Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Nick182

Fajn film na večerní dívání. Líbí se mi jak to měl Marvel promyšlené a zkombinoval tři různé typy filmů o Spider-Manovi. Palec nahoru 👍😎 ()

lineker

Já to prostě nedokoukal, dal jsem cca jednu hodinu během níž jsem se slzou v oku vzpomínal na Tobeye Maguire a jeho pavoučího může, který měl řád, smysl, logiku, příběh a nebyl tak průhledně směšný. Tohle vážně může někoho bavit? Spider-Man na úrovni laciných asijských komedií? Postavový miš-maš ( když nevíš, tak tam vraž někoho z minulosti ) v trikové kaleidoskopové krabičce se kterou můžete zatřepat a vypadne vám další digitální kouzlo. A na tom to vlastně všechno stojí. Mix Marvel heroes je pro mne zatraceně málo. ()

Estadra

Když vidím hodnocení tohoto filmu, říkám si proboha za co má tento film 83%. Samozřejmě i hrdina může mít nějaké chyby, tady vidím problém v tom že Spiderman je neskutečně sobecký člověk. Jeho dialogy „já chci, já chci, já chci….“ slyšíme ve filmu velmi často a to se mě nelíbí. Děj není nic tak výrazného ve skutečnosti se to neskutečně vleče a kvůli poslední půl hodině ve které je nějaká akce a konečně se začne něco dít to film opravdu nezachrání. Tvůrci podle mého udělali chybu, že už na začátku řekly řešení celého problému, které ale Spiderman odmítnul kvůli své sobeckosti, na konci se ale přesně takto problém vyřeší. Možná kdyby ve filmu už nebylo řešení na začátku, bylo by to překvapení na konci. Možná je vysoké hodnocení kvůli navrátilců všech spidermanů, ale ani z nostalgie nemůžu dát víc jak 1* ()

noxi600

Marwelovky jsou pro mě odpočinkové filmy. Člověk odběhne od reality a psychicky si odpočine, ale ta neuvěřitelná naivita Spidermana zachránit zloduchy, kteří chtějí zabít jeho, vyvraždili lidi na mostě a chtějí zničit planetu bez zaváhání? WTF? Typický americký scénář: jsem hodný(tupý, nelogický, dětinský), všechny mám rád(nevadí zabíjí lidi a ničí všechno, je mi to u prd&le), pustím všechny a až mě skoro zabijou, tak je s vypětím posledních sil omylem zabiju já👏🏻👏🏻  Mimo to je Spiderman silnější než největší kouzelník světa? Další důvod, proč se na to nedá koukat.. V mém případě pokračovat ve sledování. ()

Belphegor

Produkčně je to náramně vydařená podívaná. Spojit předchozí Spider-many a všechny jejich záporáky do jednoho současného snímku, tomu říkám něco. Bohužel ať jakkoliv obdivuju tuto náročnou práci, nevidím dějově na třetím Spidyem nic výjimečného. Snímek je vyloženě hloupý, Peter Parker dělá přesně to, co by dělat neměl, skoro jako by mu chyběl pud sebezáchovy - osvobození a důvěřování padouchů vůbec nevyzývá k problému... Taky se mi příčí, že se zničehonic objeví fabrikátor od Starka, jen aby se děj mohl nějak posouvat a ještě v pohodlí domova z něj vzejde lék na rozdvojenou osobnost... Čekam tedy průlom ve vědeckém světě Marvelu, protože fabrikátor umí koukám všechno... Dále nechápu, jaký význam má náprava záporáků, když se stejně vrátí zpět do svých časových linek, budou tak i tak kousel před smrtí a Peter 2 a 3 přece pocházejí z jiného časového období, takže by si jejich alterega z původních vesmíru neměla vůbec pamatovat, že někoho napravili. Možná jsem něco nepochopil, ale po druhé projekci mi to stále nedává smysl. Smrt tety May je strašný klišé a ještě k tomu hloupě udělaný a nerealisticky zobrazený. Sorry, je to fakt levná snaha o moment překvapení. Neříkám že tu emotivní scénu Holland nehraje dobře, jen mám opět pocit, že Marvel zkouší, co všechno koza sežere. Film ovšem utíká, má fajn efekty a je dost vtipný, navíc spojuje Marvel univerzum v nevídané možnosti, takže stojí za shlédnutí, ovšem pro mě je to kromě toho propojení jen další Marvel film plný klišé, nelogičností a špatného narativu vysvětleného věcmi, které se příhodně objeví, když je zapotřebí. ()

