King Richard je životopisná dráma, natočená podľa skutočného príbehu, ktorý inšpiruje celý svet. Príbeh Richarda Williamsa (Will Smith), trénera a otca svetovo preslávených tenistiek Venus a Sereny, ktorý má geniálny plán ako dostať svoje dcéry z ulíc Comptonu v Kalifornii na svetovú tenisovú scénu. Hlboko dojemný príbeh ukazuje silu rodiny, vytrvalosť a nezlomnú vieru ako prostriedok k dosiahnutiu nemožného. (Continental film)

majec4

Dobry film, plny super nazorov na vychovu a pristup k zivotu, no miestami to bolo az neuveritelne. Chapem ze v USA su aj s tym rasizmom inde, mne tato tema prisla trochu silena. Mohli dat do scenara nieco co by trochu priblizilo aj realnu skuesnost s rasizmom (ten hon na trenerov som tak nevyhodnotil, aj ked tam boli sami bieli treneri), lebo pre ucely filmu mi to prislo privelmi premotivovane. Chapem ze sa s tym stretavaju v uliciach, ale ten film tlacil kurevsky na jednu notu a pri tom tam z toho rasizmu fakt nic nebolo. Takze tolko k tomu co mi tan nehralo. Film je prijemny, ta stopaz by nemala byt strasiakom. Will je pan, zahral to skvele. Ku koncu bol uz kus otravny, chybalo mi tam kus viac pohladu zo strany sestier. Lebo s takymto otcom si museli zazit aj par nepeknych momentov, toto bol privelmi pozitivny pohlad. Mozno niekedy inokedy. ()

kluk z Na

Todle bylo dost vtíravý. Mám rád filmy že sportovního prostředí, o tenise jsem viděl jen Borg/Mcnroe a to bylo kvalitativně dvě třídy nad tímhle pozlaceným hovínkem. ()

nonick1

Spíše než životopisné drama jen průměrná sterilní selanka. O pozadí spletité cesty sester Wiliamsových na tenisový trůn se toho moc nedozvíme, stejně tak jako o způsobech jejich rigidního otce, který musel být  doslova nesnesitelný nejen pro svou rodinu (dobře Will Smith!). Ve filmu se však žádné konflikty mezi dcerami a jejich otcem nekonají a "dramatický" tenisový zápas na závěr tak nějak vyšumí filmařsky  do ztracena. To takový Dangal - při obdobném sportovním "obsazení": otec a dvě dcery - a dechberoucí finále, to je jiná, pětihvězdičková liga! ()

Chundys

Jako jo Will Smith si asi pro toho Oscara dojde, ale teda v reálu je táta sester Williamsových až řekl bych despota no! Nicméně nedá se upřít, že z nich vychoval a vytrénoval světové šampionky. Každopádně párkrát to fakticky bylo utrpení sledovat a kdybych byl na místě holek, tak bych asi brečel :D ()

CaptainCzech

Pouze dvě věci musím vytknout tomuto snímku, který jinak za mě zaslouženě dostává krásný 4*. První záležitostí je mé osobní zklamání, jelikož jsem doufal ve více prostoru pro obě sestry Williamsovi. Bohužel děj se mnohem více točí okolo Venus. A druhá věc že snímek několikrát až moc tlačí na pilu ohledně rasismu. Každopádně musím vypíchnout celou atmosféru, která člověka vybudí jít něco dělat, aby také něčeho dosáhl. Herecké výkony perfektní. Jak se očekávalo, tak především Will Smith byl skvělý a jeho scény s manželkou mě bavili nejvíce po celou dobu. Příběh je silný a o to víc, když si člověk uvědomí, že je založen na skutečných událostech. Richard Williams byl zkrátka věštec, když s podporou své ženy, dokázal naplánovat vše XX let dopředu a za to smekám klobouček. Pěkný snímek, který zavání Oscarem a já mu to budu přát. ()

Rathalos

Kto by nepoznal vo svete sportu sestry Venus a Serenu Williamsove,ktore dokazali urobit obrovsku dieru na tenisovom kurte,ktora uz nemohla byt vacsia,mega-uspech,velke odhodlanie,sila,viera ci radost z tejto uzasnej hry gentlemanov ich doviedla tam,kde su,na samotny vrchol,no a tento zivotopisny sportovy film to krasne vystihuje,nemam co dodat a nie je o com diskutovat...:-) ()

