Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

mokki5

Toto je prostě umělecké dílo v rámci akčního žánru. Film má prostý příběh, dokonalou akci a správně nabušenýho Hemswortha, kterýmu tahle role padla jako šitá na míru. ()

nudlis

Za mě ano, líbilo se mi to. Jsem rád, že tradiční Hollywood má solidní konkurenci v Netflixu. Jasně, občas se něco nepovede, ale to se nepovede i v Mekce filmovýho průmyslu. A tam možná častějc. Ale k filmu: nebudu si to sám pouštět podruhý, ale až to někdy budou dávat v bedně, podívám se docela rád. Odsejpá to, není to přehnaně sentimentální (krom slziček) ani brutální (krom házení dětí ze střechy) a je to docela uvěřitelný. Jasně, hodně dlouhá střelba bez přebíjení je už v akčních filmech tak nějak tradicí, kam by střelci měli všechny ty zásobníky dávat že jo. Mít je všechny v sumkách, to by se pak nemohli ani hejbat, ani dávat na držku záporákům. Ale některý věci si mohli tvůrci stejně odpustit: 1) Hemsworthovy slzičky když si povídaj s klukem proč není statečnej - když už hraje drsnýho žoldáka, kterej bez mrknutí oka pozabíjí všechny kolem sebe, jsou sebelítost a brek nad vlastní ztrátou trapný a ohraný a trapný na druhou; 2) když už scénář a rejža přiznaj, že drsnej žoldák taky může dostat na držku tak, že ho to bolí (v jednu chvíli pravá ruka), tak když už má v jedný scéně ruku v závěsu na krku, tak ji nemá v příští scéně naplno používat k boji a ani si u toho nesyknout bolestí; 3) to krvácení z krku na mostě bylo trochu dlouhý, ne? Ale nakonec - celkově to bylo fajn a já jsem občas moc velkej hnidopich :-))) ()

lef4deth

Skvělá jednohubka,příběh bez nejakých silných motivací, ale občas se prostě někdo rozhodne udělat dobrou věc. A pak se třeba převtělit v Thora nebo co ()

Pavelkedar

Průměrný thriller s nadpůměrně dobrou kamerou bez častých střihů. Dramatická a plačtivá psychosonda v 1/2 mě nenadchla, naopak. Akční scény TOP. Dolby Atmos nijak nevynikal, v porovnání s klasickým DD 5.1 skoro identický a to v tomhle případě je dost škoda. ()

Martin.O

Fajnová akční řežba ve stylu Johna Wicka,s jednou famozní 15ti minutovou akční scénou na jeden záběr ! U které jsem vůbec nechápal jak to sakra dokázali takhle natočit. ()

Noimosyniii

Příjemná akcička. Ať už přestřelky, pěstní souboje nebo souboje s noži - to všechno mělo nápad, hezky se na to koukalo. Velký plus filmu je Hemsworth, kterej má ve filmu pochopitelně největší místo a do role mi skvěle seděl. Dialogy mě ale nijak neuchvátily a finále bylo bohužel takový nijaký. 70% ()

jizvoun

Jedna hvězda za technicky nadstandardně zvládnutou akci a druhá za tu sympatickou herečku. Mimo akci naprosto stupidní děj plný snad těch největších filmových kýčů a klišé. Jeden nadsamec s pomocí modelky se s raketometem vymlátí celou armádu. ()

Larikazka

Taková hloupá střílečka. Jméno hrdiny si sotva pamatuju po hodině a na zbytek si ani nevzpomenu. Některé efekty vypadaly jak z roku 2000. Těžko hodnotit líp. ()

JendaBenda

Po dlouhé době moc pěkný akčňák a pro ně dost pozitivní překvapení, že Indové fakt hráli. Tedy, jako že fakt hráli 👍 Milé překvapení. 95% ()

Bolex

Vcelku ochotně dávám 3* za únosně přerušovaný proud pořádné akce. Odehrává se v méně obvyklém prostředí, "kde byste určitě nechtěli bydlet". ()

Raziel811

Takových filmů je málo. Respektive na takové úrovni technického zpracování. Buďme za to rádi. Nejde i příběh, ale o precizně udělanou akci, kdy po zhlédnutí má člověk chuť si zahrát Call of Duty :) Hemsworth se nejspíš našel a takhle škatulka mu sedí. Vždyť upřímně, kolik měl "hitů" mimo MCU? Defakto žádný. ()

Logicomix

Slušný akčňák. Na začátku jsem si užíval tu čistou akci a říkal jsem si: Kéž bych měl takový aim v PUBG. Film začíná selhávat, kdykoli se snaží o jakoukoli hloubku. Sledujete, jak scénář pokouší vybudovat motivaci hlavního hrdiny, ale moc mu to nejde, protože Chris prostě není tak dobrý herec jako Denzel Washington a předmětem extrakce není malá Dakota Fanning. Ve finále zmizí i zajímavá kamera a zbude jen akce ještě přepálenější než na začátku a rádoby symbolický závěr, který se sice odkazuje na jistá moudra pronesená během filmu, ale působí spíše trapně. ()

Tomulka

ten konec byl trefný a totálně celý film zabil. Jinak to byl slušný akčňák plný otřepaných dialogů scén a zápletka nic nového. Avšak tou poslední scénou se film hodně propadl! ()

Endor

Nejdříve bych začal určitě pozitivem a to jsou herecké výkony, které jsou tu opravdu skvělé, nejlepší výkon tu předvedl Chris Hemsworth, který například hraje oblíbenou Marvel postavu Thora, David Harbour, který hraje například hoppra v seriálu Stranger Things, ale je tam spousta dalších skvělých herců. Další pozitivum jsou akční scény, které tu vypadají úchvatně a připomínaly mi akční scény z Johna Wicka. U soubojů, přestřelek a honiček v autech si tu největší pochvalu zaslouží kamera, která je naprosto vynikající a filmu přidává strašně hodně. Obzvláště akční pasáže se podařilo zobrazit, tak aby to vypadalo skvěle, pohyblivě a zároveň přehledně. Tvůrci se také snažili, aby dost scén vypadalo jakoby byli točeny na jeden záběr, což není vůbec špatně a náramně se to tam hodilo a skvěle to vypadalo. Jde vidět, že film neodflákli a dali si na něm skutečně záležet. I když jim jejich snahu sem tam pokazí trochu horší CGI, naštěstí ho tam není tolik. Co se týče příběhu tak ten už je na tom hůř, neboť příběh je velmi jednoduchý a to zachránit chlapce a přepravit ho z bodu A do bodu B, v některých scénách už víte dopředu co se bude dít, dokonce už v půlce filmu mi bylo jasné jak ten film skončí. Prostě v tom filmu mi chybí nějaky ten zvrat a nebo nějaká ta povedená zápletka, která by ten příběh určitě oživila. Poté jsou ve filmu také kratší konverzace o žoldákovo minulosti, což není nic originálního, ale určitě je to tam potřeba. Podle mě ty konverzace ale mohly být trochu zajímavější než když se kluk zeptá na pár otázek ohledně rodiny a to je vlastně potom celá konverzace. Každopádně je teď čas na moje hodnocení. Takže tomuto Netflix filmu dávám 8/10. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno