Nasadený vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami Lennartom a Emmenthalerom. Aj Otto cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Ako sa stopy hromadia, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého náhodnou obeťou sa nakoniec stala jeho manželka. Nová komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života. (Film Europe)

Aquila

Stojí za shlédnutí, ale chyběl mi tam nějaký přesah, který se Jensenovi povedl například u Adamových jablek. Celek trochu vyšumí do prázdna. Ale přesto nadprůměr. ()

zodiak217

Absolútne brilantne, som nadšený. Mads Mikelsen exceluje v ďalšej dánskej produkcii a spolu s filmom Chlast by som to označil za silnú dvojku. Je tak charakterovo výrazný, že sa nemôžeme čudovať, že prerazil v hollywoodskych filmoch. On je jednoducho skvelý herec, ktorý vie strhnúť na seba celý film a naviazať na seba ďalšie postavy aby celý film pôsobil celistvo a dával zmysel. A tento film rozhodne dáva. Je to charakterové puzzle vyvrhelov spoločnosti, ktorí strácajú zmysel a boria sa vo svojich nedokonalostiach a traumach z minulosti až do bodu, kedy si vytvoria vlastnú svorku ďalších odsudencov, ktorí majú pocit, že ich už nič nečaká. No dostanú doslova krvou vybojovanu druhú šancu od života aby našli sami seba a svoju druhú rodinu. Bravúrne natočený film, kde všetko do seba zapadá a my si prejdeme postupne celou škálou emócií od hnevu cez plavux cez vzburu a odpor, poníženie a vernosť v priateľstve. Takýto film rozhodne človek len tak neuvidí a oplatí sa ho pozrieť si aj viackrát. Nie je to prvoplanovka, no o to viac vás zasiahne a je dôkazom, že dánska produkcia si zaslúži dostať šancu. ()

morepower

Tak to mě fakt zklamalo tohle. Takovej dobrej námět a tak rozmázlý, škoda. Prvky crazy komedie založený na třech autistech jsou fakt rušivý, niterný sondy do hlubin vojákovy duše (a duší těch dalších) to hrozně zpomalujou. Jasně, že to neměl bejt prvoplánovitý akčňák, ale na souvislostech založený drama, ale tohle se nepovedlo. První hvězda za námět, druhá hvězda za to jediný, co za něco stálo a to akci. Jinak ne, škoda času. ()

Dr.Ummer

A je to tu zase! Jensen se opět chopil scénáře a režie, zavolal starým dobrým kámošům hercům z Dánska, a společně vytvořili můj nejoblíbenější film tohoto roku a teď už i jeden z nejoblíbenějších vůbec. Skvělé herecké obsazení a herecké výkony. Zábava od začátku až do konce. Budete se smát, nebo možná i brečet....Prostě to ponechte náhodě...Jasných 5. ()

tomino28

Sakra, ta severská tvorba má fakt něco do sebe! Herci skvělí, celý scénář originální, což je čím dál těžší. Za to před tvůrci klobouk dolů. Jen komedie to teda nebyla, a pokud tak hodně černá. Spíš se ale jednalo o kvalitně natočené drama s pár místy, kde se divák opravdu od srdce zasměje. ()

cobislav

I když mám rád severskou tvorbu, většinu těchto snímků vyhledávám především kvůli nějaké výrazné herecké postavě jako je například Mikkelsen. Skvělý herec, který však přes moje překvapení nebyl to nejlepší na tomto snímku. Herecké obsazení bylo velmi příjemně poskládané a od ukrajinského prostituta až po obézního IT specialistu s poruchou chování vše lahodně zapadalo. 82% ()

kolly13

Partička asociálních IT specialistů, ostřílený voják, tragédie a několik nešťastných informací. Tak, jak to zní, tak to i dopadne. Pocity se mísí od frašky, přes úžasné herectví-tváře Mikelsena, po střílečku s "klávesnicí". ()

