Miss Americana

• USA Taylor Swift: Miss Americana

Taylor Swift v tomhle odhalujícím dokumentu přijme svoji roli písničkářky a zpěvačky – a ženy, která umí naplno využít sílu svého hlasu. (Netflix)

vozralec

Koukatelné, v podstatě žádné mluvící hlavy. Taylorka je zřejmě někdy pěkně vypočítavá. Tou politikou to ale pohřbila. Škoda. ()

hazdrova

Tailor Swiftík si natočila dokumentík. Veľmi sa mi to nepáčilo, bolo to nerealistické a predpojaté. Mala som pocit, že Taylor len vyfabrikovala nejakú ľútostivú drámičku, kde plače každých 5 minút. Pull yourself together. Ale ak sa chcete pobaviť na jej neúprimnosti - nech sa páči. 3* ()

Nikasidlo

Skvěle zpracovaný dokument, při kterém budou cítit silné emoce nejen "Swifties" ale také lidé, kteří Taylor znají jen z rádií. Doporučuji všem. ❤ ()

Dzony

Světská sláva - polní tráva. Dokument ze kterého lezou jen samé třpytky. Ta zpěvačka ( neznám ) pořád něco řeší. Připadá mi rozmazlená a rozhýčkaná. Nechci ji křivdit, jen dojem. ()

Arkagas1989

Taylor Swift rozhodně není nijak extra můj hudební šálek čaje - ostatně jako všechny tyto popiny, písničky, co se točí v rádiích znám, ale její celkovou tvorbu určitě ne. Tady ale ovšem nejde ani tak o hudbu, jako o ní jako člověka. Člověka ve své nejupřímnější a nejčistší podobě - v teplákách, doma, v náručí mamky. O tom, že showbyznys je setsakra těžká dřina, i když si to hromada z nás nemyslí - nejen fyzicky, ale především psychicky. A taky o tom, kam až může dovést holku strach z toho jak bude reagovat okolí. Porucha příjmu potravy je totiž jen vrchol žebříčku. Úspěch, oblíbenost, hrdost - to jsou věci, které byly pro Taylor hnacím motorem. Ano, stoupat se dá dlouho, ale rozhodně ne donekonečna. Taylor ale ukázala, že je především stále člověk, který ctí nějaké přirozené hodnoty, které by měl ctít každý a proto vyšla ven se svým politickým názorem. Kam to vedlo je tu hezky vidět. povedená záležitost, která je možná cíleně točená jak je, ale funguje to.Moje hodnocení: 9/10 ()

curfew77

Je to OK, ale nic víc. Pár zajímavých pohledů ze zákulisí, trochu kuriozní první songy, které jsou dost vzdálené od toho, co TS skládá a zpívá teď, ale taky pár divně ubrečených a odtažitých pasáží, kdy si divák říká, že by jí s chutí dal pár facek. Asi jako všechny světové superstar to nemá a nebude mít snadné, a ani její okolí to nemá a nebude mít snadné s ní. Každopádně, žádná dokumentární revoluce se tady nekoná. 55 %. ()

PlysovyMacko

Taylor otvorene priznava, ze je zavisla na pozornosti, publiku a potlesku. Podobne ako v dokumente Lady Gaga, Taylor stale nieco trapi, trpi a s vaznou tvarou prednasa ako nikto nepochopi ako sa citi. V kauze s Kanye Westom miesto toho aby vysvetlila co sa reálne stalo, tak sa lutuje, ze ju vsetci nenavidia. Chyba mi tiez kauza s Katy Perry. Dokument ju nijak nekonfrontuje, len ju vykresluje ako dobre dievca a skromnu umelkynu. Po sexualnom obtazovani sa da na feminizmus a zacne otvorene prejavovat politicke nazory, comu sa dlho vyhybala. Dokument je urobeny v prospech Taylor. ()

Bajo.

