Neviňátka

• Nórsko De uskyldige (viac)

Film sleduje čtyři děti, které se spřátelí během letních prázdnin. Když se ocitnou bez dozoru dospělých, objeví v sobě skryté schopnosti. Rozhodnou se je prozkoumat na hřišti a v nedalekém lese. Jejich nevinná hra však nabere temný spád a odstartuje sled podivných událostí. (Cinemax)

mivr

Zvláštny film, mal som divné pocity pri ňom a nevedel čo si myslieť. Atmosféra ma očarila a veľmi som chcel vedieť, čo sa bude diať ďalej, ale asi to nie je film pre slabšie povahy. Niektoré scény boli fakt nepríjemné, že ja sám by som tie deti nakopal :D 4/5 ()

J.Mayen

Mame tu jednu eritrejku s lezema na ksichtě, pak jednoho nesypmatickýho malýho pakistance (ani mi nemusí nikdo napovídat co mi tím scénàř chtěl říct), dále jednu ukňučenou autistickou švédku, ze který jsem během sledování dostával tiky a nakonec jednu snad normální švédku. Vrcholem celého filmu byla zabitá kočka, prasklý kmen v lese a levitace kamenů. Na dvě hodiny dýlky? Sorry ale to je mi dost málo. ()

xxmurphyxx

Deti sú zlo. Aspoň tie čierne. Mužského pohlavia. V tomto filme teda. Zaujímavá, artovo ladená vecička, kde sa pracuje a stavia na atmosfére a hlavnej myšlienke filmu na úkor zbytočného explicitného násilia. Takže, kto očakáva nejaké jatky má smolu. Kto sa chce zamýšľať a unášať príjemne mrazivou a znepokojujúcou atmosférou filmu bude pohonkávať. Možno trošku škoda, že to aspoň v jednej, dvoch pasážach nechcelo viac pritvrdiť a moc tomu nepomohol ani zbytočne dlho naťahovaný finálny stret, ale mimo to zvyšok šľapal dobre. Pochváliť musím všetkých krpcov bez výnimky, naozaj hrali prvú ligu, ich výkony pôsobili veľmi prirodzene a uveriteľne, kopa Áčkových hercov a herečiek, by si mala pri pozeraní robiť poznámky, zdravím Gadot, Reynoldsa a spol. ()

chrustie

Vcelku pomalý rozjezd ke konci zachraňuje docela silný finish. Velké + za dětské herce. Za sebe bych trochu víc přitlačil na pilu a pustil do toho víc násilí a bezmoci. Takhle poctivé 3*. ()

Zoltar78

Nejhorší na tom je, že pokud si odmyslíme ty zvláštní schopnosti dětí, tak se díváme na dnešní realitu.. znepokojivé a hodné k zamyšlení.. silné 4* ()

CrazymanM

Tak nějak úplně nevím,jak se k tomuto filmu postavit.Ještě to ve mně furt rezonuje,hodně zvláštní a temné,Skandinávie opět nezklamala! ()

em.redrum

Nekompromisní, atmosférický a velmi originální severský počin. Některé scény mě doslova přikovaly k zemi, některé dojaly. Už Thelma (2017) se mi moc líbila a určitě mrknu i na další počiny pana Eskila. Dětští představitelé hráli naprosto fantasticky a nebýt jejich věrohodnosti, zbyla by jen průměrná epizoda z Akt X... ()

Grázl83

Velmi originální a drsný wtf příběh. Atmosféra neskutečně mrazivá, výborná hudba a herecké výkony. Dlouho jsem nezažil film, na který jsem celou dobu upřeně hleděl a nevěděl, co se stane za minutu. Jdu shánět další filmy od Vogta ()

Emperor1

Nápad zajímavý, děti s nadpřirozenými schopnostmi či zvláštním chováním působí vždy zlověstněji než dospělí, nicméně celé to je dějově dosti rozvleklé a emočně mě to nechává spíše seversky chladným. ()

Skylwalker42

Děti s telekinetickýma schopnostmi jsou mnohem lepší než ti parchanti z Kroniky... je to sice pomalé, komorní, ne takové rozmáchlé, leč velmi sugestivní. ()

Tr0nic

Ten nápad sa im zobrať nedá, to je fakt. Pozrime sa však aké je tu nudné spracovanie. Zasa raz film, v ktorom nedostanete odpoveď na žiadnu otázku. Dve hodiny pozeráte na deti ktoré šikanujú zvieratá a keď ich to prestane baviť tak sami seba. Niektoré scény až zbytočne kruté, na to čo vo výsledku dostaneme. A inak som sa nudil. ()

Lesazrk

Keby ste si šli počas filmu odbehnúť do Lidla alebo pozmývať chodbu, o nič neprídete. Na jednej strane vidíme aké je to žiť s autistickým dieťaťom, na druhej strane sa tam nič nedeje a pseudonadprirodzené schopnosti nestoja za zmienku. Škoda času. ()

Accuphose

Občas se to malinko táhne, ale to k tomu stylu docela sedne. Člověka to ukolébá a bum. Je to inovativní a velmi dobře a atmosfericky natočené. ()

Yamatosan

Jsem naprosto nadšen! Kronika jinak a ještě lépe. Minimum akce, nejtvrdší souboje probíhají telepaticky, prakticky jen stojí a koukají, a přesto je to mnohem silnější, než bambilion pestrobarevných superhrdinů. Film je, IMO záměrně, natočen velmi pomalu plynoucí, melancholický, výsledný dojem je o to více znepokojivý. Jsem naprosto nadšen! ()