BOURQUE

My vychovávame šampiónky!“ Tretí film režiséra R. M. Greena má v centre pozornosti tých ľudí (nie náhodou používam množné číslo), ktoré mali najväčšie zásluhy na tom, že Venus a Serena Williams sa stali (nie len) najznámejšou a najúspešnejšou sesterskou dvojicou vo svete tenisu. Film sa zameriava predovšetkým na ich otca, Richarda Williamsa, ktorý už veľmi skoro naplánoval ich budúcnosť a toho plánu sa veľmi silne držal. Veľmi presný časový harmonogram, „home made“ tréningy, udržiavanie dobrých výsledkov v škole, a predovšetkým učiť sa ľudskosť a pokoru. Veľmi veľa vecí sa dá vyčítať Richardovi, ale u mňa získal poctu hlavne za to, že veľmi silne trval na tom, aby jej dcéry dosiahli veľmi dobré školské výsledky (aby šport nešiel na úkor školy –na to sa pri podobných profesiách často zabúda) Avšak Richard by bol na všetko krátky, keby nemala tak silnú a svojráznu manželku. Škoda, že to sa ukáže len v niektorých častiach filmu. __ Je jasné, že film zachytáva „detstvo“ Venusa a Sereny z pohľadu ich otca, ale paradoxne venuje pomerne málo priestoru k duševnému svetu mladých tenistiek, najmä Sereny. (Fakt bez väčších problémov sa dokázala vysporiadať s tým, že veľmi dlho musela byť v tiene svojej sestry?) Práve to je jeden z väčších nedostatkov inak celkom slušne koncipovaného filmu. __ Z hereckej stránky sa tu snaží W. Smith zobrať všetky pozornosti. Zväčša sa mu v tom aj darí, ale sú miesta (napr. spoločné scény s manželkou), kde by mal byť trochu menej výrazný (prípad „niekedy menej znamená viac“). Vo vedľajšej roli veľmi pozitívne hodnotím výkon herečky Aunjanue Ellis. Som si istý, že W. Smith za svoj výkon nejaké ceny pozbiera (Golden Globe už má v kapse). __ Tenisové zápasy tvoria jen zlomok filmu, prekvapivo trochu paradoxne. Tie by potrebovali trochu väčšiu dynamiku a viac prvkov napätia (nečkajte také scény, ako v prípade Borg/McEnroe, prípadne miernejšieho Battle of the Sexes). Autentické scény počas titulkov však boli celkom dobre vytipované. __ King Richard mal potenciál zaradiť sa medzi nadpriemerných filmov vo svojom žánru. Bohužiaľ, vďaka „niektorým drobnostiam“ sa to nestalo. To však neznamená, že sa nejedná o vydarený film. Pre milovníkov tenisu to určite odporúčam. P.S.: Raz by som veľmi rád videl film aj o živote Venusa a Sereny (ako to videli oni). K úplnému šťastiu už len chýba kvalitný film o „FedExovi“ a „Rafovi“ (sorry DJoker). Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Rockerman

Řekl jsem si, že pro jednou si nebudu všímat pofňukávání black people, jak to mají těžké, jak jsou diskriminováni a musí loupit a vraždit, protože neměli stejnou startovní čáru s bílými. Ale nedalo se, protože film je tím doslova prošpikován! A je to škoda, protože je to jinak dobrý příběh o tvrdohlavém a přísném otci, který vychoval dvě fenomenální tenistky, kterým jsem fandil. Will Smith si svou "zlatou sošku" zasloužil. Co se týče facky, stojím za Willem a nerozumím jeho pokorné omluvě a pokryteckému distancování se od jeho osoby. Vyřídil si to jako chlap s chlapem, nic víc ani míň! ()

Lyžař

Mam hrozne rad pribeh techhle dvou skvelych tenistek. At si kdo chce co chce rika, jsou to kralovny tenisu! A ze za jejich uspechem stoji jejich rodice, to bylo vic nez jasne. Ale nikdy jsem si to az takhle neuvedomil. Tvurcum patri diky! ()

P.J.2

Veskrze průměrné drama, nevyčnívající žádným filmovým prvkem, co by ho vystřelilo výš ale má famózního Willa Smithe, který to do nadprůměru vytáhl. Škoda že ve zlomovém bodu jeho kariéry začal fackovat své černé bratry a tím si za sebou dočasně zavřel dveře. Něco mi říká že nás ale ještě může hodně překvapit. ()

Olík

Téhle džungli vládne svérázný král Richard. Nemusíte být zrovna fanoušek sester Williamsových, tenisu a nebo celkově sportu, v tomto případě je to úplně jedno. Autentické životopisné drama….možná víc zalité sluncem, než tomu bylo ve skutečnosti…ale rozhodně divácky atraktivně natočené. Míčky létají z jedné strany kurtu na druhou a Will Smith s pomocí patetického příběhu dokazuje, že jde o jednoho z nejlepších herců své generace. Zlatá socha v nadživotní velikosti byla Richardu Williamsovi postavena, a jestli to celé bylo opravdu přesně takto, tak to ví jenom Venus. ()

geek.ondra

Klasické sportovní drama zabalené v klasické oscarové pohádce. Film sice potěší překvapivě zručným řemeslem a Willem Smithem který zde útočí na svou třetí oscarovou nominaci nicméně žádnou přidanou hodnotu nebo důvod proč bych na tento film měl vzpomínat jako na nějaký významnější emocionální zážitek jsem nenašel. Fajn to ale je a za jedno zhlédnutí to stojí. 6/10 ()

