Osamělý vědec v Arktidě spěchá upozornit astronauty, kteří se vracejí z vesmírné mise, na záhadnou celosvětovou katastrofu. (Netflix)

zigíš

Po včerejším Finchovi s Hanksem jsem neměl dost průměrnosti patrně a nechal se tak pomalu uspávat Půlnočním nebem. Kniha nemusí být špatná, ale její adaptace se Clooneymu zoufale nepovedla. I když do portfolia Netflixu svou ´kvalitou´ zapadá perfektně. Ok, Desplat na sluchátkách zní fajnově, abych aspoň něco pochválil :) ()

Pecival

Tak strašně jalovej film jsem dlouho neviděl. I scény kde byl nějaký potenciál vyzní naprosto do stracena. Příšernej soundtrack, nulovej scénář, zaměnitelný herci. ()

Sdoom

Mám Clooneyho filmy, kde sedí na režisérské židli, docela rád, ale tohle se fakt nepovedlo. Je to hrozně utahané, nebojím se říci, že v dlouhých pasážích i nudné a nevynahradí to ani žádné silné momenty či hlubší filozofická myšlenka. No a v neposlední řadě samozřejmě naprosto očividná vykrádačka Interstellaru a Gravitace. Ani ten Desplat to tentokrát nezachránil hudbou, moc mi do toho neseděla. Zklamání a slabé 2 hvězdy, aspoň ten vizuál byl fajn. (Netflix 4k, orig.) ()

sedm.1

George Clooneyho mám jako herce velmi, velmi rád, a i když s jeho režisérskými aktivitami je to pak už horší, tak pořád ještě ok, ovšem vyloženě tento jeho počin se mu naprosto dokonale vymknul a nemohu to celé označit jinak, než jako kolosální nudný průser, kde se toho skutečně příliš nepodařilo. Snad jen atmosféra arktického prostředí má alespoň nějakou kvalitu a vyvolává jediné oživující momenty v celém filmu, zbytek je ovšem zcela nefunkční podívaná. Film se v podstatě odehrává na třech místech, z nichž jedno, zabývající se minulostí, zabírá sice miniaturní stopáž a smysl dává až v úplném závěru, ovšem i tak se nemohu zbavit pocitu zbytečnosti jeho existence, dále pak na kosmické lodi ve vesmíru a pak ještě právě v Arktidě. To vesmírné dobrodružství je každopádně katastrofální nuda, s otravnými, nezajímavými postavami, bez špetky napětí a emocí, prostě hrůza, a tak poutavým zůstává nakonec alespoň ono nehostinné, zasněžené, mrazivé, zároveň ale nádherné arktické prostředí, které částečně přináší nějaké to vytržení z nudy, pár vypjatějších scén a zmiňovanou působivou atmosféru. Zápletka jinak působí vyloženě nezáživně, zcela bez tempa a ve výsledku divák nakonec zjistí, že je v podstatě i dost o ničem, i když musím podotknout, že pointu v podobě prozrazení skutečných vztahů ústředních postav jsem vážně nečekal a nepůsobila ani emočně vůbec zle, ale mizerný výsledný dojem už stejně nenapravila. Zároveň musím přiznat, že jsem od tohoto snímku čekal absolutně něco jiného, než mdlou sci-fi, plácající se v hromadě nudných dialogů a scén, takže za mě zkrátka opravdu velké zklamání, kdy jsem přesvědčen, že odehrávat se to skutečně jen výhradně v Arktidě, tak by šlo o mnohem výraznější a poutavější podívanou, ale to by pak nemohli tvůrci použít tuto zápletku, což by bylo ovšem jedině dobře. ()

klukluka

Líbí se mi, že George Clooney nemusí být nutně za šviháka lázeňského, že přizná olysalou hlavu, přerostlý obočí nebo soplem pokrytý vousy. A co mi naopak vadilo, byly ty nelogičnosti. Proč by se propadaly kontejnery pod led, když na Zemi zavládl mráz? Proč se Antarktidou proháněli vlci, když tam kvůli otrávenému vzduchu pomřeli i ptáci? Jak to, že ten otrávený vzduch neuškodil Augustinovi? Může si chlápek z meteorologické stanice na Zemi volat přes vysílačku s lidmi, kteří se od něj nacházejí miliony kilometrů, jako by si s nimi volal meziměstsky- bez časových prodlev? Vážně pochybuju, že by odborníci na lety do vesmíru Clooneyho a spol za tento film pochválili... Nebýt za fešáka je sympatický, ale být k smíchu už taková hitparáda není...P.S.: Nechtěl bych vidět třetí generaci lidí, vzniklých z jednoho páru. P.S.2: Rasově korektnější už to být nemohlo, v tomhle směru je to za 100 bodů. Škoda, že touhle optikou nepoměřuju kvalitu filmů... ()

Torimmer

První půlka mně nebavila. George Clooney je jako režisér tak opatrný, až se tam bojí vůbec něco udělat. Ovšem s větším zaměřením na lodní posádku v druhé polovině se ukazuje, že se tady umí pracovat s týmem lidí a tvořit si k nim a mezi nimi vztahy (Sweet Caroline!). Pak už je to jen lepší. Tady jde vidět, že pomalé vyprávění je fajn, když se s ním umí pracovat. ()

bruceman7

Kdybych jen předtím věděl, že je to podle knihy... škoda. Děj je takový neurčitý, chyběly mi tam nějaké bližší informace o předešlých událostech. ()

Milan25

To hodnocení teda úplně nechápu. Sice je ten děj trochu vleklý a vesmírná posádka má možná až moc prostoru, ale jinak mi to přišlo v pohodě a bavil jsem se. Asi mi tady ty pomalé sci-fi podobně jako Ad Astra sedí víc, než většině zdejšího osazenstva. ()

Litvicek odpad!

