Osmanský sultán Mehmed II. se vydá dobýt byzantské hlavní město Konstantinopol, a udá tak směr dějin na příštích několik století. (Netflix)

Scaevola

Hned na úvod je potřeba říci, že na to, že se jedná o historické dokudrama, je přes veškerou snahu vyznění mírně tendenční, ale musím dodat, že mne tento fakt při sledování nijak zvlášť nerušil. Vzhledem ke svému žánru jde totiž o počin více než bohatýrsky pojatý a nebýt několika digitálních davových scén, byla by vizuální stránka bezchybná. Jediné, co proto kazí veskrze pozitivní dojem, je přestřelená stopáž, která především v prostřední třetině nemá příliš co vyprávět a neustálé přechytračování a zbytné odbočky mezi prostý lid a sluhy nezabaví. Myslím, že kdyby se tvůrci omezili na nějaké tři či čtyři díly a neposlali ve finále samotného sultána do první linie, byl by výsledek údernější a napínavější, ač stejně všichni vědí, jaký byl výsledek. ()

Nach

Pád Konstantinopole je velký historický milník, který stojí za takové zpracování, v němž se propojuje dokument s hranými pasážemi, ač místy mi přijde, že hrané pasáže si skutečnost velice volně interpretují. Přesto jako základní seznámení s učební látkou, která podpoří lásku ke studiu historie je to celé přímo geniálně pojaté. A to oceňuji. 75% ()

Massaro74

Skvělý historický dokument, proložen výkladem několika historiků, o dobití Konstantinopole (dnešní Istanbul) , toho času jednoho s nejdůležitějších měst na světě. Po 23 marných pokusech různých armád a panovníků, se to podařilo teprve jednadvacetiletému sultánovi Mehmedu II. ()

Cheeter

Za mě velmi milé překvapení. Ne, že bych neviděl už dokudramata nebo něco mezi nimi a dokumenty, ale tohle se velmi povedlo. Celé to má spád, člověk se hodně doví a hlavně se nenudí. Spoustu jiných by se mohlo učit. ()