Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Stupet

První Spiderman s Hollandem, který byl pro mne koukatelný. Ostatní jsem zkoušela do do půl hodiny vypnula, protože to byla nuda. Tenhle byl průměrný a koukatelný. Když ale na scénu nastoupili původní představitelé Spidermana, bylo to super. Škoda, že tam byli asi jen hodinu. ()

Vo3inho

Hodnotit tento film je vlastně hrozně složité. Jedná se o pompezní pecku s neuvěřitelnou dávkou fanservisu, který je dokonale dávkován a předveden v nejčistší podobě. Stačí to, ale na to aby byl ten film, tak skvělý? Za mě určitě, ale věřím, že ne pro každého. Pár chybek tam rozhodně je, ale nějak tak podvědomě to tomuhle filmu prostě musím odpustit. Skvělá jízda, která míchá emocí za emocí a dělá to nadmíru dobře. Poprvé se nám vykreslil Hollandův Spiderman, ukázal svou touhu pomoci každému a přes všechnu bolest jde vždy dál. Snaží se pomoci všem na úkor sebe samého. Na překonání původních spidermanů jak Tobeyho, tak Andrewa to zatím nestačí, ale uvidíme, co nám ještě nabídne budoucnost. Záporáci až na 2 krásně využití a vykreslení. Doc Ock je přesně tou skvělou postavou ze Spideyho 2, kterou miluji. Goblin přesně tak šílený, jak pomatuji. Tady rozhodně v Sony, potažmo Marvelu nesáhli vedle. Šlo to vůbec u takovýchto skvělých postav? Všechny důležité nesrovnalosti vysvětleny, takže tady také spokojenost. Nejradši bych tu popsal minutku po minutce, abych mohl tasit ty nejlepší trumfy, ale nechci kazit zážitek všem, kteří ještě neměli to štěstí, takže pokud můžete definitivně UTÍKEJTE do kina. Rozhodně nejlepší MCU Spiderman a možná i jeden z nejlepších MCU filmu, který navždy bude mít v mém srdíčku speciální místo. 5/5 a to nejen za fanservis je toho mnohem víc, co vám tento film nabídne. ()

Marselus517

Skvele vytažená nostalgia ? V žiadnom prípade. Pripadal som si ako pri sledovaní paródie alebo skeču zo SNL. Miesto tohto filmu mal vzniknúť 60 minutový špeciál Spider- Man: Reunion a vyšlo by to na stejno, možno o kúsok lepšie ak by tam nebol ten trápny humor, ktorý sa tu násobí každým jedným vesmírom ktorý sa otvorí. ... Aby sme neboli len negatívny je tu pár zapametania sa hodných scén (koniec je skvelý), slušná akcia hlavne v prvej polovici filmu a film rýchlo ubieha, či už sa vám to páči alebo sa pri tom cítite trápne. 5/10 ()

jigsaw44

Teraz je to tak v móde dávať viac akčných hrdinov dokopy a urobit z nich týmy (ako je napríklad, Avengers, Justice leauge, Eternals a pod), no a tu si povedali, že tam dajú 3 spidermanov dokopy a dajú k tomu nostalgických záporakov, dajú do toho otravné multiuniverzum a kedže tento rok nebol asi lepší komiksový film, tak asi podľa predpokladov by mala  byť táto zlátanina úspešná. A zamozrejme (ako vždy a každom diely), Tom Holland je úplne najnezodpovednejší zo všetkých spidermanov a tak pokazí Strangovi kúzlo (6x), potom svojím nevyzralým uvažovaním uzamkne do ilúzie rozumného Dr. Strangea a svojou naivitou vypustí záporakov a príde o (sexy) tetu May. (Mimochodom, kde sú další avengery? Ved by mali byť na Zemi a pomoct mu). Každopádne má však štastie, že ten nesympaticcký mexikánec s tou špatne obsadenou Zendayou (ktorá je od Hollanda o 5 cm vyššia) omylom nájde ostatných spidermanov a tak spolu porazia tých záporákov. Nakoniec sa objaví Strange a kúzlo opraví tak aby nikto nevedel, že Holland je spiderman.  Deťom a nadšencom spidermana sa to bude páčiť, ale povedze si pravdu, je to nostalgický priemer. ()

Simam

jelikož jsem teenager a tím pádem se hodně pohybuji na sociálních sítích, k tomu navíc dítě, které vyrůstalo na filmech od marvelu, především na těch se spider-manem, a aby toho nebylo málo pubertálně poblázněná do Andrewa Garfielda, mi logicky nemohly uniknout fanouškovské teorie a dohady. teď, když na to po zhlédnutí filmu dojatá a v slzách zpětně koukám, hodně lituji, že jsem na sociálních sítích strávila tolik času zjišťováním zda ve filmu Andrew bude či nebude a nenechala se prostě a jednoduše překvapit. nicméně, i když pro mě zážitek nebyl tak intenzivní protože jsem se nakonec po půl roku trvajících každodenních dohadách dozvěděla, že Andrew ve filmu skutečně bude a nebyla tedy překvapená, ale stále velmi dojatá. myslím, že filmy se spider-manem nemohly završit lépe, i když mám poněkud pocit, že mé dětství tímto filmem oficiálně skončilo. ()

leo8111 odpad!

