Detektivní příběh o záhadné ženě, která s sebou nese smrtelnou kletbu. Rok1925. Slibný mladý advokát Arthur Kidd (Adrian Rawlins) cestuje do Crythin Giffordu, aby vyřídil záležitost náhle zesnulé Alice Drablowé.Ve vlaku potkává Sama Tooveyho (Bernard Hepton), který popisuje paní Drablowou jako samotářku. Příští den je Arthur na pohřbu paní Drablowé pouze jedním ze dvou truchlících - mimo postavy postávající opodál a celé zahalené v černém. Jeho otázky na danou osobu jsou místními zodpovídány velice vyhýbavě a s hrůzou v hlase. Pouze neobydlený dům po paní Drablowé může odhalit tajemství strachu, který dopadá na všechny, jež ženu v černém spatří. (HBO Europe)

pepino

Čistá hororová esence. Žádná "cimprlátka" kolem, žádní stupidní teenageři, žádné kozaté blondýnky, žádný sex, žádné hloupě se chovající postavy. Jen atmosféra a zlo. Velice kvalitní horor ve stylu klasických anglických duchařských příběhů, ve kterých převažuje bláto a hodně hustá mlha.... A plyne nám z toho ponaučení- občas bychom neměli předem podceňovat TV produkce. ()

j@hn

Ač televizní, přec minimálně o třídu lepší než loňskej remake s Herym Potratem. A konec parádní, vylil jsem si čaj, kterej jsem zrovna míchal :-D ()

CorvusBlek

Po dlouhé době jsem se chvílemi opravdu bál, je to klasický anglický, temně romantický, ani ne tak horor jako spíš tv drama, s notnou dávkou oné pověstné mlhy na blatech a dalších propriet jak se sluší a patří...napětí až do konce...70% ()

blondboss

Na prvý pohľad fádne televízne spracovanie, nezaujímavé herecké výkony, otrepaný duchársky námet a jednotvárny hudobný podmaz, avšak na strane druhej ide o jeden z najklasickejších hororov vôbec. Tá atmosféra temna, chladu a hrôzy bola zobrazená tak verne, že som bol celý film aj napriek jeho neduhom v napätí, aj keď sa v ňom v podstate nič zásadného s výnimkou záveru nestalo. Ale o čom je vlastne dobrý horor? No o tom, že vás priková ku stoličke a proste sa bojíte. A tu som sa toho dočkal. 70 % ()

AndysekAndys

Je prostě poznat, že je to tv film z 80. let, tu nálepku nikdo neodpáře, ale ta atmosféra tam prostě je. Těším se na nové zpracování s D. Radcliffem, uvidíme jestli to náš Harry Potter zahraje lépe a atmosféricky to bude lépe pojato. :-) ()

gezper

Ano, remake s Radcliffem má své mouchy, ale tenhle originál mě teda dvakrát nechytl. A to zde bylo i pár dobrých míst, nápadů a atmosféra místy též celkem obstojná. Žena je dobře obsazena a zahrána, mladý právník je již o poznání horší. Televizní kabát tomu rozhodně ale uškodil. Možná chyba, že jsem si dal prvně letošní remake a pak až dostal k tomuto staršímu dílu, ovšem kdo to mohl tušit. [60%] ()

baronGrga

Děj se nemohl odehrávat na lepším místě. Močály, šedá mračna a neprostupná převalující se mlha zajišťují opravdu neopakovatelnou atmosféru. Avšak až na pár silných momentů je Woman in black průměrnou, někdy dějově nedotaženou podívanou, a to zejména zásluhou herecké prkennosti hlavního hrdiny, u kterého není jasné, zda je překvapen, zamyšlen, nebo právě prodělává srdeční příhodu. ()