Nasadený vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami Lennartom a Emmenthalerom. Aj Otto cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Ako sa stopy hromadia, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého náhodnou obeťou sa nakoniec stala jeho manželka. Nová komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života. (Film Europe)

sochoking

Najlepšiou scénkou filmu je podľa mňa situácia, ked' mladému na mopede pritankuje za to jeho mudrovanie bez mihnutia oka! Toto som ja potreboval dávno už vo veľa filmoch. ()

Anderton

Štatistická pravdepodobnosť, že by sa mi nepáčila kombinácia trileru, gangsterky a komédie zo škandinávskej produkcie je zhruba 1:246 524 a so započítaním biometrie tvárí Madsa Mikkelsena a Nikolaja Lie Kaasa sa ešte strojnásobuje. Od dokonalosti v mojich očiach filmu chýbali elegantnejšie prechody medzi filozofickými úvahami nad náhodou, kauzalitou a osudom, ultra drsnými scénami ako z vojnového dielka či videohry a vtipnými vsuvkami. ()

Frajer42

Velmi netradiční mix žánrů, který velmi dobře funguje zásluhou skvěle napsaného scénáře. Film funguje ve všech rovinách, nejvíce však v té černohumorné. Podobné filmy umí vytahovat z rukávu snad pouze na severu. Snímek slučuje neslučitelné žánry a neslučitelné charaktery postav. Mads Mikkelsen znovu světu ukazuje, že dovede bravurně zahrát zcela cokoli. Takový ten film, který vás po celou svoji stopáž zaručeně přiková ke gauči. [82 %] ()

AppleCore

Tohle vzniknout v Hollywoodu, byla by to nesmyslná hovadina s miliardou vystřílených kulek a stovkami mrtvých. Skandinávci mají ale jedinečnej talent udržet všechno při zemi, ve skutečným světě, v rámci reálií. A tak spíše než divokou akci dostane divák chytrý temný drama s prvky absurdní černý komedie, kde když už ale ke střelbě dojde, cítíte každej zásah. Ve finále, který film geniálně uzavírá, pak u kdekoho přijdou slzy blaha. Ty dají na vědomí, že tenhle film neni NÁHODA! ()

Dzeyna

Achjo, jak já miluju dánskou tvorbu a Madse. Teda i ostatní aktéři byli naprosto super a originální! O tom žádná. Příběh je vynikající a nechybí ani můj milovaný severský humor. Mimo to je tam ale i dostatek vážnosti, akce a lásky. Nicméně mi tam něco chybělo. Netuším co, ale takový ten kousíček něčeho chyběl. ()

Kudly4

Mads mi tu strašně připomínal, jak ve tváři, tak v chování Stathama. Vsadil bych se, že v americké verzi, by  hrál právě on. No každopádně, celkem povedený film, kde se střídá Komedie, Drama a Thriller, jak na kolotoči. Bylo to občas dost vtipný, smutný, napínavý, nechyběla ani lehce krvavější akce a je to celkem příjemně obsazený. Celou dobu jsem cítil z filmu nádech Vánoc a závěr mi to jen potvrdil. Čtvrtá hvězda právě za to finále, s krásným "Rapapampam" songem. ()

boshke

Typickej evropskej film. Přičemž to není vůbec míněno špatně. Vážná premisa, humorné zpracování, určitá hloubka příběhu... 80% ()

DwayneJohnson

Přes nadšené recenze a vysoká procenta na konci spíše lehčí zklamání. Šílené a totálně ujeté, je to víc, než dost, jen mám nedobytný pocit, že vše tohle už jsem u skoro stejné partičky viděl a bylo to o fous lepší. Nejvíc mě pobavila scéna na poli a pak herecký výkon Nicolase Bro, který, ač žádný manekýn, dokázal mě dostat do varu skoro pokaždé, když byl zrovna před kamerou. U ostatních to bylo tak nějak napůl. ()

nascendi

Chvíľu trvá, než všetko dostane zmysel - tak tieto slová som si vzal pre priblíženie pocitu, ktorý som mal po dopozeraní rytierov. Stúpa počet filmov, v ktorých sa režiséri pohrávajú s miešaním žánrov a ďalšími porušeniami dlho nemenných pravidiel. A pokiaľ to robia minimálne tak dobre, ako A.T. Jensen v tomto filme, dočkajú sa aj kladnej odozvy. Neviem prečo sa mi v určitých momentoch vybavoval Big Lebowski, v iných Nehanební bastardi, ale môžem konštatovať, že v prvých dvoch tretinách som bol takmer bezvýhradne spokojný. Potom to z multižánrovosti prešlo do vážneho tónu, pomalšieho tempa a už to stratilo časť pôvodnej príťažlivosti. Nebudem sa rozplývať nad Mikkelsenovým výkonom, ani vyhľadávať drobné nedostatky. Ide o mimoriadny film, aj keď by mu odo mňa viac svedčalo sedem hviezdičiek v desaťhviezdičkovej škále. ()

