Dan OBannon - spoluautor filmu Vetřelec, Total Recall a Životní síla ve svém režijním debutu ještě stupňuje míru hrůzy a přináší "stylově natočený... morbidní film" (Roger Ebert, Chicago Sun-Times)! Clu Gulager (Tapeheads), James Karen (Mulholland Drive), Don Calfa (Necronomicon) a Thom Mathews (Peacemaker) se představují v hlavních rolích filmu, který je plný strašidelných scén, úchvatných vizuálních efektů a stále narůstajícího napětí! Zaměstnanci skladu s lékařským materiálem nešťastnou náhodou oživili mrtvolu. Jejich pokusy ji znovu "zabít" končí neúspěchem. Mrtvola žije i po rozřezání na kousky a její chuť na "živé mozky" jenom roste. Nakonec se jim podaří hýbající se části těla spálit, ale popel se rozptýlí po blízkém hřbitově a z hrobů jako na povel vylézají další masožraví zombie! (Bontonfilm)

matow

Takto si predstavujem hororovú komediu,zábavná sci-fi o zombíkoch,určite po trikovej stránke ju možme len tažko porovnávať s podobnými snímkami z nového milénia ale pravé ten fakt že bola sfilmovaná v 80tych rokoch s tými technickými možnosťami jej dava určité čaro.Vydarená vecička:) ()

RedBoryyys

Tenhle film jsem viděl jako malej ještě na VHS.Už ale tenkrát jsem věděl,že jde spíš o komedii,než horor,nebo možná o komedii s hororovými prvky.Škoda že to tu dost uživatelů nechápe,je totiž ještě nutné přihlédnout k roku výroby,takže super scény jako remake Úsvit mrtvých zde hledat nelze.Podle mě na svojí dobu dokonalé dílo,které si musely užít i samotní herci a vyšlo to,jako u nás vyšlo třeba Slunce seno,také z velké části složené z neherců.Na pokračování vyjma druhého dílu s Jackson zombie a pár dobrými vtipy,už ale radši nekoukejte,vyšplhalo se to snad myslím až na 6.díl,ale nuda,trapnost a zase nuda.V zajímavostech jsem se teď dočetl,že Burta měl hrát Leslie Nielsen,což by možná bylo ještě lepší a filmu více pomohlo,ale i tak,dle mě kultovka a bez debat. > POZOR NA NESMYSLNĚ OŘEZANOU VERZI OD MGM,vydávanou v reedici 2007 !!! Chybějící scény jsem v dobách,kdy hororům kralují SAW a podobné krváky,vážně nepochopil :-( ()

HONZACEK

Tento komediální horor z poloviny 80 let patří k mým nejoblíbenějším. Věru není to moc krvavé, ale má své kouzlo. Snímek doprovází skvělá hudba s nutnou dávkou humoru. ()

Kalda69

Nostalgickych 5*, dneska asi 3*. Jako malej spunt (v dobe uvedeni jsem jeste ani nechodil do skoly) jsem zbystril kdyz se k nam na VHS tohle dilko dostalo s jednohlasnym dabingem nekdy kolem prelomu 80. a 90. let takze jsem to videl nekdy kolem desateho roku sveho zivota a v te dobe to pro me byl cistokrevny horor, dnes povazuju spis za hororovou komedii. ()

Kontryhelka

Tak tenhle horor jsem viděla až o něco později než Návrat oživlé smrti 2, a i když je nabytý napětím a prima hláškama, mi přijde trošku ale jen trošku horší než dvojka. Hlavní hrdinové hranou dobře, fakt se dobře doplňujou. Parta výrostků je dobrá a ta armáda mrtvol taky nemá chybu. Zombie policista, a vychcaná zombie,která umí si zavolat i další posily vysílačkou záchranné služby................kvalitní, ale hlášky z dvojky jsou lepší. ()

Diego75

Asi bych si sám od sebe nepustil horor, ale tady jsem udělal výjimku a musím říct, že jsem filmu velmi rychle přišel na chuť a skvěle se bavil. Skvělý příběh, filmová hudba i obsazení a atmosféra. Když někdo řekne hororová komedie, myslím že hodně lidí si vybaví Scary Movie, ale já si jednoznačně vzpomenu na Návrat oživlých mrtvol. ()

Imouse

Chcete hororovou parodii (komedii) se zombies? Koukněte se na Jacksonův BrainDead. Chcete horor s temnou atmosférou, kde jsou nějací nemrtví? Mrkněte na Phantasm (nejlépe II. díl). Pokud chcete pořádnou zombí řežbu, sežeňte si Dawn of the dead (2004). Pokud máte rádi spíše komornější pojetí hororu, pak neváhejte a sáhněte po célé Romerově sérii (Night of living dead, Dawn of the dead, Day of the dead). Pokud vám vadí zub času, kterým je tato série poznamenána, pak zkuste výborný remake Night of living dead z roku 1990. Ale proboha, proč se dívat na tuto ochotnickou, rádoby komediální zhovadilost. Nemá to atmosféru, nemá to nápad, nemá to efekty, nemá to ani pořádné herecké výkony. Opravdu si nedokáži vysvětlit tu záplavu hvězd. Pokud se rozhodnete shlédnout tento snímek, tak se určitě neubráníte zklamání. ()

jany

Na komédiu slabé a na horor smiešne podla komentárov som sa tešil na parodiu no film sklamal ale za 3 sa to dalo pozerať. ()

