Píše sa rok 50 pred Kristom. Zradný princ Deng Tsin Ruin práve dal uväzniť čínsku cisárovnú. Jeho jedinou túžbou je ovládnuť ríšu. Princezná Sass-Yi utečie do Galie, kde si vyžiada pomoc udatných bojovníkov Asterixa a Obelixa, ktorí sú vďaka čarovnému elixíru obdarení nadľudskou silou. Naši dvaja nerozluční hrdinovia a princezná sa vydávajú na dobrodružnú výpravu zachrániť cisárovnú a celú Čínu.... (Magic Box)

Estadra

Nevěděla jsem že tam neni puvodni obsazeni. Když jsem to zjistila myslela jsem ze me to bude vadit... Nevadilo. Film byl v pohodě.. Zasmala jsem a že byl příběh jednoduchý mě vubec nevadilo. Byla to oddechovka.. Ale pravda je že předešle filmy byly lepší. Další film už neni třeba.  3* ()

Kauikk

Tento film je absolutním zklamáním, na začátku jsem se bál že dabing mi bude dělat problém, ale po chvíli jsem zjistil, že to je ten nejmenší problém celého filmu, herecké výkony vypadaly jak od dětí ZŠ, kostýmy laciné a výprava absolutně tragická, čínský les se asi točil u nás v lese za domem. 1,5/10 ()

jara12

Již pátý hraný díl známé série, která nás dokázala někdy překvapit, ale přesto šlo stále jen o příjemnou průměrnou jednohubku. Bohužel toto pokračování potápí celou sérii a jde o možná nejhorší díl. Postavy zde projdou nulovým vývojem, známá hudba je dodána na sílu a jediný nápad kromě vtipných jmen to nemá. Velké zklamání přestože jsem čekal maximálně průměrnou záležitost. ()

Drumtum odpad!

Vezměte všechno nejhorší z Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva přidejte přidejte špatné herecké výkony, pár desitek kliše a hotovo... Pokrm jmenem Asterix a Obelix: Říše středu je zde pro Vás, žerte... prosím. ()

Thane

Asterixovi asi nejde napsat horsi recenze nez ze je nudnej. A tohle byla nuda k..no nepreziti. Za celej film tam byla jedina vtipna pasaz se Zlatanem. A to je vsechno. Dokonce ani veci z traileru tam vubec nefungujou. Syn nakonec odesel par minut pred koncem coz me paradoxne docela mrzelo kdyz jsem musel prezit tu hodinu a pul a byl jsem cimrmanovsky zvedavej jestli je konec stejne slabej jako celej film. ()

Calabria

No s původníma 2 díla se to nedá srovnat, příběh hroznéj, vtip skoro nic, mask jsou takový divný. A ten dabing je nějakej z nouze nebo co... Se ale Suchánek, Novotný a Kohák? To je přece šílený. Travníček je prostě top. Ale hudba je asi ok. ()

dominic_joel odpad!

…môj zápis č.22: Mimoriadne príšerné. Zopár mesiacov dozadu, keď som plagát na tento film zazrel na autobusovej zástavke, tak som zostal prekvapený, ako je možné, že som nevedel o vývoji tejto novinky. Ale potešil som sa, nakoľko mám Asterixa a Obelixa rád a okrem super postáv a sveta je tovýborná dobrodružná zábava. Áno… Možno na okamih som ostal smutný, že Depardieu s Clavierom sa už nikdy nevrátia (ach, prečo sa už netočia komédie ako Strážní andělé). avšak nevadí. Kým tu nie je fest nesympatický Cornillac, tak to nemôže byť až tak zlé. Och, ako veľmi som sa mýlil! Za prvých päť minút sme stihli do filmu capnúť feminizmus, zdravý life-style s vegánstvom, body-positive, multi-kulti simfóniu a (ne)metaforu, že tá pravá sila je v nás a nie vo vychytávkach, ako je teda napríklad čarovný nápoj… Obsadenie Ceasara ja fajn, ako prakticky vo všetkých Asterixoch a Cassel ako jediný využíva náznaky herectva. Cotillard by bola asi najdokonalejšia voľba na kleopatru, avšak tu bolo vidno, že úlohu neberie absolútne (ani v mantineloch komédie) vážne. Celá galská osada je štíhla (najviac pritele je paradoxne Cacofonix - muzikant) vrátane Obelixa s fakt zlými vypchávkami. Takú zberbu nesympatických ľudí som ešte nevidel. A na ich čele je doslova náčelník, ktorý nie že nevie hrať, ale ani sa o to nesnaží a je lenivý urobiť väčší pohyb. Akože ako televízny záznam amatérskych cosplay nadšencov tohto animáku to je obstojný pokus, ale inak ozaj nie. Rád by som napísal, že Guillaume Canet by mal radšej ostať iba pri réžií (nakoľko zvoliť sám seba ako hlavného hrdinu, hoc zvládate jeden výraz a ste maximálne suchý je istým spôsobom hrdinstvo), avšak tá réžia mu tiež moc nejde. Ako poslednú vec by som vypichol český dabing, ktorý mám veľmi rád - ale po sklamaní zo Suchánka, hoc som sa na neho tešil, to zaklincoval Kohák… Každopádne sa mi veľmi páčilo, ako film, ktorý hneď z úvodu splnil kvóty všetkými modernými vsuvkami, ktoré som vyššie vymenoval, sa dej skončil násilím a vojenskou prevahou. Na záver - Pierre Richard by ma potešil ak by som ho spoznal, alebo keby aspoň on hral dobre… ()

