Nočná mora v Elm Street 3: Bojovníci zo sna

• Česko Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (viac)

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

DannyBurino

Tak tenhle díl teprve pochopil jak tenhle koncept využít na plno. Skvělé efekty, cool nápady ( loutka, schopnosti a vražedná televize ), Freddy je cool a to v plné formě ( Gratuluji je z tebe televizní hvězda, ale rušíš mi vysílání děvko ) a taky je tu zajímavý příběh o Freddym ( sice to nevysvětluje ty schopnosti se sny, ale je to velice zajímavé ). ()

CheeseFigure

Maratón Nočnej mory pokračuje, tentoraz s menším časovým rozostupom, než aký som mal medzi jednotkou a dvojkou. Aj napriek trom hviezdičkám považujem trojku za dosiaľ (videné prvé tri dieli) najlepší diel. Prečo? Tak hlavne to pekne nadväzuje na jednotku, keďže sa vracia Nancy Thompsonová, aby zase skrížila britvy s obávaným Freedym. Čo ma trošku mrzí, tak ani zmienka o deji dvojky. Nič, ako keby sa ani neudiala (na druhej strane, vzhľadom k jej kvalite by to až tak moc nevadilo). Prostredie je tiež fajn, psychiatrická liečebňa je v hororoch stávka na istotu. Samozrejme, zase tu máme odpornú zdravotnú sestru, ktorá mi dobre liezla na nervy (preto to, že ju nepostihol osud britvami Freedyho trochu zamrzelo). Potešil taktiež počet postáv, rovnako ako ,,origin" hlavného bastarda v špinavom svetri. Scéna na vrakovisku bola zaujímavá a i keď som pri dvojke kritizoval Freedyho schopnosti v reálnom svete, tak tu mi to prišlo omnoho lepšie spravené a, aj keď sa to slovíčko pod takýto film nehodí, logickejšie. Taktiež tá mníška a jej príbeh potešil. Kto videl pochopí, alebo vlastne stačí prečítať aj popisok filmu, čo ma privádza k jednej otázke: ,,Prečo ten popis vyzrádza celý film?" Takže vlastne ide o celkom dobrý diel, čo je zvláštne, keďže ide o tretí diel v slasher sérií. ()

dalver

Snové scény sú spravené úžasne. Triky a efekty sú na tú dobu veľmi dobré. Slušný je aj scenár lebo všetko plynulo šliape. Len herecké výkony budúcich hviezd ako Fishburne, Arquette a zvyšok balastu mimo snov je bremenom, ktorý to ťahá u mňa od plného počtu. ()

Skylwalker42

Po ubohém, ale velmi ubohém druhém dílu, přichází Freddy v lepší reputaci. Masakry mladíků a děvčat jsou docela nápadité a vedlejší linka s Fredovou minulostí je obstojná. ()

Mr.Jokker

Kormidla se opět chytá mr. Wes a přináší velmi solidní pokračování a možná i lepší podívanou než jeho první počin. Je to jiný žánr a je to i spíš sranda. Podle mě dobrá evoluce série ()

Jansuper

Na to , že podle mnohých je to nejlepší díl noční můry v elm street , za mě tedy žádný zázrak, první polovinu se opět nic moc zajímavého neděje, že sem se i docela nudil, druhá polovina aspoň byla docela zábavná a zajímavá,  tento díl má taky atmosféru dobrou, napětí je tu párkrát, zabití za mě nějak extra zajímavé, ale aspoň tu byl Fredy nějak zajímavý, finále bylo fakt hodně dobré, druhá polovina, byla aspoň docela zábavná, a v druhé polovině byl Fredy aspoň více vidět ()

P/\/EL

jasně, jsou tam špatný věci, šílený béčkovitosti, ale jinak jsou to ryzí noční můry, překvapení za překvapením, kreativita, nikdy nevíte, co může ještě přijít, ikdyž jasně, po čase vám to třeba už takový nepříde, prostě mže přijít cokoliv, začnete třeba uvažovat jinak, no, horror je o překvapeních, šocích, některé věci už tak děsivé nejsou, jsou pěkné, ale né děsivé, Fredy had, ječí, nemám na horrorech moc rád, obecně ho nemám rád, mám rád atmosféru, hutnou, pomalu se to rozjíždí, pak musí něco přijít, jasně,.......no, surrealismus, jasně, věci by možná mohly bejt i absurdnější, ale přesto to funguje, když jsem to viděl prvně, byl jsem z toho dost rozhozenej, dobrá, byl jsem mladší a....fungovalo to prostě, nevim, nedávno se šáh po American Horror Story, 1. díl, po chvíli to vypínám, nějak se začínám bát, hehe, přitom mi to přišlo takový klišoidní, ale, dobře, Fredy je parádní postava, jen nějaký sekání lidiček drápkama nestačí............už první díl měl problém, že noční můry byly boží, ale přes den film moc nefungoval, teda nebylo to až tak strašný, ale holt....řada věcí byla fakt slabší, tady to samý.............a horší, ale když ono to je tak vizuálně zajímavé....neusnout...to je prostě boží nápad...divim se, že to nedělali v horroru dřív, sny se točili...už dávno, pradávno...jasně, ale né takle, triky pokročily, tady je všecko ještě takové to poctivé, řemeslo, skutečné věci, inu, někdy možn átrochu nedokonalé, ale v tom díle těch věcí moc nepostřehnete, je to před digi, ikdyž pár věci možná díky kompu bylo uděláno, ale......já pro to mám slabost, no, teda až na pana kostrouna, souboj Titánů, Jáson a pak třeba i ta věc......víte, která..z 93..myslim, nevim, proč všecky kostřičky musej vypadat stejně stylizovaně....je to sice husté, ručně tohle animovat, loutky, bůhvíco...ale........no, herecké výkony...viděl jsem horší.....ať žije fantazie a kreativita... tak.. ()

