Prokletí

• Veľká Británia Eight for Silver (viac)

Tajemná a možná nadpřirozená síla ohrožuje v 19. století malou vesnici ve Francii. Patolog John McBride přijíždí, aby prozkoumal nebezpečí, a během toho vymítá své vlastní psychologické démony. (SkyShowtime)

Polux

5/10 | Slušná dobová atmosféra; pár obstojně napínavých scén (zejména snové pasáže); jedna vcelku hardcore vsuvka ("making of scarecrow" byla fakt "chuťovka":-)); značně nevyužitá Reilly (vypadá stále skvěle, viz zbytečná koupací scéna, kterou se to Ellis asi rozhodl dokázat); WW1 prolog/epilog, který je ve filmu úplně navíc a k ničemu; obludně digitální bubák (tak mizerné cgi jsem už dlouho neviděl) a tak trochu děravý scénář (S těmi houfy lidí, které bubák pokousal v kostele, se stalo přesně co:-)? Holbrook celou dobu ví, o co jde, ale dávkuje informace vesničanům pěkně postupně proč přesně? A tu stříbrnou kulku si v těle nechal 35 let na památku nebo proč vlastně?), který to celé táhne dolů. | PeZet ()

Chicharron

Nechal bych po vytažení stříbrné "kulky" jednoho z hrdinů opět proměnit, film by měl IMHO větší "šťávu", ale i tak přes omšelost upírské/vlkodlačí tématiky jde o vcelku napínavou jednohubku, na kterou si ovšem za týden budete vzpomínat jen stěží... ()

Miroslav.Zac

Doufal jsem ve víc, než jen v úvodní napadení cikánského tábora a exemplární potrestání dvou kočovníků, jejichž kletba se stane ústředním motivem filmu, jenž byl nebyl zase tak dlouhý, abych u něj usnul, ale hlavně málo záživný a málo strašidelný. To už i Vlkodlak s Hugo Elrondem Weavingem se mi líbil víc. Pár scén mě zaujalo, ale jiné pocity ve mě film bohužel neprobudil. ()

Accuphose

Takovej průměr. Do půlky to utíká celkem svižně, pak se to začíná malinko táhnout. Atmosféru to taky trochu má, včetně té dobové. Je to mezi dvěma až třema, ale jelikož jsem počítal minuty do konce, přikloním se ke dvěma. Otevírá si to dveře ke dvojce, která ale doufám nevznikne, protože tam potenciál není. ()

KarlN

Tak já jsem spokojen velmi! Krásné prostředí, příběh, atmosféra a především nápad, ačkoliv inspirace v jiných filmech je zřejmá. Přesto zabaleno do divácky líbivého obalu a pomyslnou mašlí na tomto dárku, (SPOILER) je scéna pitvy oné bestie. Nenudil jsem se ani chvilku. Podobně pointované jako Paroží. Doporučuji. ()

Hexx

Začalo to velmi slibně, ale pak to nějak vyšumělo do stereotypu, nic dalšího v rozvoji už to nenabídlo a vlastně se to "pohřbilo zaživa" samo spolu s protézou a Romskou spoluobčankou. ()

Meraxes

Keď to bolo nové som to preskočil s tým, že ďalšie vlkodlačie béčko vidieť nemusím, čo bola chyba. The Cursed je veľmi atmosférický a dobový horor. K tomu je to založené na skutočnej udalosti, teda aspoň námet je prebraný z Gévaudánskej beštie, ktorú tu aj viackrát spomenú. Úvodná zhruba polhodina je fantastická, buduje vynikajúcu dobovú atmosféru a nebojí sa byť veľmi drsná. Masaker cigánskej skupiny je natočený na jeden záber z úzadia, čo umocňuje divákovu bezmocnosť, nedokáže s tým nič urobiť rovnako ako obete. Následná výstraha, ešte brutálnejšia ako samotné vraždenie, je neľudská a je jasné, že urobili niečo čo nemali. Mnohé zábery v prvej polhodine sú skvelé ako strašiak alebo prázdne lesy, ktoré tu pôsobia snáď ešte hrozivejšie než v The Witch. Lenže úroveň, ktorú Ellis nastavil v úvode nedokáže držať po celý film. Postupne začne často opakovať rovnaké zábery a čím príbeh postupuje ďalej, tým je rozprávaný nesústredenejšie a celé sa to začína rosýpať. K tomu sa objavujú rozmazané zábery, akože pohľad beštie a taktiež niektoré spomalené detaily v akčných scénach čo pôsobí buď lacno alebo trápne. Herci sú síce výborný, bohužiaľ som si k žiadnej postave nedokázal vytvoriť vzťah a tým pádom mi bolo celkom jedno ako dopadnú, navyše ich správanie ma miestami celkom vytáčalo. Príbeh má pár logických dier ako kde tí cigáni zobrali Judášovo striebro a ako ten chlapec vôbec prišiel na to, že je to práve to striebro? Ale aby som len nekritizoval, pitvanie beštie bolo peknou spomienkou na Carpentrovu The Thing. Napriek mnohým záporom ide o mierne nadpriemerný horor s parádnym dobovým vizuálom a atmosférou, drsný, bezútešný a miestami aj hrozivý a ja mám proste filmy zasadené do podobného prostredia a doby fakt rád. Ale hodnotenie ten biely fešák svojím príšerným vzhľadom (na smiech) bohužiaľ zrazí do priemeru. Najlepšou scénou filmu potom pre mňa ostala tá prvá, z poľnej nemocnice zo Somme. 3* 67% ()

lineker

Je z toho prostě cítit větší rozpočet a také pevná režisérská ruka, která s daným tématem dokázala dobře naložit. Přemýšlím, že takový story horor s atmosférou pošmourné krajiny anglického venkova ,mlha, šero a neprostupné hvozdy jsem vlastně dlouho neviděl. Nedalo mi to nevzpomenout na zfilmovanou psí příšeru od mistra Arthura Conana Doyla. I zde jde o lov monstra, do kterého se díky kletbě staré cikánky přeměňují do té doby bezúhonní občané a které po vzoru kamarádů upírů dokáže svým kousnutím proměnit na sobě podobné. ()

JustEdems

Zajímavě pojaté téma nám všem dobře známé. Temné, pochmurné, nepříjemné a sychravé prostředí dodává do dobového zasazení patřičný šmrnc. S tím ruku v ruce jdoucí nesympatické nebo netvárné, nemastné, neslané postavy, ke kterým si horko těžko vybudujete nějaký "vztah" nebo alespoň náhled. Avšak právě ta jistá strojenost tomu dává správný strohý feeling. Je to tak jedna ku jedné. Hororové scény jsou skvěle pojaté, napínavé a místy i hýždě svírající. Jinak právě těmto samotným scénám ubírá na váze občasné objevení se rádoby vlkodlaků. Působící uměle, fádně a tak v celku stojíc za psí výkal. Pokud by scény byly pojaty stylem (neviditelný nepřítel) určitě by stouply na váze. Bohužel zhmotnění nestvůr, které vyhlíží dojmem oholeného pyje postaršího muže, jím spíše podráží nohy. Jinak jde určitě o zajímavý počin, který neurazí ale ani Vás nijak zvlášť neosloví k jeho opakované repríze. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna