Svend a Bjarne pracujú v malom dánskom mestečku ako mäsiari. A pretože ich už nebaví počúvať urážky svojho šéfa, rozhodnú sa , že si založia vlastný obchod. Začiatky podnikania sú veľmi  bezútěšné, veľmi sa  im nedarí, avšak niekoľko náhod im  pomôže získať veľkú zákazku. Šťastie im začína priať . Aj preto, že objavia tajnú ingredienciu. Jej prísun však súvisí s tým, že v meste začnú záhadne miznúť ľudia... (Film Europe)

kinghome

" Poslyšte, nevyhrožujte mi tou žirafou!" "Co to je? Malý Švéd z parku". Tolik hlášek jsem ve filmu už dlouho neviděl. Nevybíravá černá komedie s magorem Madsem v hlavní roli. Postava Svenda mu skvěle sedla a jeho obří čelo se lesklo na celou obrazovku. Celý film utekl dost rychle a konec je naprostlo luxusní. Když zjistí to co zjistí. Přesto, že Mads to hrál skvěle, nejoblíbenější postavou byl Eigil. Postiženej chlápek, kterej na všechny řval. Poslední scéna v moři nemá chybu. 85% ()

akisha

Sice mě Jensen nezklamal, ale tentokrát jsem po skončení neměla ten výraz absolutní pohody a spokojenosti. Na to mi přijde zabíjení a porcování veskrze neutrálních (totiž ne vyloženě zlejch) postav a jejich prodávání zákazníkům jako nepříliš vhodnej námět komediálního dramatu, kde si máme oblíbit hlavní postavy. Což o to, Nikolaj Lie Kaas to tady s přehledem zvládá i ve dvojroli a jeho rodinný problémy jsou podaný zručně, a Mads Mikkelsen nikdy neměl odpudivější vizáž, než je konstantně upocenej řezník s mimozemským účesem a zelenou hučkou. I když prodávaj lidský maso za malou provizi, tak je divák rád má, ale nemůžu se zbavit pocitu, že tohle by slušný lidi dělat neměli. Sice je tu opět moje milovaný propojení humoru ("Tys zpanikařil a omylem mu udělal z nohy filety?") s dramatem ("Mlátili mě... často různýma věcma... Klacky...Baterkama...Zelenou pumpičkou na kolo... Opasky..." "Hele, dost už s těma příkladama, co vlastně chceš říct?"), ale tentokrát to nejde tak hladce, jako v Blikajících světlech nebo v Adamově jablku. Prostě Řezníci trochu vržou. A chybí mi víc postav, je tu jen ústřední dvojice, nezajímavá ženská a postiženej bratr. Na druhou stranu je to pořád Jensen, "jen se" nevyvedl tak dobře, jako jindy. A ještě ke konci SPOILER pointa, že šlo celou dobu o marinádu a ne lidský maso, je tak černohumorná, jak to jen jde. Nad všema těma oběťma jejich krvavýho řádění se ti dva na sebe přátelsky usmějou a Mads je spokojen sám se sebou. Hilarious!KONEC SPOILERU (i komentu). ()

petero

Mads Mikkelsen s divným účesom, potiaci sa ako slon a jeho kamarát čo vyfajčí 20 jointov denne, ktorý by nič neucítil ani keby mu vlasy horeli, si otvoria vlastnú mäsiareň a náhoda vo forme nechtiac zavretého elektrikára v mraziacej miestnosti rozhodne akýže to druh mäsa budú podávať... Decentne morbídna komédia, ktorá síce kvalitu predchádzajúceho Jensenovho filmu nedosahuje ale hodinu a pol spríjemní určite. ()

vyfuk

Že si ten Jensen nedá pokoj. Začne to zase hezky tím, že se nám představí nějaké postavy, které jsou vlastně opět úplně irelevantně retardované nebo nějak mentálně poškozené. Do toho se nám tu line další lehce bláznivý a absurdní příběh, kde se dva řezníci rozhodnou dělat kanibalismus ve velkém. Zvrácené to je ve výsledku dostatečně. A herci opět ukazují, co skvělého umí dokázat. Zvlášť opět Mads, ze kterého jde až hrůza kvůli jeho účesu na Drákulu. Obecně vzato asi největší slabina je, že film není ani nějak dobře propracované drama a nebo velmi záživná komedie. Buď jsem asi vtipy zaspal nebo jednoduše žádné nebyly. A nebo postrádali můj smysl pro humor. Dlouho to pro mě byl průměrný film, ale jestli mám hold pro něco slabost, tak je to bizár a ten zde režisér opět využil zcela nečekaně a později ho dotáhne k absolutní dokonalosti s nedávnými Rytíři spravedlnosti. Konec filmu je tak směšně absurdně bizarní, že si nemohu pomoci od toho pro něj mít slabost. Zvlášť když se člověk zamyslí na trochu zvláštně temným zpracování, které hudbou připomíná nefalšovaného Elfmana. ()

joehot

Čekal jsem to lepší. Škoda, konstelace byla přinejmenším nadějná - černočerná záplatka (pravda, možná vhodnější spíše pro irské nebo britské zpracování - dokonce mi to trochu (ale fakt jen trochu) připomínalo Burke and Hare), Mads Mikkelsen a oblíbený severní vítr. Snad mi Řezníci nesedli tak moc, jak jsem čekal, jen díky momentální náladě a rozpoložení. Snad to napodruhé bude lepší, pokud se k nějakému napodruhé dostaneme. Film mohl sloužit jako průvodní dopis Madse Mikkelsena pro roli seriálového Hannibala Lectera. Tedy, role to sice není stejná, ale... však vy, co jste viděli, víte, jak to myslím. ()

• Automobil, které si díky výdělku z řeznictví Svend (Mads Mikkelsen) koupí, je Peugeot 504 Cabriolet z roku 1970. (Saur.us)
  • Film se natáčel v historickém dánském městě Faaborg na ostrově Fyn v regionu Syddanmark a v Dánských filmových ateliérech v Lyngby. (Trajektt)

Severský filmový podzim 2011

Severský filmový podzim 2011

05.11.2011

Po Severské filmové zimě přináší Severský filmový klub divákům letos již druhou filmovou přehlídku: Severský filmový podzim. V pořadí již počtvrté budou mít diváci možnost shlédnout vybrané snímky… (viac)