tein

Příšerné obsazení, špatný příběh a vůbec nejhorší možný dabing. Suchánek je hroznej ale to co předvádí Kohák je úplně nejvyšší úroveň toho nejhoršího jak se vůbec dá dabing zprasit. ()

Dumbo87

Ešte stále ma dokáže prekvapiť, že sa toľko dospelých ľudí dokáže podpísať pod niečo také, navyše keď je námet niečo ako dedičstvo francúzskej kultúry… možno len nechápem ich štýl humoru, ale bojím sa, že to nebude chyba tohto filmu. Podľa mňa, toto nie je ani pre dospelých a už vôbec si neviem predstaviť, že to bude baviť deti. ()

laco176

No bez Gérarda Depardieu a Christiana Clavier... Ale áno, je to pozerateľné a sem tam sa aj zasmejem, ale nie som z toho tak nadšený ako keď tam hrali Gérard a Christian. ()

Alagaesie

Kniha. Asterix bio. Římani lítaj furt skvěle. Zase se řešila čerstvost ryb. Posel. „Moc krásná dívka. Jmenuje se Fui.“ Tak proto má Asterixova helma křídla! Maliki připomínal Honzu Dědka. Naban Chim. Au. Majestatix nic moc teda (A jeho dabing v podání Jakuba Koháka je tragickej). V Římě má Kleopatra chlapa a César chce Čínu. Ty vousy! „Tři a ždímej!“ To bylo dobrý, jako fakt. Antivirus je v Miláně a nečte holuby? Točena. Lektvar pobavil. „Nezačínejte mě šidit na kuličkách, přidá mi to dny ve vězení.“ Čínský souboje bez lekvaru pěkný. Obelixův pád do kotle konečně objasněn. Calupus! Vyvolávači! „Mám z toho husinu!“ Antivirus vede! Caesar je nemastnej. Princezna v pátrání. Tak Obelix obalen, ahá. „Jakto, že to nevim?“ „Nedostal jsi papyrus? Nedali tě do skupiny?“ Řežba po čínsku. Billboard. Kde bral ty zvířata? Vibrující sms-holub pobavil. Tak princezna je opičí... Obelix se po facce nehnul. Caesar Čínský. Buzik. Ujfaluši to rozsek. Střídání. Hezkej clash. Jak legendární Císařská armáda z dávných kronik. Bratranec Remix. Úděsnej konec s leteckou vsuvkou. Jinak mě to bavilo. ()

MarekTulen

Po minulých slabších dílech mě tohle vtáhlo znova do správné nálady, kterou byste měli mít u Asterixe a Obelixe. Stejně přitroublí a únavný humor tu stále je, ale za to má film hodně dobrých nápadů, parádní tématiku a zajímavý příběh, což se u těchto dvou dementů často neděje. Každý díl má jiného režiséra a jsem rád že tohle režíroval a napsal Guillaume Canet, pro tohle byl dobře zvolen. ()

Opavak odpad!

To je taková stupidita, že to není možné. A to jsem si myslel, že čtyřku nic nepřekoná. Obelix je vklidu, Asterix tragický, a český dabing je úplné dno. Když opomeneme, že je tam až moc lásky, vtipy absolutně nefungují, k čemu je toto dobré? Jsem fanoušek Asterixe a Obelixe, jednička, dvojka a časem i ta trojka je velmi povedená, ale od čtyřky dělá legendární francouzké pohádce ostudu. ()