Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

baner odpad!

Spiderman bez štipky originality a snahy. To písal scenár kto? Predpokladám, ze mal umeleckú krízu. Fantázia podobná sahare.  1. Dr.Mág, čo bojuje s entitami rozmerov, ktore nepochopíš sa necha vyškolovať juniorom spidermanom pri kuzleni…a ešte toto…e ešte toto…ale pan spiderman nože daj už pokoj bo to nedopadne dobre…a slaboduchý spiderman čo na to…no ešte toto… 2. Best kamoš spidermana si nasadí prsten dimenzií, zamáva rukami a hľa Hop Sa Hor Sa Dimenzia otvor sa..Náš Doktor sa to musel drilovať v kláštore jak pako, ale tak the best kamo ma mimoriadny dar. 3. Ja mu verím, aj keby tam bol  Hannibal Lecter, teta by mu verila. Och kolko ľudskosti a dobrej vôle natretej v tak veľkej vrstve na tak malom krajíčku chleba až sa mi chcelo vracať a ani na sekundu mi to nepripadalo prirodzené. A ono to tetou May nekončilo, prichádzaju iní pavúci a natierajú ďalej viac a viac…. 4. Fantazia došla, dajme tam hrdinou a zlosynov z predchádzajucích filmou. Pohoda, dejavu, rovnaké bitky, hlášky, hmaty, proste nič nové. Prečo? Bitky predtým videné vo filmoch kde im bol venovaný priestor celeho filmu a okrem nich pardon za výraz dementne dejové skratky a hora masla.  Čo mi dal nový spiderman? Zábavu? Nie..Nového zloducha z tak veľkého množstva nových originálnych zlosynov co za tych 60 rokov komiksu máme? Nie.. Už konečne vyzretého spidermana ala muž, a nie večný pubertiak? Nie.. Dejový zvrat a prekvapenie a vtiahnutím do deja? Nie… Nový Spiderman je uplne zbytočný film. Dávam 0% ()

borec_01

8/10 Skvělý Spider-Man film! Od tohoto filmu jsem dostal vše, co jsem od něj očekával. Film má skvělou akci, super postavy, hodně fanservisu, rychlé tempo, skvělou hudbu a úžasný český dabing. Víc nemám co dodat. Sice to není nejlepší spider-manský film ani to není nejlepší MCU film, ale i tak si myslím, že lépe to dopadnout nemohlo! ()

Lucian2705

9,5/10. Upřímně jsem nečekal od MCEU spidermana jízdu jako bylo tohle. Líbilo se mi hrozně zapojení KONEČNĚ Peterovi osobní linky, která byla dost silná. Samozřejmě hlavní zápletka filmu je taky super, a ke všem záporákům jsem cítil nějaké pouto. Oproti takovému Far from home  se jedná o skvost, a to jsem se tohohle filmu bál nejvíce. Celá propagační kampan shořela, a já si myslel že tak dopadne i ten finální snímek. Určitě se jedná o jeden z nejlepších Spider man filmů co kdy byly, a v kině jsem měl pocit jak kdybych sledoval druhou End Game.  Jsem zvědav na koncept multiversu v dalším filmu. Věc co mě docela naštvala byla po titulková scénka, kde to byl očividný setup na další filmy. Hodně se zlepšila akce v tomhle díle, protože co si budeme MCEU Spider man měl nejhorší souboje ze všech předchozích filmů. Samozřejmě tenhle film  utočí na staré fanoušky Spider mana, takže pro nějakého nováčka může být trochu divné proč je kolem toho takový hype. Rozhodně se jedná o úžasné spojení multiversu a Spidermana a jsem zvědav co nám Sony nadělí v příštích letech! ()