.... tohle je nejhloupější film který jsem za posledních 10 let a viděl(...a to se rád kouknu i na studentské počiny). Nevadilo by že nejhloupější, problémem je že je to i nejnudnější film. Scenárista by si zasloužil zlámat ruce aby už nikdy v životě nemohl nic napsat. Bohužel jsem na to byl v kině a strašně moc toho lituju. Ta stopáž je vražedná. Jedná se stupidní ukecanou teenagerskou slátaninu bez štipky elementární logiky. Tohle je ostudou Marvelu!!! ()

betykabrdova

Neskutečně povedená kombinace coming of age filmu a superhrdinského snímku. Spiderman dospěl s pomocí starých známých a vrátil se ke svým komiksovým kořenům. Snímek je dojemný, vtipný a neskutečně monumentální i přes všechna filmová klišé a fanservice. Willem Dafoe je neskutečný (jako ve své každé roli), Green Goblin je jeho rolí, a nedovedu si představit, že by ho někdo zahrál tak fantasticky. Měla jsem husí kůži po většinu filmu. Alfred Molina dostal ikonickou druhou šanci, a Jamie Foxx konečně pořádně zazářil v roli Electra. Pořádné představení multiverse se vydařilo na výbornou a já se nemůžu dočkat, co s tím v příštích filmech udělají. S Marvelem jsem vyrůstala. Od komiksů, přes animovaný seriály až k velkému plátnu...pamatuji si, jak se v našem lokálním kině Thor nepromítal, protože nás tam přišlo pouze pět. Po prvním shlédnutí No Way Home jsem téměř neschopná kritiky kvůli emocionální vazbě, kterou na tuto monstrózní ságu mám. Fanservice, včetně odkazů na komiksy, memes, fanouškovské teorie a další úmyslně nezmiňované aspekty filmu, se zdařila. Marvel konečně udělal něco dobře a po letech splnil svým dlouholetým fanouškům sny. ()

Mrsina

Mám smíšené pocity, na jednu stranu to byl opravdu odlišný (a významný) film od Marvelu, nebyl to jen tupý humor a akce, ale bylo to dost emocionální, mělo to hloubku, mělo to myšlenku, mělo to svůj vývoj a přesah do toho morálního či psychologického spektra. Skutečně to byl vývoj té postavy a bylo to dobře udělané a musím podotknout, že i dobře zahrané od Toma. Na druhou stranu jsem nedostal nic, co bych nečekal, nebyl jsem ničím vyloženě nadšený (pokud teda nepočítám tu scénu, na kterou jsme všichni čekali, kterou následovalo běsnění a jásání plného sálu, z čehož jsem měl husinu po celém těle) zkrátka mě na tom nic neoslovilo tak, že bych to chtěl vidět ještě mockrát. Taktéž si toho film strašně moc vzal na zpracování a nezvládal to ukočírovat, takže tam byly skoky a prohlubně, což tomu filmu hodně ubírají na kvalitě a celkově z toho filmu mám pocit, že je to jen hra nebo nějaká sranda a že ten film nemůžu brát vážně. ()