angeline

Jensen vede paralelně dva filmy: Mikkelsen hraje v tom, kde se voják s PTSD vrací domů z mise za dcerou, které právě zemřela matka, a zbytek hraje "geeky" střihu Lone Gunmen, kteří mají být ten vtipný film, ale ve skutečnosti mají za sebou tak smutnou minulost, že se jim prakticky smát nedá. Do toho se prolínají scény amerického násilí a absurdní závěr, kdy zcela jistě, potom, co jsme všechny vystříleli, nastane happy end a všichni jsme kámoši. Zároveň se míchá tvrdá uvěřitelná realita s neuvěřitelností vraždících scén, kdy máme přistoupit na to, že si jich v Dánsku nikdo nevšiml, a všichni žili šťastně až do smrti. Příliš mnoho tragédie jen se stopou humoru. ()

Karbos

Tohle už Amíci neumí, kvalitní akčňáky teď točí v Dánsku. Poctivý scénář, super výběr herců, dobře propracované a věrohodné postavy, věrohodná akce to vše z toho dělá ultimátní jízdu a film který můžu vřele doporučit každému, kdo má chuť na příjemně ujetou, místy vtipnou, oddechovou vyvražďovačku. Která ale neztrácí na autentičnosti. ()

Sunwheel

Dáni vedia ako ponúknuť žánrový mix, ktorý vás udrží na stoličke od začiatku po koniec. Miestami napínavé, inokedy akčné a v rozumnej miere vtipné vystúpenie miestnych hviezd v (ne)uveriteľnom príbehu. ()

Eaton_Hunt

Škoda té druhé poloviny, kde se moc postavy nikam neposouvají a bezhlavě se střílí po ostatních, bez žádného přesvědčení, že by to mohl být i nevinný občan, určitě je to zamýšlené schválně, ale je to moc na sílu, samozřejmně můj subjetkivní názor někdo to může brát jako součást komedie. Nebudu jenom kritizovat, jelikož tento snímek má nemálo výjimečných chvil, hlavně dialogy mezi třemi doktory a vojákem, které jsou velice nestardantní. 7/10 ()

p.a.douch

Takže ano. Jensen to má u mě v roli filmového režiséra jako na houpačce. Dobrý, špatný, velmi dobrý, velmi špatný a velmi dobrý. Tento film má dobrý námět, zajímavé hrdiny a osvědčené představitele. Když nastane akce je rychlá a dobrá.  Hrdinové jsou sympatičtí, i když magoři. Záporáci nechápou o co jde a dobře jim tak. Film mě bavil, postavy se vyvíjely a doopravdy mě zajímaly jejich osudy. ()

Bedro

Prvú polovicu filmu som rozmýšľal, že prečo je tento film tu zaradený iba ako komédia, za mňa skôr dráma a psychologický. Potom už sa to rozbehlo fakt bizarne. Rapapampam, rapapampam. ()

frenkie

Naprosto vymazlená záležitost z Dánska. Scénář je originální, žádná variace na cosi. Chvíli sledujte psychologické drama, potom zase lehce bizarní vtipnou ujetinu, pak až skoro akční film. Všechno je to ale provázané zcela logicky, žádná scéna mě netahala vyloženě za oči. Herecky jsem si smlsnul, ve filmu hraje plno notoricky známých ksichtů v čele s Madsem Mikelsenem, který zase ukazuje, jaký je to herecký chameleon. Ale ani herci v ostatních postavách nezaostávají, hlavně Nikolaj Lie Kaas a Nicolas Bro. Jejich bizarnost si budu dlouho pamatovat. Snímek má dostatek silných scén, jak v dramatické, tak komické poloze, aby si udržel vaší pozornost, takže vám to uteče raz, dva, až je vám skoro líto, že už je konec. Jelikož jsem nenašel na filmu žádnou vyloženou slabinu, s klidným svědomím dávám 5* Bravo! ()

Tr0nic

Nie je to náhoda, len sled udalostí s nedostatkom informácii. Ústredná štvorica je geniálna. Vyzerá to tak, že všetko tam šlape presne tak ako má. Prepojenie medzi komédiou a drámou nie je moja šálka kávy a s tým záverom sa tiež úplne nestotožňujem (posledných 30 min a rozuzlenie samotné). ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (viac)