Grimsrund

Tento podarený filmík som vydel ešte ako malý chlape a očaril svojím osobitým kúzlom morbídnosti.Včera som si ho pozrel znova.A kúzlo je späť.Bravó!! ()

zurivymlok

Tak v deseti letech jsem z toho byl nadšený a jelikož jsem to tehdy shlédnul na načerno nahrané VHS kazetě (kde byla spolu s filmem Sliz - pod názvem Plazma) s jiným názvem a rychlodabingem, dalo mi vážně zabrat tento film na netu najít. Ale narozdíl od Slizu, který mi i po letech připadal dobrý, mě tohle k zbláznění nudilo - a to navzdory faktu, že jako dítěti se mi tyto oživlé mrtvoly líbili více. Hold oči dítěte vidí věci jinak. Nyní už nejsem dítě a tak s čistým svědomím vážně nemohu dát více jak 3 hvězdičky - přitom stačilo málo a mohla to být i 4hvězdičková bomba. Ale bohužel mi přišlo, že nad dobrými nápady převládá nuda a nad humorem trapnost. Zdejší vysoké hodnocení je pravděpodobně způsobeno nikoliv kvalitou snímku, nýbrž nostalgií lidí, kteří tento film stejně jako já viděli v dětství resp. ve "vé-há-es-kové" éře někdy kolem revoluce. ()

montel

V jednom zapadlém skladu je armádou uskladněno několik barelů s mrtvolami, sloužící k vědeckým pokusům. Zaměstnanci skladu jeden z barelů omylem otevřou a vypustí plyn, díky kterému mrtvola z barelu ožije a zaútočí na ně. Unikající plyn se dále dostane do nedalekého hřbitova a mrtví začnou znovu ožívat a jediné co je zajímá je chuť čerstvého mozku...Jeden z nejlepších zombie hororů mixnutý s kapkou komedie. Navíc s parádní hudbou 80.let. Doporučuji sehnat si film v původním znění, český dabing je otřesný. 70% ()

Raziel811

Můj první zombie film. Tehdy s rychlodabingem a ve velmi špatné VHS kvalitě. Bylo mi 12 a byl jsem z toho úplně paf :) Zpětně musím uznat, že toto byl nejlepší díl celé pětidílné ságy. ()

Al90

U tohodle filmu jsem se skvěle bavil,chvilkama jsem se smál,chvilkama i trošku lekal,ale u horrorové komedie je to potřeba a tohle horrorová komedie je se vším všudy! :) Oživlé mrtvolky,banda punkáčů pařící na hřbitova,do toho skvělá muzika 80 let,naprosto geniální hlášky z tohoto snímku dělají kultovním ve svém oboru. Jednoznačně nejlepší díl z celé ságy o návratech oživlých mrtvol,ostatní díly jsou slabým odvárkem proti jedničce.Když si vzpomenu dobu 90 let a VHsky s rychlým jednohlasým dabingem a několikátou kopii nahrávky,tak je to kouzlo a nostalgie,protože tenkrát takové filmy,to se nevidělo každý den :))) Zajímavé scény: probuzení se ,,osazenstva,, na hřbitově,celkový souboj přeživších proti zombií a závěr,který prakticky smete se vším :)) ()

Archvile

Filmová klasika 80-tych rokov. Oblečenie, hudba, špeciálne, efekty. Dokonca aj úplne odhalené ženské telo už dnes len tak ľahko neuvidíte. Určite lepší priemer tohoto obdobia. ()

Feacher

Noci OM jsem dal 3*, protože to byla strašná blbost, ač kultovní. Zde musím jít ještě níž. V žánru "kravina" film zůstal, nepochybuji že úmyslně, ale koukat se na to moc nedá. Nezabavné, možná jen když se chcete pobavit nad efekty a maskami 80. let. Nemluvě o tom, že konec je zase v depresivním módu jako v jedničce. 50% - 2* ()

vinducha

Pan režisér a scénárista Dan O´Bannon natočil pouze 2 filmy a zemřel relativně mlád , ale tahle komedie je nevymazatelně zapsaná v mé mysli , jako 1 z nejlepších zombie hororových komedií , co kdy vznikla. ()

JAhny

Veselý filmík s prekvapivým koncom. Zombie, ktoré sršia vtipom. Síce trochu amatérsky spravené, prvý zombie vyzeral skoro ako nahý fantomas a herecké výkony trochu slabšie. ALE... všetko je to okorenené kopou vtipu a časom sa zlepší aj dizajn zombie ten týpek z pivnice, alebo "babička". Dojímavá bola najme scéna v kaplnke, keď sa chlapi zachovali ako pravý gentlemani a zdrhli skôr, "než by řekl švec". ()