Osamělý vědec v Arktidě spěchá upozornit astronauty, kteří se vracejí z vesmírné mise, na záhadnou celosvětovou katastrofu. (Netflix)

Stíba

Půjdu proti tamnímu proudu protože se mi na filmu líbilo hned několik věcí, kvůli kterým ho nemůžu ocejchovat tak jako většina. 1. Velmi dobrý vizuál kde nejvíce asi vyčnívají interiéry jako na základnách tak na vesmírné lodi ale i třeba na vzdálené planetě. 2. Dobře namíchané dějové linky současnost na zemi/vzpomínky/vesmír. 3. Dobře poskládané obsazení se kterým nemůžete nesympatizovat. ..... A určitě bych toho našel víc ale tyhle tři věci beru jako stěžejní. Navíc se mi na to celou dobu prostě moc dobře koukalo a se všemi jsem soucítil až do úplného konce. Moc fajn počin s jistou dávkou originality. ()

Aurewen

To byla jedna velká nuda, pořád jsem se snažila udržet u obrazovky, a ta ne a ne mě k sobě přitáhnout. Takový potenciál by to mělo, vesmírný filmy miluju, ale tohle mělo max dobrej trailer. ()

arkie

Vizualne posobive, pomale, v zasade od zaciatku vieme ako to dopadne. Obcasna akcia nie je na skodu, ale nejako to dejom velmi nezahybe. SPOILER: Otazka je, ako moze naplanovana misia na povedzme pol roka letu tam a dalsi cas spat zvladnut este dalsi let na Jupiter co sa tyka paliva, kyslika, potravin, co musia tahat so sebou. Tiez sanca, ze ludstvo prezije na inej planete bude urcite vacsia, ked sa jej zucastnia viaceri ludia - takto to ostava len na jedneho muza a jednu zenu, co je sice ultra symbolicke .. ale logicky idiotske. ()

Klajondr

Super film, kdyby byl alespoň o něčem. Připomíná to spíš jakési demo, které láká svojí pěkně udělanou atmosférou, ale stále se jedná o nedodělaný počin. Herecký um George Clooneyho zachraňuje bílý plnovous, který asi v roce 2049 letí stejně jako dnes. Prostě nic víc než nesmyslné, ale na pohled hezké scény, které jsou hozeny do jednoho a bum, diváku bav se. Bohužel, odpočítávání každé minuty do konce je zaručeno. ()

ER

Asi největší bolístkou jsou dvě dějové linie, které ladí jen částečně. Bohužel režie nabízí pro obě spíše melodramatický pohled, jakoby účelem bylo vytlačit co 20 minut slzu z oka diváka a přitom si myslet, že jde o největší filmový zážitek. Vesmírná část byla navíc hodně předvídatelná, zřejmě by bylo lepší ji jen naznačit a podstatný děj nechat na Zemi. Že by Clooney chtěl přijít s první vánoční sci-fi povinností? ()

gemi

Vůbec to není špatný film, jak by mohlo napovídat zdejší hodnocení. Je to velkolepé, ale současně komorní survival drama, které se odehrává napůl ve vesmíru a napůl kdesi na pólu. Tedy v místech, která jsou odříznuta od zbytku světa, který postihla blíže nespecifikovaná katastrofa (dle všeho jaderný holokaust). Málem jsem dal čtyři. K tomu ale přece jen chybí malinko větší dramatičnost, film je dost pomalý. Celkově ale příjemný zážitek. ()

Likan7

Clooney je dobrej. Mám ho rád ať hraje v čem chce, ale tady to vypadá, že udělal jedné z největších omylů své kariéry. Věčně fňukající vědec ví, že je v háji a snaží se kontaktovat nejspíš jediný další žijící lidi. Ve vesmíru. Jenže se chtějí vrátit zpátky domů a neví nic o tom, co se stalo. Neví to oni nevíme to my a pokud něco ví George, tak nám to neřekne on ani režisér byť nějakým střihem někam jinam. Měl jsem vyloženě problém film dokoukat, protože je prázdnější než krabička od sirek. Felicity je fajn, nápad i George taky, ale sám Clooney režii pojal jako závod o co nejrychlejší uspání diváka. ()