Splnila si sen a stala se slavnou...Ale showbyznys není pro "hodné holčičky",které svým milým kukučem zabrání tomu,aby se do nich někdo navezl nebo nějak ztrapnil to je velice mylná představa.Bohužel tím to trápení nekončí první polovinu Taylor pořád dokola obhajuje svoji osobu,což jí na bodech moc nepřidá a naopak v druhé polovině se z dokumentu o Taylor stává AntiTrump dokument ,asi za účelem ovlivnit letošní volby..Navíc v dokumentu mi chybí spousta archivních záběrů a zmínky o tátovi rodině partnerech/partnerkách, no co si budem to by to musel mít na starost Asif Kapadia,aby to nějak vypadalo.Navíc zde není ani zmínka o těch největších hitech jako Shake it off a Everything Has Changed .Za mě velký zklamání a na závěr: Ano Bioncé měla lepší klip ,ale žádných 25% neodčítám,zpěvačka to je fakt hodně dobrá ()

BarkaS

O Taylor Swift jsme věděla asi to, že existuje, zpívá a prodává. Nebylo to nějak objevné, ale rozhodně zajímavé, byť nám to zprostředkovalo čistě její pohled na svět. ()

kockodan

Profesionální oběť. Kdo neprohlédl, že její tlachání o tom, že její (křehká) sebedůvěra je závislá jen na potlesku a ocenění od fanoušků a vnějšího světa, bylo vlastně to samé na kameru pro dokument, aby dostala opět to, z čeho už je tak unavená, tedy opět potlesk a ocenění od fanoušků a od vnějšího světa. Jinými slovy narcisistka co touží po pozornosti a uznání ode všech a odevšad, točí sebestředný dokument o tom, jak je to hrozné, že její sebedůvěra závisí na pozitivní reakci a uznání z okolního světa a při tom tento dokument samotný má pro ni plnit tu samou (narcisistickou) funkci, tedy zajistit jí pozornost a uznání od okolního světa, ukázat jaká je to skvělá, výjimečná, nadaná a silná mladá žena a umělkyně, která bojuje se světem a jeho nepravostmi a nespravedlností. Nic proti ní nemám, hudebně mě nikdy nijak neuchvátila a je pro mě docela neutrální postavou, ale po shlédnutí tohoto doku už chápu, že se spousta médií a fanoušků proti ní obrátilo a začali ji nazývat otravnou. Mně tak chvílemi taky připadala. ()

Tomas_PO

Hudobné dokumenty má Netflix takisto v malíčku, a tento nie je výnimkou. Nejde o žiadnu umelinu, či neprirodzenosť, práve naopak. Taylor tu hrá hlavnú úlohu, a kameru pustila všade. Do šatne, backstagu, štúdia, či, lietadla, auta, dokonca aj do vlastného bytu. Akokeby veľká časť dokumentu ani nevychádzala od tvorcov, ale priamo od nej. Úvod sa venuje jej detskému obdobiu, no zameraného len na hudbu, rýchlo prechádzajúc na prvé úspechy a prakticky okamžitú slávu. Dokument vrcholí sociálno-politickým angažovaním sa za rovnoprávnosť pohlaví, čo v prípade Ameriky Trumpovej administratívy znamenalo vyhraniť sa priamo proti nemu. Najsvetlejšie momenty sú tie, kde Taylor vidíme nielen ako interprétku, ale aj ako skladateľku a textárku, ale aj človeka, ktorý pochopil svoj život v špecifickom časopriestore. Na rozdiel od takej Amy Winehouse. ()

vladi3

Dalsi zbytocny dokument o niekom, kto si o sebe mysli, ze ked ma 30 rokov, musi sa o nom natocit dokument... Ale aspon ze je pekna... ()

Eseter

Možná to chtělo ještě 10 let počkat a natočit dokument až pak. Přišlo mi, že Taylor nemá zas tak o čem vyprávět. Ale jako celek je film působivý a dojemný. Určitě je mi teď Taylor víc sympatická. Krásná hudba Alexe Somerse. ()

Martin.O

Jako fanoušek Taylor Swift jsem byl nadšen,několikrát jsem měl husí kůži,emotivní,skvělí ! Nevím jestli tenhle dokument bude pro obyčejného diváka,ale pro fanoušky je to povinnost ! ()

Kritickej

5/10 Líbil se mi vhled do hudební branže a života mega hvězdy. Svými názory mě ale Taylor nezaujala, nebo spíše tím, jaké problémy prožívá. Nepůsobilo to na mne upřímně. ()