silentname

Anders Thomas Jensen podľa mňa v "Retfærdighedens ryttere" prekonáva seba samého a prináša jeden z tohtoročných filmových highlightov, ktorý by bola veľmi veľká škoda obísť a nevidieť. V prvom rade je super, že sa scenár drží dostatočne pri zemi, aby nezačal pôsobiť vysoko stupídne. Komediálne momentky si dobre rozumejú s dramatickými momentmi a postavy v tomto filme sú všetky podľa mňa skvelé. Myslím si, že je tu niekoľko vynikajúcich scénok, ktoré ma skutočne dostali a Mads Mikkelsen s Nikolajom Lie Kaasom sú tu tak excelentní, že by som nemal slov na to ich poriadne vychváliť. Je to veľmi zaujímavý film o všetkých "možno" a "čo keby" a vychádza z toho ako absolútny skvost. Niekedy sú veci len zbierka náhod, ktoré sa jednoducho spolu spoja a netreba za tým hľadať žiadny väčší význam. Možno sú niekedy konšpiračné teórie len konšpiračnými teóriami a reálne sú deravé. No niekedy detaily do seba zapadnú a všetko môže tak na nás pôsobiť. Jediné čo vo filme pre mňa chýbalo bol nejaký pocit, že by sa o to čo sa začalo diať zaujímali muži zákona. Lebo očividne to všetkým proste jednoducho prešlo. Ale na druhú stranu by to nebolo prvýkrát, čo sme tu mali takéto filmy. No všetko ostatné je zvládnuté skvele. Postavy sú skvelé, vzťahy sú skvelé, myšlienky sú veľmi dobre spracované, finále je vynikajúce a film určite ostane po dopozeraní dlho v pamäti. Odporúčam všetkým čo majú radi filmy. Hodnotenie: A ()

PetrPan

Mile úchylný film, slovní spojení, které se nedá použít jinde než u severské kinematografie. Smích vyvolávají zejména situace, kde by jiní jen opatrně a s náznaky kráčeli kolem. Smějete se, a to i když víte, že to směšné přece není. Všechno to povídání o příčině a následku se tu pak mísí s naoko absurdním příběhem a výsledkem není uragán emocí, souznění či nějaká podobná katarze, ale jen škodolibý úsměšek a přitakání. Jo, kurva, za pět. ()

Ratemus

Perfektně zpracovaný a vybalancováný mix skvělé akce, napětí, emocí a hlavně humoru..Mads opět dokazuje, že je výborný herec. Skutečně výborný film, vřele doporučuji. Ta tamní produkce má neco do sebe a tyhle severské produkce mají rozhodně co nabídnout a Madsovi sednou mnohem víc než ty z Holého Údu, viz toto a Chlast ()

Happens

Rozhodně neotřelá zápletka s tou klasickou ponurou atmosférou severský filmů, kde se mimo jiné člověk od plic zasměje. Stačí k tomu jedna tragédie a parta tří hovad a jednoho konečně zas pro jednou drsného Mikkelsena se značkou Nevolejte policii, ale terapeuty. ()

