možná hodnotil akorát ty dvoje barevně obrácené černo-bílé šaty.... ()

SkeeveTulp

Komedie se zajímavým námětem, který ale brzy vyprchá, takže to drží herecké výkony. Ty jsou naštěstí na velmi dobré úrovni, takže to udrží na třech hvězdičkách. ()

Cesty timem

Tehdy to nebylo špatné vlastně ani dnes pro pamětníka (sakra já už se mezi ně počítám? :-), ale narozdíl od jiných tehdejších kousků tomuto chybí nadčasovost. ()

Hombre8

Mladší generaci nic neříkající snímek. Dnes prakticky nelze pochopit situaci ani gagy. Starší a pokročilí, kteří dobu ve filmu zobrazovanou zažili a prožili ocení. Nehledě na to, že doba nedávno minulá, předkovidová, k té situaci, jenž je ve filmu popisovaná, neměla zas až tak daleko. Trvala ale příliš krátce, než by si toho většina všimla, ne tak, aby si ji ještě srovnala s touhle hezkou komedií. Autorské snímky je třeba si cenit, takže po letech přidáno na plný počet. ()

Sa.sa

Úsměvná komedie o dvou pracovnících personálních agentury, kteří se stali agenti pro hledání nových pracovníků... Jinak ten konec opravdu stál za to... Njn super komedie postavená na 2 hercích a zajímavé zápletce ()

r140xx

Dvojka Nárožný a Sobota, kterou sledujete prakticky celý film je vtipná a funguje. Kromě gagů a vtipů je film plný tipy a triků komunikační dovednosti a můžete se i něco přiučit. Když budete pozorně sledovat, je to lepší než lecjaké školení :-). ()