Temný dom

• Česko Temný dům (viac)

Horor o temných tajomstvách idylického manželstva, ktoré vyplávajú postupne na povrch po nečakanej a šokujúcej samovražde manžela. Zničená manželka sa snaží pochopiť prečo sa jej manžel odhodlal k takému radikálnemu riešeniu a pri pátraní po dôvodoch postupne zisťuje a odhaľuje šokujúce a desivé tajomstvá ukryté v dome pri jazere, ktorý dovtedy spolu šťastne obývali. (Cinemart SK)

sun.eagle

Žánrová lahůdka kterou prostě musím ocenit.  Jednak za Rebeccu Hall, která už v minulosti ukázala, že role rozervaných žen, jež jsou stíhané vnitřními démony ji jdou skvěle. A taky za různé pohledy, kterýma divák může film chápat. Lekaček bylo méně než je zdrávo, ale když už, tak za 10 z 10, dlouho se mi nestalo aby mě naskočila husina jako dnes u sledování tohohle kousku.  Zásluhu na tom má jistě i přepálená hudba v kině. Doma by to možná takhle nevyniklo, ale řeknu vám v ten moment jsem se fakt nepříjemně kroutil v sedačce. ()

CreepyJoe

Dneska natočit skvělý horor bez laciných lekaček nechutných scén, pokřivených stvoření, a přesto navodit skvělou hororovou atmosféru je um staré dobré hororové školy. 100 % ()

BStone

David Bruckner přichází s hororem o truchlící vdově, která po smrti svého manžela zjišťuje, kdo vlastně byl. A musím konstatovat že se jedná o skvělý zářez na pažbě hrůzy. Film je výtečně natočený, má parádní atmosféru a prakticky celou stopáž neztrácí napětí. Moje oblíbenkyně Rebecca Hall je výborná a režisér David Bruckner se jednoznačně stává mým horkým favoritem na nejzajímavějšího tvůrce žánru. Už jeho předchozí snímek Ritual byl pecka a Temný dům jeho talent jen potvrzuje. Parádní. 80% ()

KarlN

Pro mě totální zklamání...hysterka co pobíhá po baráku a řeší jednu blbost za druhou. Atmosféra nula. Záživné asi jako přímý přenos závodů ve spánku z domova důchodců. Zase jeden z těch rádoby hororů, kde se vlastně nevysvětlí zhola nic, což mě už začíná vážně krkat. Měl jsem pocit, že pokud ještě jednou zazní věta : "Nicota existuje", tak rozkopu televizi. Strašlivě se to vleče...a neuteče. ()

rostsoft

Šílený film, zřejmě pro šílence, nebo smažky, a v hlavní roli psychopatická ženská která všude vidí duchy a má naprosto šílené sny. Rozumné rozuzlení nečekejte, nikdy se nedozvíte, co byla fikce pošahané ho mozku a co skutečnost. ()

lineker

Bruckner po Rituálu u mne získává další plusové body. Dokáže si s tématem pěkně vyhrát a tam kde jiní s tisíckrát obehraným tématem selhávají on dokáže překvapit a dokonce i zaujmout. ()

ciapok

vzťahový film s prvkami hororu ? nie, neprosím. Ale...počkaj, počkáááj, bude to temné, bude to dobre zahraté, budeš sa kúsok aj báť, budú tam jemnulinké vykrádačky Ducha so Swayzem, ale neskončí to vôbec dobre.... ok, beriem ()

Dark_Hark

Tento film som videl celý a musím povedať, že mohli viac využiť jeho potenciál a dá sa povedať "drámu" čo si budovali celý film. Pri niektorých scénkach, kde bolo ticho a strach som si brúsil zuby a nariekal, že niečo vybachne, ale neprišli ani predvídateľné jumpscary. Jednoducho nič. Mohli si trošku "máknuť" a vylepšíť tieto scénky a spraviť z toho mystérioznejšiu vec, lebo kontext toho hororu mali pekný. Avšak dávam 3* ()

K1K0

Dobrá atmosféra filmu pekne spracované efekty herecke výkony postav, hlavne manželky muža ktorého náhla smrť u nej vzbudzuje pozornosť, preto sa ju snaží rozluštiť, dáva preto dokopy všetky svoje sily aby tomu prišla na kĺb. Psychologický horor/thriller miestami napínavé troška dramatické. Čo sa však stane to uvídite sami. ()

Dalajlada

Pěkně udělané zamyšlení nad vlastní smrtelností, ztrátou blízkého a tím, jak si s tím mysl dokáže poradit. Rebecca Hall roli zvládla bravurně a člověk by jí snad i uvěřil, že to nehraje. ()

MarekTulen

Horor, který spíš svoje momenty natahuje a dělá z nich takovou prozkoumávačku, rozhodně není špatný, když už nemáte co sledovat. Kromě toho finále, které už bylo moc přeplácané nadpřirozenými věci, se celkově film dá sledovat, průměrný soundtrack, postavy a herci, prostředí a nápad na hororovou tématiku se dá a svým časem plýtvat nebudete. ()

Amberjack

No..nebudu přemýšlet o tom, jestli to dávalo smysl. Atmosféru to ovšem mělo dobrou, některé nápady a snaha se tomu taky upřít nedají. V mé osobní, imaginární databázi tenhle film nejspíš upadne v zapomnění, což nebude žádná velká ztráta, ale kdoví..třeba se ještě někdy potkáme. Zklamaný nejspíš nebudu ani napodruhé. ()

Kelinej

Docela dobré, hlavně hutná atmosféra a zajímavý příběh. Úplně mi nesedl konec a od počátku jsem měl problém s nelogickým chováním hrdinky, u níž zvědavost přečíslila pud sebezáchovy. ()

Drizzt

Film je mysterioznim psychologickým hororem a osobně jej řadím k tomu nejlepšímu v tomto typu hororového žánru. Na povrchu se jedná o duchařský horor ve strašidelném domě, ale pod povrchem je ten film víc. Celý film se odehrává v chatě u jezere a hlavní hrdinkou je Beth (Rebecca Hall), která před pár dny ztratila manžela Owena při sebevraždě. V chatě se začnou dít podivné věci a žena začne odhalovat temné pozadí smrti svého manžela. Celý film má velmi tísnivou atmosféru, kterou si udrží po celou dobu, je zaměřen na psychologii hlavní hrdinky, a konec se nedá předpovědět. Rebecca Hall podává skvělý herecký výkon. Nejedná se o horor postavený na lekačkách, hektolitrech krve ani děsivých monstrech, film spíš buduje tajmnou atmosféru izolovanosti a plíživého děsu a velmi mu v tom pomáhá skvělý zvukový doprovod (různé zvuky skřípání a vrzaní v pozadí). Film je taky docela děsivý. Avšak to proč si myslím že ten film je mistrovský kousek je to, že je to dle mého alegorický film o tématu deprese a suicidality. Owen není jen manželem, ale představuje ztracené štěstí, a falešný Owen je deprese, suicidalita, smrt, která Beth k sobě láká. ()