Rozkoš

(festivalový názov)
  • Česko Rozkoš (festivalový názov) (viac)

Sedem rokov po premiére krátkometrážneho filmu Rozkoš na Medzinárodnom týždni kritiky v Cannes nakrútila Ninja Thyberg rovnomenný celovečerný film s podobnou témou. Témou nie je tento príbeh mladučkej Švédky, ktorá sa vydá na americký kontinent, aby prerazila v Los Angeles v neúprosnom pornobiznise, objavný. Nekompromisný je však pohľad debutujúcej režisérky do zákulisia praktík a fungovania tohto odvráteného „zábavného“ priemyslu. Linnea alias Bella Cherry podstupuje len veľmi ťažko stráviteľnú cestu na pomyselný hviezdny Olymp vo filmoch pre dospelých. Názov filmu odkazuje na príjemné zážitky, v danom prípade je to však iba trpká, až bolestná, irónia. Snímka obsahuje viacero silných explicitných scén, ktoré môžu bežného diváka vyrušiť, možno až znechutiť. To je však iba prvý, povrchný pohľad, ktorý by mal byť vyvážený trpezlivosťou a ešte viac empatiou. Je pozoruhodné, že ide o takmer výlučne ženský film. Okrem režisérky a scenáristky sa na ňom výrazne podpísali aj kameramanka Sophie Winqvist, strihačky Olivia Neergaard-Holm a Amalie Westerlin Tjellesen, a predovšetkým v čase nakrúcania 22-ročná debutujúca herečka Sofia Kappel. Výsledkom je trýznivo realistická sociálno-melodramatická snímka. (Art Film Fest)

kubilov

Pěkně udělaný film snažící se poodkrýt pozadí pornoprůmyslu, o kterém všichni zhruba tušíme, ale připomenout neuškodí. Pleasure dost pomáhá, že je hlavní postava sympatická a Sofia Kappel je talentovaná. Co se týče samotných porno scén, asi by šly natočit ještě lépe, ale Ninje Thyberg se při jejich vymýšlení nedá upřít důvtipnost. Lepší 3* ()

curfew77

Představitelka hlavní hrdinky, předpokládám že se dá říct do té doby naprosto neznámá Sofia Kappel, dala své roli opravdu hodně a myslím to bez veškeré ironie, takhle to dát by nebyla sranda ani pro ostřílenější jména. Zábavné samozřejmě je sledovat, jak se střídají slavné tváře pornoprůmyslu, a že jich tam není málo, jinak ale režisérka se skvělým jménem Ninja Thyberg spíš mechanicky mapuje svět, jehož zákulisí každý jen trochu sečtělý (ha ha) divák tuší. Názorným příkladem budiž absentující pointa a dramatický oblouk vůbec, v tomhle filmu se dohromady nic zásadního nestane, a když už se stane, leckdy je to zničehonic a bez reálné motivace nebo důvodu. Bylo mi sympatické, že se tvůrci za každou cenu nesnaží tuhle branži shazovat jako nějaké vykořisťování a vesměs se tu hraje fér, drobné nevyrovnanosti se ale přesto najdou - nelze si nevšimnout, že zatímco v civilu jsou hrdinky obvykle sympaticky civilní a v pěkných padnoucích hadrech, "pracovní" outfit a nalíčení je prakticky pokaždé spíš odpudivé a nevzhledné. Celkově neurazí a pobaví, ale rozhodně nešokuje a nic navíc neřekne. 60 % a za měsíc patrně nebudu ani tušit, že jsem to viděl. ()

dzberry

Romantika bez šťastného konce!!! Tolik výronů lásky a ani jedna žádost o ruku, sakrblé! A tak jsem to těm holkám přál! Chjo... Svět se řítí do řiti. Někdy dokonce i tuplovaně v jeden jediný moment! ()

papuchalk

Překvapivě prázdný film, který nepředkládá nic zajímavého k zamyšlení. Čekal jsem že v dnešní době jde na toto téma vykouzlit daleko hlubší a závažnější snímek. Tady to zaujme leda tak někoho kdo své první porno viděl včera. Pak se koukne na tento film a řekne si, no a ... co dál? To přece není zdaleka všechno. ()

nichts

Film důsledně klouže po povrchu, žádný psychologismus, žádný vnitřní monolog nebo deep shit konverzace. O hlavní postavě nevíme v podstatě nic víc než co se vejde do popisku pornoherečky nebo rozhovoru do pánského časopisu. Na místo dojmů nám tak zbývá struktura filmového průmyslu bez odborů a znásilnění na place. Drobné škobrtnutí v poslední scéně, kdy naráz začne hlavní postava morálně jednat, nakonec ani nevadí a divák ho bere jako symbolický komentář k filmu. Znásilnění jsou skvěle udělaná, takřka nekoukatelná. ()

kockodan odpad!