Doffy

Upřímně jsem z nabitého traileru a vysokého hodnocení čekal něco víc. Něco, co by posunulo Hollandova průměrného Spider-mana na novou úroveň, ale to se nekonalo. Peter Parker, i když to má být jeden z nejchytřejších hrdinů ve světě Marvelu, se tak rozhodně nechová. Dělá tak hloupé chyby s tak očekávatelnými výsledky, že nad jeho naivním konáním zůstává rozum stát. Spider-man, kterého točil Sam Raimi, s Tobey Maguirem, byl poutavý v tom, že Peter si za svoje neštěstí příliš nemohl, a dramatické okamžiky, které braly diváka za srdce, nekazili ještě hloupější a naivnější Nedové s tak prázdnými výrazy, že by jim jedním uchem mohla vletět moucha a vyletět tím druhým. Ano, humor je šestým záporákem tohohle filmu, obzvláště v první polovině. Ta zoufalá potřeba vrazit tam co nejvíce vtipu pro puberťáky vážně sráží hodnotu tohohle filmu na polovinu. Co si z tohohle filmu budu nejvíce pamatovat? Hloupého Petera Parkera, ještě hloupějšího Neda, neschopného Doctora Strange a záporáky s měnícími se motivacemi, kdykoliv se to scénáristovi hodí (obzvláště Sandmana, který tolik touží zase vidět svoji dcerku, ale po jednom proslovu o moci se na ni klidně vykašle, jen aby mohl padoušit). Je vidět, že se nic nezměnilo. Ani v jednu chvíli jsem si neřekl: „Páni! Tak to bych nikdy nevymyslel.“ Příběh je takový: Hrdina něco podělá, zkouší to napravit, ale podělá to ještě víc, nastává smutná chvíle plná litování se, hrdina povstává a příběh mu hraje do karet jen proto, že je to hrdina. Tolik děr v ději jsem snad u žádné marvelovky ještě neviděl. Abych to shrnul, Spider-man: Bez domova je jako Bible nebo Armageddon. Má plno chyb a děr v ději, ale u lidí bůhvíproč získal velkou oblibu. ()

Madar87

Pro mě to začalo fungovat až se objevili zbylí 2 Spider-Mani.Ta první půlka nebyla špatná od zaporaku jsem čekal více v dialogu mezi sebou. ()

Endor

***** V RECENZI SE MOHOU NACHÁZET SPOILERY ***** Už jako malý kluk jsem s nadšením sledoval filmovou trilogii Spider-mana v hlavní roli s Tobey Maguirem, jednoduše řečeno jsem tyto filmy miloval. U filmů v roli s Andrew Garfieldem to už takové nebylo, ale i tak se jedná o dobré herecké obsazení. Pojďme ale řešit snímek s podtitulem "No way home", který je za mě nejlépe fungující z Hollandovo dosavadní trilogie, jeho Peter Parker už není pouze super hrdina závislí na Avengers, ale člověk s problémy jako každý druhý, avšak jeho přerostou do mnohem většího měřítka, kde se tvůrci poměrně dobře porvali s jeho osobností a emocemi. Samotný děj není až tak sám o sobě výborný ani nijak speciální, ale díky skvělému fanservisu, starých známých postav z předchozích Spider-man filmů a referencí na ně, se nudit u snímku rozhodně nebude. Film působí hlavně nostalgicky, na mě samotného zapůsobilo hned několik dojemných a zároveň nostalgických scén v druhé polovině snímku. Závěr je takový, že Spider-man: No Way Home působí především nostalgií, bez které by tak dobře nefungoval, nakonec né všechny pasáže či části byli dokonalé a bezchybné s dobře fungujícím scénářem, jednalo se především o první polovinu filmu. Většinou se snažím hodnotit co nejvíce objektivně, avšak vždy je tam subjektivní část, která zapůsobí na mé hodnocení, buď méně nebo více, konkrétně v tomto případě se angažuje nostalgie a fanouškovství postavy Spider-mana, díky tomu hraje subjektivita větší roli takovou, že snímku dávám 8,5/10. ()

AdelleR

Nářez. Vyvrcholení Hollandova Spider-mana a vůbec asi úplně všech Spider-manů naprosto grandiózní; předčilo to veškerá má očekávání, realita byla ještě o chlup lepší. Tvůrci z toho vyždímali, co se dalo. Navíc to propojení s předchozími pavoučími filmy bylo geniální. A takhle jsem naposledy u Marvelu řvala snad u Infinity War. Velkolepost tomu nelze upřít, Prakticky nemám co vytknout. ()

mokki5

Nový přírustek se Spider-Manem je ultimátní, dechberoucí, dojemný nostalgický, ALE... Bohužel až tak v druhé polovině filmu. Do té doby je to obsahově víceméně prázdné, až to místy připomíná komedie pro puberťáky. To ovšem nemění nic na tom, že se jedná o nejlepší díl ze Spideyho MCU trilogie. ()

baron156

Luxusní film na přání. Perfektní dějová linie, promyšlený závěr. Z počátku jsem měl strach, aby to tvůrci nepřehnali a nepřekombinovali, ale dali si záležet. Je to tak krásný pocit vidět staré známé tváře jako Alfred Molina (skvostné scény) či nepřekonatelný Willem Dafoe, jehož konfrontace s Hollandem je správně surová a démonická. Tom Holland se již po několikáté zhostil role skvěle. Nevytrácí se ani humor, emoce a překvapivý závěr, ve kterém nechybělo mnoho skrytých detailů. Takže zkrátka a dobře, dokonalost. ()