Kingjiri

Aspirant na nejnudnější biják roku 2020. Totální uspávačka, ve který se s výjimkou dvou scén (boj o záchranu života po prolomení ledu a oprava vysílačky vně vesmírnou stanici) neděje vůbec nic zajímavýho. Ono teda vlastně bylo uplně zbytečný míchat do příběhu dění na vesmírný stanici, kde se stejně buď jenom pateticky plkalo nebo vzpomínalo pomocí holgramů / flashbacků. Bohatě by postačila dějová linka ze země, ale ta by musela být pojatá jako napínavá survival podivaná. A nevyprávět šnečim tempem setkání osamělýho vědce s opuštěnou holčičkou a navíc to prokládat sezenim u vysílačky s čekánim na kontakt. Poslednim hřebíčkem do rakve byl ubulenej klišoidní závěr. Že výsledek nebude žádná hitparáda možná tušil i sám duchovní otec projektu Clooney, poněvadž se místama zdálo, že ho natáčení vůbec nebaví a tentokrát nezafungovalo ani jeho přirozený charisma. Druhá hvězda za pěkně nakroucený arktický / vesmírný scénérie. ()

Oonika

Neuvěřitelně zdlouhavý film, ale už to že jsme neusnuli si zaslouží hvězdičku navíc. Jinak záběry z vesmíru i z Antarktidy super, jen spousta nezodpovězených otázek. ()

rublik05

Hodně mizerné sci-fi, které bohužel nezachraňuje ani charismatický George Clooney. Největším kamenem úrazu je samotný scénář, který je taková hodně nudná uspávačka hadů. Ani jedna z dvou souběžně probíhajících dějových linek nedokáže nijak zaujmout. Špatně vykreslené postavy nedávají šanci vzbudit alespoň nějaké sympatie, extrémně pomalé tempo úplně zničilo dramatickou atmosféru. Příběh je plný do očí bijících nelogičností, chování postav rovněž moc nedává smysl. Minimální počet neoriginálních dramatických scén jen umocňuje tu všudypřítomnou nudu a dějovou prázdnotu. Snad jen úplný závěr dokázal navodit lehce dojemnou atmosféru, i když je natočen poněkud hloupě. Na druhou stranu se docela povedly vizuály, a také zajímavé exteriéry. Nicméně jako celek je Půlnoční nebe úplně o ničem, neuvěřitelná dlouhotrvající nuda bez špetky nápadu. Existuje hned několik filmů na tohle téma, které jsou ale natočené mnohem lépe a kvalitněji. Tento pokus je jen zbytečná ztráta času. 1/10. ()

zapalik

Začátek byl výborný, ale jak se tam začala motat vesmírná loď, která od A do Z působila jako nepřirozené studio a ne interiér vesmírného plavidla, měl jsem naději. Pak ještě přišla zbytečně vnucovaná hudba na místech, kam nepatřila, nebo byla přehnaná, hlasitá, prostě křeč. To pokazilo dojem a od té doby jsem zbytek už jen přetrpěl. ()

E lan

Tak nějak se nám autoři ztratili. Chvilku eko drama, sem tam švenknuté akčními scénami a doplněné rodinnou krizí a vzpomínkami. Celkově ale slušná nuda. ()

mac000

Něěkolik motivů žánru science fiction je propojeno do děje, ve kterém se prolínají dvě dějové roviny. Logicky divák očekává, kdy a jak se propojí. Ale práívě toto kdy a jak je pro mě nejvštším bonusem filmu a proto jej hodnotím za čtyři. Podle ně se Clooney po čtyřleté odmlce vrátil v dobré formě. Jako herec i jako režisér. A navíc skvělá hudba Alexandra Desplata ! ()

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

29.05.2021

Nejspíš se to dalo čekat, v poslední době se to totiž daří všem větším filmům od Netflixu a jen to ukazuje, že marketingově má streamovací gigant vše dobře pohlídané. Každopádně zombie novinku… (viac)

George Clooney se vydá za baseballem

George Clooney se vydá za baseballem

17.10.2020

Herec a režisér George Clooney (Den zrady, Památkáři) se ještě letos objeví ve svém novém režijním počinu The Midnight Sky od Netflixu, mezitím už si však stačil vybrat svůj příští projekt. Tím bude… (viac)