2x pustil, 2x usnul. Tohle se zkrátka nedá dokoukat a tak si závěr filmu budu muset představit a vysnít tomu happyend. Ale.. o čem že to vlastně bylo? ()

buzzwoody

Čas plyne v ledovém konci světa pekelně pomalu, a divák ke konci cítí už každou vteřinu. Charismatický Clooney se spolu s kameramanem Ruhem a skladatelem Desplatem snaží horko těžko zakrýt nějakých 25 minut stopáže navíc, které měl nechat na podlaze střižny. ()

filipvrbik

Konečně se Netflixu povedlo natočit pořádně velkorozpočtový blockbuster... Navíc high-tech sci-fi a celkem uvěřitelné (část s Clooneym je vynikající a George opravdu zaválel, a Iris je taky skvělá postava) - trošku mi to připomnělo Marťana.. Trochu výhrady mám k vesmírné lodi, hlavně designu a i funkčnosti (na takovou malou posádku, tak velké prostory- a navíc nemám rád tu umělou gravitaci, kterou si to filmaři usnadňují, ale zase je tu i holopaluba jako ve Star Treku, i když do Enterprise to má daleko). Taky je poznat, že film natočili ještě před Crew Dragon, protože třeba skafandry má Elon hezčí a futurističtější :-) Naštěstí je to docela v rovnováze a konec je perfektní, sice je to trošku nepůvodní, v každém záběru je něco, co jsme už viděli, ale i tak je film značně podhodnocený, protože si nezadá s kino hity- a že je ten Štědrý den, a moc se mi to líbilo, dám Georgovi za pět vánočních*****...90% ()

qxkamo

Clooney si to nemal sám režírovať a dopadlo by to, myslím si, lepšie. Malo to všetky predpoklady - scenár, prostredie, pointa. ()

dan4815

Netflix... co na to říci. Clooney zde ztvárňuje sympatického, leč umírajícího staříka, který svým způsobem přemýšlí nad smyslem celé civilizace. Jeho mládí směřovalo k tomu, aby lidstvo donutil kolonizovat jinou část sluneční soustavy. Možná ze zvědavosti, možná z prozření, že na této planetě není pro nás vhodné místo. To je ale tak vše, co z toho technického pohledu můžeme vypozorovat. Není zde vyobrazena naše planeta nijak jinak, než tuny sněhu a ledu. Film ani neukazuje nově objevené místo... těch pár střihů jednoduše nestačí, jestliže z toho člověk chce něco mít. Protože po té dějové stránce film nenabízí o moc více, a když nenabízí děj, tak alespoň by měl člověk žasnout nad CGI, nad vizí autorů filmu, nad rozličností technologií nebo planet. Bohužel, i v tomto film selhal. Sledujeme starého halucinujícího muže, který svým slovem měl na svědomí, že se posádka vesmírné lodi nesnažila přistát na nehostinné planetě, kde se dělo neznámo co, ale otočila se a letěla kolonizovat neznámý měsíc, jehož příroda připomínala Alpy na steroidech. Nebýt George, a již poněkud zestárlé Felicity Jones, film hodnotím ještě hůře. Interstellar nabízí jak jeden pohled na to, co může být v černé díře, ale pro mě osobně i ta dějová linka, byla jednoduše okouzlující. No nic, je to veliká škoda. ()

Henry007

Příklad filmu, u kterého mě finální rozuzlení nutilo lehce přehodnotit názor na celý film. Pravdou ale je, že posledních 5 minut zkrátka neospravedlní nudné minuty předcházející. Jediné, co na filmu funguje, je jeho atmosféra. Tesknivost a melancholie ale nemůžou mít ten správný emocionální dopad, když nejsou podloženy nosným příběhem a dobře vykreslenými postavami. Nechápu, že se George rozhodl zrežíroval takto nedějový námět, který by se hodil maximálně na dvacetiminutový kraťas. ()

Untentrauer

Santa Clooney v Arktidě! Je to takový neslaný, nemastný film s velkými ambicemi. Bohužel jsem v prvních 10ti minutách předpověděl, že holčička, která s ním zůstala na základně je pouhý přelud. Celkově se mi jeho Arktické sólo nelíbilo, bylo to prostě nudné a i přes jeho veškerou snahu a dobrodružnou cestu k druhé základně se to prostě nezlepšilo. Příběh se ale točí i ve vesmíru a  tam je to lepší průměr. Celkově mě však film nezaujal. Námět je dobrý, ale zpracování nudné. ()

petikacka

Tak to se NEPOVEDLOOO!!! Je to tak nudné a poomaaalééé, že jsem u toho párkrát i zdřímla. Tenhle film je tak vyprázdněný, bezemoční, bezvtipný, není tam PROSTĚ NIC! Takhle dokonale z*urvit film jsem už dlouho neviděla. Za mě 20% ()

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

29.05.2021

Nejspíš se to dalo čekat, v poslední době se to totiž daří všem větším filmům od Netflixu a jen to ukazuje, že marketingově má streamovací gigant vše dobře pohlídané. Každopádně zombie novinku… (viac)

George Clooney se vydá za baseballem

George Clooney se vydá za baseballem

17.10.2020

Herec a režisér George Clooney (Den zrady, Památkáři) se ještě letos objeví ve svém novém režijním počinu The Midnight Sky od Netflixu, mezitím už si však stačil vybrat svůj příští projekt. Tím bude… (viac)