Narg79

Je mi líto, ale víc než 2 hvězdy nemůžu dát. Vysvětlím proč. Film byl od začátku do konce bez Marvelovského humoru, nudný, v častých případech nelogický a spiderman měl mozek tříletého dítěte. Během těch 148 minut filmu bylo v sále hrobové ticho. Což mluví za vše, protože sál byl plný z 99%. Z celého filmu byly maximálně 3 hlášky na pousmání. Ze všech Marvelovek byl toto ten nejhůř zrežírovaný film. Navíc ten konec.... To má být jako poselství, že když vám zmetek zabije blízkou osobu, tak mu jen tak odpustíte? Opravdu jsem byl zklamaný a manželka vedle mě během filmu 3x usnula. V hodnocení bych dal jen jednu hvězdu, ale ta druhá je aspoň za to, že do filmu nepropašovali žádné gay scény, jak je dnes už zvykem. (Od společnosti Marvel jsem viděl úplně všechny filmy a tento řadím na úplně poslední místo. Všechny předchozí filmy se spidermanem jsou na mnohem vyšší úrovni než toto.) ()

Zjewik

!!!BEZ SPOILERŮ!!! Zatímco Endgame cílil na několik let připravovaný crossover a obsah, třetí Spidey cílí především na sentiment a nostalgii. Navrátilci představující záporáky z předešlých filmů nahnali do kin i ty, kteří si mysleli že, už je tenhle žánr nebaví a pomohl jim k návratu do dětských let. Všichni herci perfektní, ze všech záporáků za mě určitě vede Norman Osborn AKA Green Goblin (Willem Dafoe).  Tom Holland opět bezkonkurenční, možná škoda že  Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) nedostal tolik prostoru, kolik by si ho zasloužil. Film ale doopravdy doporučuji. Začátek perfektně odsejpá a na nic se nečeká, následuje poněkud pomalejší ptostředek, kterému by možná pár střihů neuškodilo, ale zároveň nejde o nic zásadního. Následuje peckovní finále, u kterého i mě v určité chvíli ukápla slza. Jděte do kin, stojí to za to! Infinity War ani první Avengery to u mě asi nepřekoná, ale mezi top 5 MCU filmů zaujímá čestné místo. Víc neřeknu, jděte do kin :D. Fanouškům komiksů srdce zaplesá. ()

TheJokerCUZ

No.. Nemám slov a je těžký na tenhle film něco napsat abych nic neprozradil, ale pokusím se. Je to neuvěřitelná jízda, jak emoční, akční, komediální. Celková stopáž filmu se může zdát být delší, ale ten film nádherně uteče a člověku ani nepřijde jak ten čas rychle plyne. Dle mého názoru tenhle film nemá slabý místa ve kterých by se člověk nudil a ani to neni ten typ marvelovky/filmu který stačí vidět jednou. Dokonce jsem měl asi 4x slzy na kraji a 6x jsem málem vstal z křesla. Taky je to vubec první film u kterýho se u nás v kině tleskalo a to je co říct. Bál jsem se že tenhle film je pouze overhyped, ale jsem tak rád že jsem se pletl, dal mi vše co jsem si od něj přál a už dlouho jsem si takhle kino neužil jako včera. Děkuji! Děkuji za skvělou zábavu. Každýmu doporučuji zajít okamžitě do kina, protože tenhle film překonal Endgame a zasloužil by si první místo, ale díky covidu se to nejspíš nestane a tak má aspoň první místo v mém srdci. Za mě nejlepší MCU film co nám doposud naservírovali. 11/10 ()

pavlina.fleg

Na to nejde nic jiného napsat než naprostá paráda, ta dávka nostalgie co dostanete je neuvěřitelná. Zážitek kdy skanduje celé kino, bylo to úžasné. Rozhodně nejlepší zakončení trilogie.  (Praha Flóra IMAX) ()

MikyFeny

Tom Holland ukázal že umí zahrát skvělého SPIDER-MANA. Tady asi nemá cenu psát jak to bylo úžasný, zkrátka na tohle by se měl jít podívat každý kdo alespoň ví kdo je Peter Parker. 10/10 ()