Razzor_82

Životopisný kousek o urputném stratégovi Richardovi ze špinavého gettha.  Will Smith snědl tu největší hereckou porci a chvílemi hraje moc šablonovitě. Příběh je dobře zpracovaný i když se věnuje více Venus a Serena je v pozadí. Celá rodina je tady vykreslena jako svatá, což není tak úplně pravda. Green se výtečně vyhrál s retro dobou. Líbivě jsou nasnímány tenisové zápasy. Schází větší dramatická linka a psychologie postav. Postupné škrábání se na vrchol ztrácí postupně šťávu.  Celkově trochu zahrané do autu. 6/10 ()

Hpatrik

No nenecházím křivého slova. Biografický snímek který dokáže strhnout, rozšířit obzory, má tak akorát emocí, uspokojivou feel good atmosféru a je dostatečně věrný realitě. Skvěle obsazené v čele se strhujícím Smithem. ()

Biopler

"Nepoznám tvrdohlavejšieho človeka, a to trénujem McEnroea." odznie v snímke z úst jedného z trénerov na margo starého Williamsa. Aj tak sa dá vystihnúť charakter zarputilého otca, ktorý má sen, jeho dcéry mu uveria a on ich neoblomne vedie k jeho naplneniu. Neváha odpálkovať prekážky v podobe ziskuchtivých agentov, individuí, ktoré sa votrú do priazne keď zacítia šancu... Je to film o otcovstve, o predstavení muža v pozadí úspechu jeho dcér. A o tom ako sa dokáže ponížiť, obetovať. Veľmi mi imponuje, že hoci to navonok pôsobí ako prechádzka ružovou záhradou, lebo dcéry majú talent a zdravé sebavedomie, ktoré im buduje otec, snímka nekončí triumfálne, ale prehrou na prvom poriadnom turnaji. Tým nepatrí do škatuľky s nápisom "american dream". Film nemá problém si diváka podmaniť príjemným a presným Smithom, ale aj oboma mladými predstaviteľkami Singleton & Sidney. Presvedčivý je v snímaní tenisu ako hry, herečky si prešli ozaj poriadnym tréningom a dávajú do toho ozaj všetko a na plátne to vyzerá perfektne. Pomimo ich cesty narazíme aj na Capriati či Samprasa, čo viac si priať? :) ()

aR3Zz

Dozajista přikreslený příběh na základě skutečných událostí. Ale osobně to považuji za přínosné, těch pár kudrlinek navíc dělají toto drama stravitelnější a zábavnější. Výkony herců jsou skvělé a jelikož člověk ví, jak to celé skončí, tak i uvěřitelné. Překvapilo mě, že je vlasně celý film zaměřen na Venus a Serena je upozadněna, trošku mě zamrzelo, že nebyla aspoň z rychlíku nastíněna její cesta a vzestup. Jinak ale nadprůměrná podívaná! 75% ()

Maximilianus

Veľmi milý športový životopis, ktorý je však možno až moc vybájený. Mrzelo ma, že sa venovala pozornosť neskôr hlavne Venus, nuž ale keď to tak bolo, tak sa s tým nedá moc urobiť. Aj tak išlo hlavne o otca Richarda Williamsa, ktorého Will Smith zahral výborne. Nie je to film, ktorý by úplne ohúril, ale zasa ani nenudí, naopak, fanúšikov tenisu určite zaujme. 7,4/10. ()

Will Smith se po roce vrátí před kameru

Will Smith se po roce vrátí před kameru

12.03.2023

Je to rok od posledních Oscarů, které nevstoupily do historie tím, jaký snímek vyhrál nejlepší film (pokud si na to vůbec někdo vzpomene), ale tím, jak herec Will Smith vystoupil na pódium, aby… (viac)

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Po několika nezdařených pokusech oživit novou verzi Vrány, včetně jednoho s Jasonem Momoou (Aquaman, Hra o trůny) v hlavní roli, se sdružení nezávislých producentů Hassell Free Productions, The… (viac)

Will Smith vydal omluvu

Will Smith vydal omluvu

30.03.2022

Je úterý, takže touhle dobou už nejspíš zpráva o facce, kterou dal Will Smith během oscarového večera komikovi Chrisi Rockovi za nepovedený vtip na adresu jeho manželky Jady Pinkett Smith, dorazila i… (viac)

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)