V letech po dobytí Konstantinopole upevnil sultán Mehmed II. svoji moc. Krutý vládce Valašska mu ale vyhrožuje, že zničí jeho říši. (Netflix)

Larrysbride

Opět výborně stvárněné a důkaz toho, že historii si není třeba přikrášovat, aby byla zajímavá. Kdyby byly takto stvárněné i jiné dokumenty, pravděpodobně by mě na škole historie bavila mnohem více... ()

Nach

O něco málo lepší než první série. Skvěle vykreslené rozdílné charaktery Vlada a Mehmeda. Snaha o objektivní přístup k faktům na straně historiků i vyvážená dramaturgická stránka hraných scén na straně druhé. Tu a tam to sice sklouzává až k lacinému klišé s nímž si seriál neumí pořádně vyhrát, ale to je jen malá vada na kráse jinak dobře herecky obsazeného pseudodokumentu, kterému pro jeho originální přístup fakt fandím. 80% ()

Cheeter

Z pokračování dokumentu jsem měl trochu obavy, jestli se udrží kvalita na stejné úrovni. A povedlo, byť jsem to nečekal. Vždycky, když se navazuje na něco, co se povede, tak se bojím, o kolik úroveň spadne, a to se tady, k mému překvapení nestalo vůbec. Tímto jsem velmi spokojen a doufám, že tvůrci nebudou pokračovat, aby to nepokazili. I když na druhou stranu... ()

Massaro74

Skvělá druhá série, ba co ještě lepší než Bitva o Konstantinopol. Opět zde zvítězila chytrost a strategie boje sultána Mehmeda II., tentokrát proti Valašskému princi Vladovi, známého svojí krutostí, i vůči vlastnímu lidu. Samozřejmě chybělo málo a mohlo to být naopak, ale pak by asi nevznikl tento dokument 😉 ()

BigBang

Téma velice zajímavé, netušil jsem, že mezi Mehmedem II. a Vladem Drakulou byl tak osobní vztah. Respektuju koncept, kdy jde sice o dokument s mluvícími hlavami historiků, ale hrané scény zabírají převážnou část doby a vystupují v nich kvalitní herci. Takže spíš jde o historický příběh s občasnými komentáři znalců. Zpracování pro mě přeci jen zbytečně natahované, ale díky zajimavému tématu přesto převážně pozitivní dojem. ()

Scaevola

Druhá řada pokračuje přesně ve stejném stylu jako ta předchozí. Mírně tendenční vyprávění však tentokrát spoléhá na osobní rovinu a proti supermanovskému Dobyvateli staví psychopatického Naražeče, takže je postaráno o spád i mimo propracované bojové scény. Odlišit historii od dějin však již samozřejmě není možné, takže vzdor dokumentárnímu formátu a hojným promluvám tu povolanějších, tu méně povolaných expertů (průvodkyně z Istanbulu?!) je nutno brát dílo ve stylu hollywoodských velkofilmů. O to víc zamrzí nikam nesměřující zápletka v harému, která vyjma jedné věty nemá absolutně žádný vliv na hlavní linku příběhu... Docela by mne zajímalo, zda se tentokrát dostanou Turci až k Vídni? ()

JanniV

Tož by mohli natočit, jak jim u Vídně nakopali prdel a glorifikovat polského krále stejně, jako toho jejich šílence na sultánském trůnu. ()