Dan OBannon - spoluautor filmu Vetřelec, Total Recall a Životní síla ve svém režijním debutu ještě stupňuje míru hrůzy a přináší "stylově natočený... morbidní film" (Roger Ebert, Chicago Sun-Times)! Clu Gulager (Tapeheads), James Karen (Mulholland Drive), Don Calfa (Necronomicon) a Thom Mathews (Peacemaker) se představují v hlavních rolích filmu, který je plný strašidelných scén, úchvatných vizuálních efektů a stále narůstajícího napětí! Zaměstnanci skladu s lékařským materiálem nešťastnou náhodou oživili mrtvolu. Jejich pokusy ji znovu "zabít" končí neúspěchem. Mrtvola žije i po rozřezání na kousky a její chuť na "živé mozky" jenom roste. Nakonec se jim podaří hýbající se části těla spálit, ale popel se rozptýlí po blízkém hřbitově a z hrobů jako na povel vylézají další masožraví zombie! (Bontonfilm)

MickeyStuma

Jak název snímku napovídá, jedná se o pokračování kultovního filmu 'Noc oživlých mrtvol' (1968), který natočil George Romero. Avšak aby nedošlo k omylu, jedná se o pokračování *neoficiální*. Některé zdroje dokonce uvádí, že ohromný vliv na sérii různých zombie filmů, což se tedy týká i tohoto, měl hlavně snímek 'Úsvit mrtvých' (1978), který má na svědomí taktéž Romero. Zápletka a obsazení je nesmírně jednoduchá záležitost, která na rozjetí příběhu, a hlavně očekávaných gore efektu, se zcela nízkým rozpočtem, postačila. Výborným nápadem je toxický plyn ve vojenských sudech s těly, který oživuje mrtvé. Stačí málo a zombie apokalypsa je na světě. V žádném případě se nejedná o čistý horor, ale o pouhou hororovou komedii, ze kterého v paměti nejvíce utkví jednoslovná hláška samotných zombie: "Moozeéék!" Hrůzou si tedy nikdo kousat nehty nebude. Snímek se řadí mezi osmdesátkový brak a právem. Celé se to v podstatě odehrává na jednom místě za použití skromných kulis, kde jsou hercům do úst mnohdy vkládány podivné dialogy, u kterých dokonce nemálo přehrávají. Viditelně tvůrcům nešlo o nějaký pevný příběh. Tady se jedná pouze o zábavu právě v rámci boje lidí s oživlými mrtvolami. Děj má několik nelogických situací a podivného chování daných postav. Kupodivu to však po tolika letech v rámci nostalgie má své kouzlo a přesvědčení. Vyloženě pecka to nikdy nemohla být, ale třeba ve známých amerických autokinech to úspěch mít mohlo. Nakonec, jak už dnes víme, později vzniklo volné pokračování. ()

domirovec

Musím říct, že i přesto, že Freddyho partička mi prostě nesedla a nezvykl jsem si na ně, tak zbytek filmu jsem vstřebal výborně, až možná fantasticky. Jak hodně lidí tady v recenzích tu na ČSFD píše, film opravdu hororový není, i přesto že některé scény poměrně husí kůží nahánění.. I přesto je film Návrat oživlých mrtvol spíše komedie, místy dokonce až parodie a proto je těžké většinu věcí, které postavy řeknou nebo udělají brát vážně. Co se ale týče humoru, tak ten je zde fakt našláplej a opravdu dobrej, a když už jsme u dobrých věcí, tak gore efekty nejsou také vůbec špatné :-) Já tedy myslím, že hodnocení 4/5 není vůbec od věci :) ()

Rathalos

Huraaa a mam za sebou tuto hororovu seriu seknutu s komedialnym zanrom,ktora sa sklada z piatich filmov,u jednotky som ocakaval,ze bude najlepsia,ale nebola,prva polovica bola totiz nudna a o nicom,taky priemer,potom sa to uz rozbehlo,dvojka a trojka sa mi pacili najviac,tie nemali chybu,no a stvorka sla kvalitou smerom nadol i patka,ta bola jednoznacne najslabsia,u prvych troch dieloch si velmi cenim tie old-school paradne masky,gore efekty i triky,take sa dnes uz nevidia,co zamrzi,ale nevadi,zivot ide dalej...:-) ()

Denny

Jeden z lepších horrorů. Oživlí mrtví mají hlad a chutná jim lidský mozek.Akce,napětí a speciální efekty na vysoké úrovni ()

Leoric

Nemohu hodnotit jinak, tohle je prostě královská zábava.. Masky zombies a jejich přátel hodnotím jako jedny z nejzdařilejších v tomto žánru vůbec, svižný děj podpořený říznou hudbou baví a navrch film oplývá i skvělou hláškou, která mi utkvěla z dětství: pošlete víc sanitek..! Paráda! :) ()