Rebel24

Tretí diel v tretej sérii o Spider-Manovi je film, ktorý sa snaží o monumentálnu porciu všetkého co hrdina, jeho schopnosti i osudové problémy predstavujú a robia z neho tu ikonicku Marvel postavu. Jon Watts si v skutku naložil, ale finálny dojem je kladný, film je uceleny, osudový, zábavná a emocionálna stránka sa pekne dopĺňajú a film slušne cely čas graduje. Najväčší problém je práve ten, ktorý všetkym fans tak imponuje - že priniesol presne to co sa očakávalo. Samotná zápletka filmu je totiž aj na Marvel Universe úplne primitívna, len pekne zaobalená uvodnymi scénami, ktoré ju majú ospravedlniť, film má mnoho scén a postáv, ktoré idú iba na efekt. Je škoda ze tvorcovia sa viac nepohrali so scenárom, ich flakarina však spĺňa účel lebo film samotný účelový - peniažky sa budú sypať. Eternals v tomto roku boli zaujímavejší, hlbší a očakávam ze MCU sa po viac ako 10 rokoch a 20 filmoch bude posúvať vpred a nie ťažiť z postáv a úspechov minulých. Ešte aj Homecoming a Far from home priniesli lepší príbeh aj postavy, najmä tie záporné, tu nevynikne nik. Pochvala za hudobnu stránku, hlavne prvá polovica bola výborne zvládnutá. No Way Home je pre mňa najslabši film z trilógie, no stále kvalitný, emocionálny ale scenár bol z kategórie slabsich. 70% ()

66pepo66

VEĽKÉ SPOILERY: Ani neviem ako presne začať. Finále Homecoming trilógie je na konci a ja môžem konštatovať, že sa naozaj podarilo. Po prvej necelej hodine, ktorá sa ešte pomerne niesla v duchu predchádzajúcich dvoch filmov, sa tón zmení. Všetko je oveľa emocionálnejšie a dospelejšie, hoci nejaké tie hlášky a pár vtipných scén nechýba i tak. Peter už však nie je ten mladý chalan z Captaina Americu: Civil War. Za ten čas dosť dospel a hoci kvôli svojej naivite a dôverčivosti narobil rôzne chyby a problémy, zdá sa, že po tomto filme sa jeho charakter vydá celkom iným smerom. Parker si konečne uvedomuje aké to je niesť zodpovednosť za svoje činy. Jednoducho, skutočne dospel. Podobné pocity po filme som mal aj po Endgame a preto nemá zmysel zapierať, že ma určité momenty vo filme nezasiahli. Čo ma však ešte potešilo bol návrat Tobeyho a Andrewa. Nostalgia ako vyšitá. A u Andrewa ma obzvlášť potešilo, že sa iba ukázala a potvrdila jedna dôležitá vec. So správnym režisérom môže byť aj on naozaj dobrým Parkerom aj Spidermanom. Konečne tiež zaznela ikonická hláška a potešili aj návraty známych postáv či priamo krátke cameo istej špeciálnej postavy. Som veľmi zvedavý na novú trilógiu, či sa k nej vráti Jon Watts, a ako veľmi dospelá vlastne bude. Predpokladám totiž, že po tejto časti sa otvorili dvere podobnému tónu, s akým prišiel v roku 2002 Sam Raimi. Potitulková scéna naznačila, že Venom môže existovať aj v Tomovom svete bez Hardyho. A to je niečo čo ma vzhľadom na podpriemernú kvalitu Venoma 1 a 2 veľmi teší. No a ten záver filmu s novým kostýmom? Marvel, Marvel... Right in the feels. 🙂 5* ()

Kusbi

Upřímně jsem po tom hypu, co se na mě valil ze všech stran, a po všech těch superlativních recenzích, čekal trochu více. Rozhodně to ale je nejlepší film se Spider-manem v podání Hollanda (celkově u mě asi pořád vede první film s Maguirem). Nabízí v podstatě všechno, co by si fanoušek mohl přát (což tomu možná trochu škodí) - propojení světů, návrat starých postav a pochopitelně postavy stávající. Po stránce efektů či akce lze také málo co vytknout. Problém mám ale se zápletkou filmu, která není příliš povedená, dokonce bych řekl, že je naprosto triviální a mírně stupidní (pokud je to tak i v komiksu, tak to pak není úplně chyba filmu). A ještě ten humor ve filmu byl dost hrozný, ale nad tím lze přimhouřit oko. Špatné to ale rozhodně nebylo, v žánru klasického blockbusteru je to v podstatě špička. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)