MikeFrost

Fan servis jako prase, ale mooc vítanej. V tento den již není tajemství, kdo vše ve filmu ukáže svou tvář. Moje žena se smála a plakala zároveň. Když Spajdy chytil MJ, srdičko zaplesalo. Stejně tak při otevřených portálech a comebacích. Když dám MCU filmy a série do top 3 řazení, tak:  1, END GAME, 2, tenhle SPIDERMAN, 3, agenti Shieldu (první tři řady). ()

SLPHR

Celkem mě film překvapil. Spiderman dokonale navazuje na své předešlé filmy a pokračuje v mísení komedie, sci-fi a akce. Pokud bych měl vybrat z poslední doby film od Marvel, který mě nejvíce nadchl, tak určitě výběru tohoto Spidermana. ()

Aleshgang

Předchozí díly spider-mana jsem neviděl. Ale kamarád říkal že tam bojoval s nějakými padouchy. A že v tady v tom dílů se mají objevit všechny. A to se skutečně stalo. Doktor Octopus mi přišel jako frajer. Dotcor strange byl taky dobrý. Celkově to bylo takové akční, Mně se to líbilo.( hlavně závěrečný souboj u Sochy Svobody) ()

Ejvi

Tahákem budiž všichni pavouci. Než se tam však zjevili, usínal jsem nudou. Propojení jiných galaxií a všech Peteru Parkeru, se mě osobně hodně líbí a zachránilo to film od propadu hvězdiček. ()

ArchAngel_

Velmi dobré, ale tak dobré jak to vypadá dle tržeb a nadšených ovací některých to není. Každopádně jako fan servis hodně hodně špička, smysluplné zapojení představitelů rolí předchozích zpracování je rozhodně inovační novinka. pro fandy komiksů prostě pecka. 85% ()

d.p.1

Je pro mě těžko uvěřitelné, že od roku 2018 vydal Marvel film, kterej je vážně dobrej, protože až na postavu Peterova přítelkyně to bylo vážně skvělý. Kéž by točili takovéhle filmy stále, člověk může jen vzpomínat, že takhle skvělé filmy chrlili v celé fázi 3. Bohužel, jen jeden film z celé téhle fáze se jim aspoň tak nějak vyrovná a obávám se, že nic bez otravy jedem zvaným identity politics už bohužel asi nikdy nenatočí. Sbohem Marveli, býval jsi nejlepší. ()

deli06

Nejsem příznivcem Marvelovek a vlastně ani akčních filmů, ale bavil mě Doktor Strange a bavil mě první Spiderman s Tomem Hollandem, tak jsem si řekla, že to zkusím a bylo to skvělé! Film má všechno, co by měl mít. Je místy vtipný a o pár minut později si utíráte slzičky. Nelituji ani jedné minuty, kterou jsem u filmu strávila a ráda si ho někdy pustím znovu. ()

Flammarion odpad!

Jako 82 % jste se posrali ne? Za co? Jako ptám se fakt za co? Za debilní příběh o ničem? Popírači fyziky jsou cool a neboj se. Pokud něco chceš celý kurva vesmír se spojí, aby ti to přinesl. Neboj, svět je růžový, kdy na všechny trable stačí tvé superschopnosti... Jo a pak trochu vyrosteš otevřeš oči a zjistíš, že ti všichni ty homouši lhali. Porucha identity i poznání, že nejseš kurva výjimečný. Tak si změníš vlasy na zeleno,dokud je máš, a oblékneš se jak nuzák? Už...? Už jsem jiný? Návštěva lékaře a sociální problémy to follow. Ale neboj půjde to vrátit v čase a ty zas budeš malé bezstarostné dítko, kterému budeme lhát, jak je všechno kurevsky awesome. Hovno... ()