Formulaická, strašně nudná a prediktabilní píčovna, a to doslova, neboť film začíná detailem rozkroku hlavní hrdinky Švédské porno úd-ernice a mezinárodní umělkyně Cherry, jak si po příjezdu do LA ve sprše holí namydlenou píču do hladka! Film sleduje jednu jedinou dějovou linii a to je opravdu v případě vlažné a nevýrazné Cherry strašně ubíjející a nudné. Po 15 minutách jsem začal sjíždět mobil a nudit se. Zlatej The Deuce ze sedumdesátek, kterej vám o zákulisí porno průmyslu řekne mnohem víc, než tato novodobá zmršenina o hovně, které už bylo 100x rozmazáno! (a furt smrdí stejně!) Za mě: "Ukaž kozy a vypadni!" ()

Rian_witcher

Blbá švédská holka jede dělat jednu blbost za druhou do Los Angeles a vznikne z toho blbý film. Čekal jsem alespoň trochu poodhalení filmařského zákulisí filmů pro dospělé. Ale film působil jako sestřih mizerných rozhodnutí holky, co sama neví co by chtěla a vrší jedno hloupé rozhodnutí za druhým. Doporučoval bych promítat na školách v rámci sexuální výchovy, film skvěle působí jako antikoncepce kdy ztratíte chuť na sex jako celek. ()

Kushina

Rozkoš to sice úplně nebyla, spíše to byla krutá realita porno průmyslu, která byla fakt skvěle zachycená. Kdo na to nemá žaludek, tak to prostě dělat nemůže. Chce-li se pornoherečka rychle proslavit, tak je jediná možnost dělat extrémy, protože lidi jsou prostě prasaty a na extrémy se stojí fronty. 55% ()

Tomas_PO

Dokument zo zákulisia porna, ktorý sa úplne necudným spôsobom snaží filmovo, nie dokumentaristicky spracovať zákulisie tejto 'brandže'. Miestami zaujímavé, miestami nepochopiteľné, neuchopiteľné, simplicitné, až filmovo umelé, no zrejme tak to je aj v skutočnosti. K tomu moderný svet insta modellingu a rôznych pracovno-súkromných vzťahov v rôznych kombináciách. Dva body len za sexi herečka, s neuveriteľne sexi hlasom. ()

Maraboy

Syrový, uvěřitelný, naturistický, že to sperma a mokrý kundy a pot cítíte i doma v obýváku. Vyborná práce s kamerou, střihem, herecky super. Za mě asi nejvěrnější film o pornu. 90% ()

jigsaw44

O pornopriemysle sa raz vyjadrila LadyDee, že je to práca ako každá iná. No neviem, či sa to dá porovnávať situácia, keď hlavnej postave do zadku v tomto filme strkali súčasne dvaja čierni kokoti svoje kokoty napríklad s povolaním predavačky. Niečo mi hovorí, že to nebude rovnaké. A teraz k filmu, je to proste pozadie pornopriemyslu z pohľadu jednej švédky, ktorá točí péčko ale aby prerazila, tak skúsi aj tvrdšie, avšak sa predtým nepozrela na stránky tej agentúry (lebo je to celkom submisívne hard) a bude to pre nu dost hard a z natáčania predčasne odíde, takže to sa jej nepodarí, avšak potom aby prerazila si nechá urobit doubleblackkokot in ass, a tak sa stane slávnejšou, nakoniec vymrdá Evelin a dalej ju to asi nebude bavit a proste vystúpi z auta. ()

Pompeius

Holka se dá na hnusný byznys, kde podmínkou k úspěchu je rozmazávat si sperma po obličeji na sociálních sítích a v němž je vrcholem kariéry nechat si strčit do zadku dva černé penisy najednou. A po tomto vrcholu náhle zjistí, že se vlastně dala na hnusný byznys... Příběh v podstatě ničem, ale oceňuji odvahu tvůrců, realističnost a technickou stránku filmu, která je dobře zvládnutá. Humorná historka ze sledování: Cože, on v tom hraje taky Chris Rock? Se dal na drama, chce si něco dokázat? A hned takhle drsně? Po pár dalších záběrech: Ne, to není on... jen někdo mu velmi podobný. Rozjedou se závěrečné titulky (v úvodních jsem to přehlídnul): Chric Cock. Aha. Haha. ()

Malingo

Zajímavý vhled do trochu odlišného filmového průmyslu. Navzdory kýčovitému vývoji hlavní postavy film přináší spoustu otázek k zamyšlení. ()