Nasadený vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami Lennartom a Emmenthalerom. Aj Otto cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Ako sa stopy hromadia, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého náhodnou obeťou sa nakoniec stala jeho manželka. Nová komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života. (Film Europe)

Movielaik

Tak přátelé, tohle bylo naprosto úžasný!!! Emoce se střídaly v neskutečném tempu. Komedie/drama/akční film....humor mi strašně sedl. Postavy jsem si oblíbil téměř okamžitě. Na tohle se prostě mrkněte, tohle rozhodně není ztráta času pro filmové nadšence. Skoro si nepamatuji, kdy naposledy mě film takhle bavil....asi Tři bilboardy...pak dlouho nic. Takže za mě plná palba. ()

perw

Docela jsem si v poslední době oblíbil jedno slovo, i když pro tento film by asi sedělo něco výjimečnějšího, ale mně to prostě sedí, PARÁDA !!!!! ()

Slack

Perfektne napísané postavy. Dokonalý príbeh. Komediálne prvky správne absurdné. Proste tej parte lúzrov držíte palce aby ten gang vagošov rozobrali. ()

Robotek

Pro své vůbec první psané hodnocení jsem si vybral tuhle lahůdku! Podle obsazení mých dvou oblíbených severských bohů Madse a Nikolaje jsem tak nějak předpokládal,že nebudu zklamaný,ale veškerá má očekávání byla mnohonásobně překonána. Sledování tohoto tragikomického dramatu bylo velké potěšení. S každým z hlavních hrdinů nebyl žádný problém se ztotožnit a chápat jejich bolest a traumata a o to víc jim fandit v jejich boji s nepřízní osudu a doufat,že v závěrečném finále se jim dostane alespoň nějakého zadostiučinění. Mistrovské dílo,podtržené skvělými hereckými výkony a výbornou režií. Napínavé,drsné,černohumorné,dojemné. Už brzy si dám repete! ()

Modeman123

Tak tady, tady se povedly akorát ty dialogy. Ty jsou ovšem epesní, ale pochopitelně neutáhnou celý film. Sluníčkově pojaté "vyšetřování" teroristického činu se změní v jatka s nepochopitelným lidským vyzněním na konci. Škoda. ()

kaller

Naprosto jedinečný snímek, kde do sebe jednotlivé žánrové ingredience až překvapivě dobře zapadají. K tomu opravdu skvělí herci, zajímavé momenty a nápady, dávající celému příběhu neuvěřitelně originální punc. Zamrzí, aspoň z mého pohledu, lehce rozpačité finále, které tak trochu kazí výsledný navýsost pozitivní dojem. ()

vinducha

Po 5 letech od O kuřatech a lidech přišel pan Jensen se svým dalším opusem a i když Adamova Jablka stále považuji za jeho "majstrštyk" , Rytíři spravedlnosti mě uhranuli , ten člověk je výborný scenárista a ještě lepší režisér , ne nadarmo jeho služeb scenáristy využívá spousta jeho kolegů režisérů . Pane Jensene , jestli máme na vaše filmy čekat 5 let , nevadí , protože ten čas je pak vykoupený geniální zábavou. 2 hodiny 100 % filmové slasti. Díky ()

Rastamania

M.M. se pomalu, ale jistě, stává jedním z mých nejoblíbenějších herců současnosti. Tahle role mu pásla parádně .. Celej filmek je suprovej, i když musím přiznat, že jsem čekal úplně něco jinýho - ani to nedokáže srazit moje povrchní hodnocení :) ()

Mukade

Neskôr sa to začalo snažiť byť príliš múdre a "nečakané", na svoju škodu... (Tá náhoda s takmer rovnakými tvárami etc, šur, v rozprávkach, to by potom sudcovia nikdy nikoho nemohli odsúdiť, keby mali dbať na takéto niečo. Proste rádoby smart, v skutočnosti tragikomické.) ()

Ghostface

Bohužel pro mě nejslabší Jensenův film. Dobře sepsaná a vytvořená stavba rodinných problémů a vztahů to doopravdy nezachrání a celkově ani humorná složka filmu nefungovala. Předchozí filmy od Anderse jsou z mého pohledu kvalitnější, ale to nemění nic na tom, že o sobotním večeru je tento film dobrou volbou. ()

Colomba666

Super drama líznuté černou komedií, málokdo tuto kombinaci asi pochopí, ale mne to velmi zaujalo. Tři podivíni, rozumějme nerdi, se spojí s vojákem, který při tragédii přijde o ženu, a je ponechán s pubertální dcerou, která je psychicky v prdeli, logicky, po smrti svého rodiče bychom byli všichni. Neví, jak vycházet s mladou, natož tak s jejím "in" přítelem, kterého na uvítanou slušně "zmasí", boží táta, mimochodem :D Ale jak jsem již předeslala, je to voják, vracející se z dlouhé mise primárně za účelem pochování své zesnulé manželky, takže na citečky si asi moc hrát nebude.  Zpátky k jádru pudla, vojáka, M.Mikkelsena, vyhledají výše zmínění nerdi, kterým se podaří vypátrat zločineckou organizaci stojící za útokem, při němž zahynula jeho žena a mnoho dalších lidí. Příběh je z většiny postaven na budování vztahu mezi otcem a dcerou a na pomstě. ()

Chicharron

Obsazení (M. Mikkelsen N.L. Kaas) slibovalo skvělou podívanou, bohužel se opět potvrdilo, že Dánové jsou divní a tohle je hodně divnej film. Režisér jakoby nevěděl, má-li zvolit striktně akční linku (které se v podstatě od začátku do konce drží postava Madse Mikkelsena) anebo jet na vlně naprosto ujeté anální komedie prezentované holými řitěmi postav Larse Brygmanna a Gustava Lindha. Hodnotil bych výš, ale tahle dichotomie mi jednoduše vadí. Závěrečná vánoční scéna v těch nejhorších a  nejméně vkusných "vánočních svetrech" je takovým pomyslným hřebíkem do rakve tohoto filmu. ()

Peky

Úžasný! Už dlouho jsem nenarazil na film, kde by se průběžně vystřídalo tolik žánrů, a přitom to tak dobře fungovalo jako celek. Vážná témata jsou tu odlehčena humorem, který mi fakt sedl. Dánové prostě umí. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (viac)