vecnykritik2

Další Marvelovka přes kopírák. Nuda. Vysoké hodnocení přisuzuji nostalgii postav z předchozích filmů a odkazů na ně. Pokud si ale tohle odmyslíme a díváme se na to jako divák, který třeba nikdy žádný z předchozích filmů neviděl, tak je to příšerná slátanina. Příběh o ničem, postavy se chovají jako úplní dementi. Nemají být D. Strange a Peter Parker vysoce inteligentní? Zápletka vznikne, protože mají IQ lopaty. Opakovaný vtip, není vtipem (viz. vztah Strange s Parkerem). Nelíbí se mi, jak Marvel prakticky nedokáže udělat samostatný film bez toho, aniž by tam nacpal tucet cameos. Např. scéna s Daredevilem byla proč? Na celek to nemá vliv, je to tam jen proto, aby si divák řekl: "Jé hele, to je Daredevil!". To stejné ostatní postavy. Bez vykrádání ostatních filmů je tenhle film HOVNO. Vizuály a akce jsou hezké, ale který film to dneska nemá? Podprůměrný béčkový film, co si člověk pustí, aby vypnul. ()

Dex16

Další "díl", další puzzlíky do obrovského světa, který tady Marvel buduje již několik let, ale tenhle díl je opravdu výjimečný ve všech směrech. Prvním čím bych začal tak je režisér a jeho týmu. Protože je naprosto neuvěřitelný co dokázal/i. Jon Watts (rejža) má na starost i předchozí dva filmy Homecoming a Far From Home a to je tak obrovský skok oproti těm dvou dílům, že to snad ani není možný jak v emocích, akci, epičnosti, vyprávěním atd. No Way Home je zkrátka úplně někde jinde ve všech směrech. Je neuvěřitelné, že se Marvelu podařilo získat herce, kteří hráli ve starších Spider-manech zaporáky, někteří si svou roli zopakovali po více jak 15 letech. Za to taky patří všem obrovská poklona a ještě k tomu to krásně v celém filmu funguje a zdálo se mi hlavně u těch herců co si své role zopakovali po několika letech, že si to užívali na maximum. Fakt jak kdyby jim někdo řekl (možná řekl) ať si tuhle šanci pořádně užijí a vychutnají a oni to udělali. Hudba od Michaela Giacchina byla doslova elektrizující ten ji posunulu úplně na samotnou hranici hudby ve filmech, obrovská poklona! Ohledně děje opravdu nechci nic prozrazovat je to velká škoda a řeknu jen, že trailery opravdu dost klamali! Já osobně jsem měl hned malinký infarkt asi tak v 10 minutě, to bylo tak úžasný, že jsem aji hleděl chvíli s otevřenou pusou. A potom poslední třetina filmu byla naprosto neuvěřitelná, to zkrátka musíte vidět v kině! Byla tam tak 20 minutová pasáž u které věřím, že někteří lidé jí celou probrečeli jak smutkem tak i radostí. Trochu bych se zastavil u Spider-mana, protože po tomhle filmu si myslím, že spoustu lidem už sklaplo a uznají Toma Hollanda jako Spider-mana a taky jako Petera Parkera. Protože Jim Watts z něho vymačkal opravdu maximum hlavně v té poslední třetině tam si sáhl opravdu na dno. A bylo mi ho strašně líto, protože se stal takový průser, který ho ovlivní na několik dalších filmů/seriálů. Ještě nesmím zapomenout na mého miláčka Doctora Strange. Nemůžu si pomoct, ale ten jak se objeví v nějakém projektu od Marvelu tak ho posune o level víš, v tomhle případě tak o 10 levelů. Benedict Cumberbatch jako by se pro tu roli Doctora Strange narodil. Každopádně pro mě asi jedna z nejlepších pasáží (celkově v MCU) byla právě tady, když Doctor použil Zrcadlovou dimenzi to byly doslova orgie, celou dobu jsem měl otevřenou pusu, trikově naprosto geniálně zvládnutý. Na závěr tedy z filmu jsem byl víc jak nadšený to snad nešlo ani udělal jinak. Dlouho mě tak emočně film nezasáhl jak tady ten. A jsem strašně zvědavý jak to bude pokračovat dál, protože to mají úžasně rozehraný. 5* ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)