Dexies

Ano, toto je velmi důstojné pokračování prvního dílu ... děj je svižný, lekačky jsou a občas i dobré :), atmosféra funguje a děti pomalu ubývají ... Heather již hraje jen "štěk" ale tato role jí sedí ... psychiatrická klinika, doktoři, kteří nevěří a všechno řeší přes léky -- film, který rád znovu shlédnu ... ()

Breeg

Ano stal se zázrak. Po velmi špatné dvojce je zde dle mého nejlepší díl. Je tu odklon od podstaty prvních můr, ale mě to vlastně vůbec nevadí. Možná je to tím, že opět přiložil ruku k dílu Wes nebo jinak nevím. Herci mi zde přijdou opravdu slušní Patricií Arquette počínaje a Laurencem Fishburnem konče. Návrat staré skvadry v podání Nancy (je ji prostě žeru) a jejího chlastajícího tatínka. Co se mi zde velmi líbilo, tak byly jednotlivé smrti. Sice to nebyl takový masakr nebo nechutenství jako v dalších či předchozích dílech. Ale bylo vidět, že Freddy se opravdu nenudí a snaží se zmordovat vše, co mu přijde pod ruce. Taky se mi líbil ten černoch, co furt něco valil a hláškoval. Pro mě je tohle nejlepší díl celé série. Čtyři hvězdičky jsou za věci, které jsem vyjmenoval. Poslední pátá je za soundtrack a výborný Dokken a jeho Dream Warriors a Into the Fire. Nejlepší soundtrack z celých nočních můr. ()

jericho001

S jednickou a ctverkou nejlepsi dil serie.Freddy je dobrej masakrator a jeho zabijeni nema chybu napr chodec jako loutka nebo vtazeni do televize.ale tipec mu utne jednac Kristen v podani nadherne Patricie Arquette a take Nancy i kdyz za to zaplati svym zivotem.u me velka spokojenost. ()

Rathe

Tohle bylo fakt skvělý. Nancy se opět vrací aby pomohla dalším obětem Freddyho. A Freddy si zase se všemi hraje a baví se. No a já se bavil s ním. ()

Wiceman

Návrat ke kořenům a je to sakra dobrej návrat. Freddy už zase řádí ve snech a morduje každýho, na koho mrkne svym zpálenym okem. Děj se konečně přesouvá z americkýho předměstí do prostředí, díky kterýmu nikdy nemůžete nic zkazit a to do psychiatrické léčebny, kde se léčí dětí s poruchami spánku, nespavosti a s pokusy o sebevraždu. Na scénu se vrací Nancy z prvního dílu, která je teď odbornice na sny, takže je jen otázka času, kdy dojde ke znovushledání se svojí noční můrou z děství. Krom starých známých, kteří zde jako obvykle odvádějí výbornou práci, přibude pár nových tváří v podobě mladé skupiny dětí, kteří mají ve snech docela užitečný schopnosti a tak to Freddymu vůbec neulehčují. Jo a hraje tu i mladej Morpheus (což byl jen tak náhodou syn boha spánku Hypna. Náhoda?! :D ) Vrací se i původní soundtrack je s pár změnama, ale pořád dokáže pořádně vyděsit. Freddy nikdy nebyl v lepší kondici než právě v tomhle díle. Výborné pokračování narozdíl od nepovedený dvojky. Čtyři hvězdy. ()

70s80s90s

Robert Shaye dal tretiu moznost Nocnej more a po menej uspesnej dvojke prisla o dost zabavnejsia tretia cast situovana v "blazinci". Mierne fantasy ladenie tu snom vyslovene svedcalo..killovacky boli vynaliezave a obohatene o vtipne hlasky..prave tento diel odstartoval Freddyho vtipnejsiu stranku, ktoru uz reziseri pouzivali aj v stvrtom, piatom a siestom pokracovani. ()

Korra

Ještě o fous lepší než jednička. Dobře napsané postavy (no, v rámci žánru), které se chovají celkem chytře a používají zdravý rozum. Freddy je samozřejmě rozkošnicky ďábelský. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (viac)