Pingu

Tenkrát před lety, na prvním videu s jednohlasným dubbingem a ve 14 letech....joooo, to byly časy :o)). Ale co bych na to říkal dnes???? Sám se těším až si to zase pustím. ......." pošlete víc mozků !!! " ()

asfalt

Zombie som nikdy nemusel, ja radšej upírov :-) no nebolo to vôbec zlé. Je veľmi ťažké zakomponovať humor do hororu tak, aby to nevyznelo príliš trápne, pri tomto to celkom vyšlo, no napriek tomu som sa miestami nudil. ()

Pekisan

MOOOORE BRAAINS!!!....nie, ze by to bol daky extra filmik ale obsahuje skvelu hudbu, par originalnych scen, zombikov, ktori vedia chodit a par koziciek k nakusnutiu. Co viac si priat? Mozno uz len rychly vojensky zasah:) ()

helraiser

Zombi béčko jak řemen. Nenažraný zombíci verzus banda pankáču se rovná maximálně ujetá zábava a hlavně hodně mozků. Mrtě dobrých nápadů jako proměna lidí v zombíky, plynovej déšť probouzející mrtvoly na hřbitově, mluvící zombíci atd. Jednoznačně skvělá podívaná která se rozhodně rozhodně v záplavě zombii filmů neztratí a navíc se jedná o první díl béčkové zombii série podobné vytí, ale jde rozhodně o lepší zážitek. Tohle se prostě povedlo a funguje to naprosto skvěle i dnes. ()

kubal18

Žádné myšlenky, žádná bolest, žádné pochybnosti. Jen ladné potácení, pleskavé odpadávání uhnilých kusů těla a nezvladatelná chuť na čerstvý, mozkomíšním lákem nasáklý mozek... ()

Slavomír

"Mozééék, čerstvej mozééék!" Kokotina jak noha od stola.Trocha, na môj vkus netradiční/e uvažujúci zombíci, s ktorými je však oveľa väčšia sranda a majú predpoklad pre to, že budú stolovať tak ako sa na pravé gore patrí, čo aj robia. Masky perfektné, červenej šťavičky je pomenej, Väčšinu času sa človek pozerá na rúznorodú partiu jačiacich úbožiakov resúvajúcich sa zo skladu medicínskeho materiálu do neďalekej márnice a naopak. Ľutujem, že som túto vtákovinu nevidel ako malý, určite by to na mojej duši zanechalo nejaké šrámy a umocnilo vzťah k žánru o nemŕtvych. Takto som si spravil len zábavný nostalgický výlet za osemdesiatkovými mŕtvymi pažravcami, ktorí chcú mozééék, čerstvej mozééék! P.S.: Jedna vec ma fscinuje: Napriek tomu, že sú mŕtvi v rôznych štádiách rozkladu majú krásne čisté nezakalené oči :-) ()

sarfian

Parádny dej sa strieda s miestami až amatérskymi, alebo trápnymi hereckými výkonmi. Ak by to tvorcovia vzali trošku vážnejšie,strašidelnejšie a akčnejšie, tak mohol byť s tohto filmu parádny trhák. VIDENÉ 2x ()

E lan

Tohle je prostě blbost od začátku do konce, u které se člověk vůbec nebaví. Čekal jsem parodii, ale tohle je tak něco mezi. Herecké výkony nejsou žádné, příběh příšerný a hlášky veškeré žádné. Ztráta času... ()

kukkik

Zajímavá myšlenka, že zombies jedí mozky, jelikož cítí bolest jak se rozkládají a pouze mozky tu bolest utiší. Jinak vážně zábavný a dobrý film, který si budu dlouho pamatovat, paráda. 5/5 ()

xladojx

Výborné zombie běčko 80. let, ve kterém dominují hlavně skvěle udělaní zombíci (totální prim hraje zombík ze sudu), parádní hudba, dobře vsunuté komediální prvky a hlavně, divák se od začátku do konce ani chvíli nenudí. Zde mi ani tolik nevadí to, že zombies mluví, jsou celkem inteligentní a běhají, sem to prostě patří. Chybí zde snad jen trošku více té krve a deskrukce lidských těl, ale i tak jsem měl jako malý kluk z tohoto horroru měl noční můry, s odstupem času jsem se již tolik nebál, ale zážitek nebyl o moc menší, ikdyž už ne tolik z té horrorové stránky. Závěrem bych chtěl vyzdvihnout scény s krásnou zrzkou na hrobě, kde ukáže na tu dobu zcela nezvykle úplně oholenou "úžlabinku lásky" :-) Prostě skvělá podívaná, kterou každému fanouškovi rozkládajících se spoluobčanů, a nejen jemu, vřele doporučuji... ()

Euchrid

Spokojenost. Že bych se u toho nasmál nebo bál se řict nedá ale dobře jsem se bavil a to je zásadní. Mnohem radši tohle než ty nové Romerovy šity.. ()