MatyRock

9/10 Spider-maní energy drink pro fanoušky, kteří si film užijí o dost víc než obyčejní smrtelníci. Třetí sólový Spider-man v rámci MCU s hlavní hereckou hvězdou Tomem Hollandem je tím nejlepším z celé trilogie.   Tom Holland (Peter) + Zendaya (MJ) + Jacob Batalon (Ned) společně tvoří srdíčko celého filmu a jejich interakce je po většinu filmu skvělá. Peter si projde největším charakterovým vývojem (především díky tomu, že v předchozích filmech měl vývoj téměř nulový) a Holland má konečně prostor hrát. Obecně všichni herci odvádí velmi dobré a kvalitní výkony, jenž jsou občas shozeny nevhodným vtipem. Humor je povětšinu stopáže fajn, ale někdy ho bylo až příliš a cpal se do scén ve kterých opravdu býti neměl. Akční scény jsou výraznější, zapamatovatelnější a méně generické než v předchozích filmech, nicméně Raimiho trilogie v tomto ohledu zůstává nepřekonanou. CGI dopadlo dobře a do očí bijících scén není tolik. Záporné osazenstvo postav funguje také velmi dobře a nehorázně jsem si užíval jednotlivé interakce mezi nimi. Každý má svůj prostor, někdo ho má větší, někdo menší, ale všichni mají svůj dějový oblouček. Někteří záporáci byli vyobrazeni více karikaturně vůči jejich původním podobám (myslím chováním) s čímž se pojí zmiňovaný humor. Ale nemohu říci, že bych si je neužíval. Willem Dafoe si krade pozici nejlepšího záporáka a těsně za ním je Alfred Molina (který je trochu již zmiňovanou karikaturou sebe sama). Třetí Spidey nabízí mix emocí, velkolepou akci, velkou dávku nostalgie a fanservisu. Se všemi aspekty se pracuje dobře a po dlouhé době jsem u komiksového snímku cítil větší emoce podobné těm, co jsem cítil například u Avengers: Endgame. Dobře odvedený fanservis je doplněn hudbou, která občasně hraje na nostalgickou notu, ale zároveň obsahuje i originální motivy. Ukočírovat takto narvaný a ambiciózní film tak, aby to nepůsobilo přeplácaně muselo dát obrovskou práci. Jsem v šoku, ale zároveň upřímně rád, že se to právě Jonu Wattsovi povedlo. Sice se to neobešlo bez očividných scénáristických kliček, jenže to už bych chtěl příliš. Příslib do budoucna zajímavý a těším se. ()

Tomas129

PŘEDEM UPOZORŇUJI NA SPOILERY Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Nakonec bohužel jen 3. Hodně to kazil opět přitroublý humor puberťáků. Peterův kámoš mně už vyloženě štval včetně jeho babičky? Proč tam prostě tyto scény musí být? Multi rovnováha? Proč to lidem pořád vnucovat. To samé věta ,,Já doufal, že budeš černoch". Hmm. Když už nemáme rasu řešit, tak proč to tam vůbec zaznělo? Já myslím, že jeho postava by toto zrovna vůbec neřešila a byla ráda za kohokoliv. Znělo mi to prostě tak nějak nuceně. Od Strange jsem čekal mnohem víc. Peter působil jako naivní dítě, které umí akorát všechno kazit svými hloupými rozhodnutími. Jako jo, setkání 3 pavouků je sice úžasné a každý fanoušek (včetně mě) je z toho odvařený, ale to je tak nějak všechno. Pak zase zpátky nohama na zem. Co mně teda hodně vadilo, tak je to extrémní zjednodušování. Že: Spider man X - ,,Jo, protijed na něj jsem se snažil najít dlouho, nebude to problém to teď připravit". Tvl nějaká obyčejná "laboratoř" smíchá tam pár obyčejných lahviček a tradá zázrak je na světě. Hotovo. To co se údajně spider man X snažil vytvořit tak dlouho má najednou hotovo během chvilky a ještě v takovém prostředí. Stejně tak se režiséři mohli více pohrát s prostupy z jiných dimenzí. To bylo celkem o ničem. Čekal jsem mnohem více. Když to celé zhodnotím. Tušil jsem do čeho jdu, ale čekal jsem mnohem více a moc věcí mě nepřekvapilo. Film jinak spíše působil smutně mimo pár přihlouplých, ale občas i normálních vtipů. Jaké dává ponaučení? Nedělejte naivní hloupá rozhodnutí a dnes můžete film přetočit se stejným námětem několikrát. Žádný problém. Vždy se dá odkázat na multivesmír :-)) ()