Willy Kufalt

Mně se ten Jensen se svými černohumorně bizarními komediemi, včetně jeho osobité herecké partičky začíná normálně že zamlouvat!! Můj nadšený zážitek z režisérova debutu Blikající světla sice zůstal nepřekonán a to zejména pro vyústění před závěrem s proměnou na hodně vážný tón, kdy Jensen naordinal tvrdou akci i s kapky citového vydírání, ale ten zbtyek před tím jsem si hodně užil a nerušila mě ani přítomnost rodinného dramatu mezi otcem a dcerou. Jensenova nejnovější komedie inteligentně rozpracovává témata současnosti a propojuje svět zločineckého gangu na jedné straně spolu s komunitou geeků a hackerů (...jéé, to je pocit! psát v komentáři taková moderní slovíčka! :D), jejíž sešlí členové se ve spojení s obětmi vkrádají do světa podsvětí po záludných tazích přes informační technologie. Už jen tím důmyslným zapojením moderního prostředí do napínavého děje a neobvyklou žánrovou cestou od psychologického dramatu ke kultivované černé komedii mě bavilo tuhle jízdu sledovat a svérázné charaktery členů oné poskládané party mi u toho přihrávaly do noty. Nejvíc si mě z herců svým často vtipným nadhledem včetně pronášených teorií získal určitě Nikolaj Lie Kaas, ale Brygmann mu také úspěšně šlapal na paty. Přestože mi ke konci už zmíněné kombinování různých žánrů tolik nesedlo a v závěru jsem měl pocit, že s onou atmosférou vánočních svátků (která je přítomna jen v prvních a posledních scénách a v závěru po drsné akci tu působí skoro až jako pěst na oko) možná šlo více pracovat i v průběhu filmu, celkově u mě převládají velice pozitivní dojmy. [75%] ()

Arsenal83

Už dávno som nevidel tak dobrú zmes thrilleru, drámy, akčňáku a komédie. Ale fakt, že komédie, lebo tí páni tú dávajú také frky, ktoré sa bežne len tak nevidia. Samá originalita. Aj v tomto film vyhráva, pretože je iný. Z najkvalitnejšieho kúta filmovej Európy, ako je Škandinávia sme zvyknutí na špičkové chladné, atmosférické detektívky, tu nám však pripravili veľké prekvapenie, keď do zaujímavého krimi deja vtiahli hláškovanie vyšinutých pánov a ono to všetko vyzerá dôveryhodne. Budem sa diviť, ak tento námet neodkopíruje Hollywood. Očakával som však lepší záver, tá posledná polhodina už nestíhala rozbehnutému vlaku. P.S. Inak toho Nikolaja Lie Kaasa nemuseli prerobiť na dánskeho Setha Rogena. ()

korbitch22

Typický Jensen, trochu veselý, trochu smutný, hodně dramatický, lehce, leč správně tvrdě akční a mimořádně úchylný. Mikkelsen hraje jako vždycky absolutní první ligu, i když mě pořádně nasral, když převzal roli po Deppovi ve Fantastických zvířatech, ale složenky se neptají a férovost ke kolegům v Hollywoodu nečekám. Ostatní postavy mě vesměs iritovali svým idiocismem, což je u Jensenových postav naprosto normální. Nesourodý mix komedie dramatu a akce u mě tentokrát fungoval hlavně v té akční poloze filmu, kdy Mikkelsen naprosto nekompromisně kosí členy gangu a přestřelky jsou doslova monumentální, že by je mohl Jensenovi závidět celý Hollywood, ale na komedii je to až příliš absurdní a po stránce dramatu to šlo kolem mě menším obloukem. Nebýt skvělého konce u kterého jsem prskal smíchy, byl bych s hodnocením o stupeň níže. Nic extra se nekoná a Blikající světla s Adamovými jablky jsou stále nedostižně na vrcholu režisérovi tvorby. Ujetá jednohubka, nic víc, nic míň.70%. ()

Marze

Vyhovovalo mi,ze zde neni agresivni maskulinita,ale typ takove krehke.Je to zanr absurdni komedie,kde nikdo nezkouma logiku absurdnich veci.Humor je zde suchy.Zda se mi,ze si tvurci utahuji z podobnych filmu o velkem mystickem propojeni nahody. Ctverice je to nesouroda. Vyhodou je zdarile zapojovani vedlejsich postav. Finale je takove westernove. ()

Chrustyn

Severské kombinace drsného thrilleru s absurdní komedií, nejsou úplně můj šálek kávy, ale Rytíři spravedlnosti jsou čestnou výjimkou. Přiznávám, že pro dané zpracování a téma by mi více seděl temný tón bez humoru, ale v tomto případě to je namícháno velice stylově a i přes pár slabších míst, jsem se bavil, jak díky režii, tak hlavně díky postavám, u kterých nikdy nevíte co udělají a jaká temná minulost na ně vyplave. ()

marhoul

Špica! Perfektní! Velmi se mi to líbilo. S touto patričkou bych si Štědrý den nechala líbil. Zábavné, laskavé, vtipné, inteligentní, nádherně nasnímané, peckovně napsané, ukázkově zahrané. Dokonce i dojemné. Humor na entou, těším se na další projekce. Sedlo mi to přesně. Šestá hvězdička za svetry ve finále. :) ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (viac)