Muffin

Jak už jiní zmínili, první hodina byla vážně divná. Zmatená, přihlouplá a nudná. I humoru chyběl vtip. No ale od jisté chvíle to začalo fungovat. Nicméně dojem jsem si odnesl ten, že původní trilogie byla opravdu geniální. Byly to filmy z doby, kdy jste těm pohádkám tak trochu dokázali věřit. Dnes se tato důvěryhodnost utápí v moři paralerních světů, které likvidují jakýkoli smysluplný příběh nebo touhu brát fantazii trochu vážněji. ()

ttknezu

Nejlepší MCU film od Endgame a rozhodně nejlepší MCU Spider-man. Už dlouho jsem neodcházela z kina s tak dobrým pocitem. Neuvěřitelně rychle to odsýpalo. Vůbec jsem neměla pocit, že má film dvě a půl hodiny a ve výsledku bych si klidně dala ještě hodinu navíc. Velké množství odkazů k předchozím pavoučím filmům, takže pokud máte nakoukáno, opravdu si to užijete. Neuvřitelný doják, ukápla nejedna slza. Chemie mezi postavami funguje opravdu skvěle. A Tom Holland... ten je jako Peter Parker/Spider-man naprosto perfektní a já jen doufám, že ho jako pavoučího hrdinu ještě uvidíme. ()

Tafee

Jste se posrali... 93%, lepší než legendární a nepremozitelny T2... Ani hovno, božánci... Scenaristicky slabé, zpočátku i dost hloupé, předvídatelné a nudné... Toporná až odporná Zendaya to jen podtrhuje... ()

zdenda87

Spoiler! Hvězda za to, že úplně všichni zapomněli, kdo je Peter Parker, asi moje první slabší emoce během filmu, druhá hvězda za všechny Spider-Many, pár frku a Strange. Jinak to nějako nefungovalo a celé to bylo takové strojene až trapné. Místy až bolestně tupé chování postav, že máte chuť šlapnout Hollandovi na tlamu. ()

EDEN13

SPOILERMusím to celé ještě zpracovat. Tento film je plný rozporu, slabých ale i neskutečně silných momentů...nostalgie, která vás chytne za srdce a nebo naopak trochu otráví. Každopádně film je určitě výjimečný a už se nemůžu dočkat až ho uvidím znovu. Chvílemi jsem si říkala, že tohle je přesně to co jsem od toho chtěla dostat, a chvílemi zase, že to mohlo být lepší...každopádně ocenuji, že nám nechali autoři mnoho překvápek a dokázali se vymanit ze spidermana jako naivního středoškoláka, který má nanejvýš tak problémy s láskou... já osobně žeru to spidermanovo dospělejší já i ty temnější momenty a jsem hodně zvědavá co bude dál a kde ještě našeho souseda uvidíme...nejvíc mě bavili scény se spidermany, a taky osobní začátek... ty chvíle se záporáky mi přišly takové nedodělané...klobouk dolů za to, že film vůbec dává smysl, ale i tak se nemůžu zbavit pocitu, že to mohlo být ještě lépe propojenější...jinak Tom Holland tu má konečně pořádně co hrát a se Zendayou i ostatními herci jsou naprosto skvostní a nebála bych se jim dávat i hlubší charaktery, jelikož na to mají. Taky ocenuju to, že jsem si tu oblíbila postavu Amazing Spidermana, kterého jsem nemohla vystát, ale tady byl naprosto sladký...a líbilo se mi, že si tam ze svých neúspěchů umí dělat i srandu..tady je návod na to jak zachránit totálně neoblíbenou postavu, tak aby vám na ní najednou začalo hodně záležet... ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)