Miles Morales sa vracia s ďalšou kapitolou oskarovej pavúčej ságy, Spider-Man: Cez paralelné svety. Po opätovnom stretnutí s Gwen Stacy je Spider-Man z priateľskej brooklynskej štvrte katapultovaný cez Multiverzum, kde sa stretáva s tímom Spider-ľudí, ktorých úlohou je ochrániť jeho existenciu. Keď sa však hrdinovia sporia, ako si poradiť s novou hrozbou, Miles sa ocitne v súboji s ostatnými Pavúkmi a musí prehodnotiť, čo znamená byť hrdinom, aby mohol zachrániť ľudí, ktorých miluje najviac. (Itafilm)

Elanornegra

Očakávania boli vysoké aj keď som nechcel nič vedieť  dopredu, hodnotenia sa nedali nevšimnúť. Vizuál odpočiatku opäť famózny, len to tempo bolo pomalsjsie. Pomaly sme sa dostali k backstage Gwen, či životu Moralesa a potom to z minúty na minutu prišlo. Sok za sokom, každý nový spiderman famózny či už charakter či už vizuál, skvelý scenár vycibrený do najmenšieho detailu, skvelá gradácia. Nezastávilo sa to až do konca. Neuveril r veľa silnych vizuálnych scén, dramatických taktiež. Nechápem ako to dali dokopy, hotový klenot, najlepší film roka ? Zatiaľ s prehľadom áno, najlepší Spiderman film ?Prečo nie…… 100% videné v kine ()

s173nc3r

Oproti prvnímu dílu to ztratilo tempo z důvodu častého mudrování nad otázkami rodinného života a přátelství apod. Takže 1 * dolu. ()

CzechIvan125

Nemůžu tenhle film jinak pospat než naprosté umění, skvěle napsané postavy, žádné momenty kde by se divák nudil, fenomenální soundtrack a prostě úžasná story s momenty po kterých mi v kině běhal mráz po zádech, nejlépe strávených 140 minut a těším se na pokračování. ()

ENDGAMEBOY

Pokračování je naprosto skvělý a za mě o trošku lepší než první díl kterej nebyl špatnej ale tahle dvojka mi prostě přišla o něco lepší než první díl. Animace je o level výš hlavně je to nejdelší animovaný film na světě. Jenom mě štval konec protože SPOILER: v budoucnosti bude pokračování neboli Napříč paralelními světy 2. Část. Za mě 9,80/10. ()

jirikzaboj

Into the Spider-Verse přišel v roce 2018 jako dar z nebes, který nikdo nečekal. Komiksově stylizovaná podívaná s revoluční animací oslnila samotnou akademii, načež ji náležitě ocenila Oscarem za nejlepší animovaný film a ve stejné žebříčkové kategorii film exceloval i na ostatních cenách a posbíral, co se jen dalo. Fanoušci byli u vytržení, protože dostali ultimátní fan-servis a možná nejlepší komiksovku Spider-Versu. Není tedy divu, že za takovým vřelým přijetím a nadšením stálo vysoké očekávání od připravovaného pokračování, které mělo podle samotných tvůrců posunout už tak animační vrchol na ještě vyšší level a příběh se měl komplexněji zaobírat multivesmírem. Výsledek je takový, že audiovizuál je opravdu ještě dál. V podstatě jsem v životě neviděl nic nádhernějšího a ta pestrobarevnost a výhoda experimentování díky explorace různých světů nám nabídne široký pohled na kreslířské umění a jeho subžánry, které musí oslnit snad úplně každého. Tvůrci si zároveň hrají s celým komiksovým žánrem a kreativita snímku nezná mezí, protože je utržený ze řetězu tak moc, že nemáte šanci na první zhlédnutí pochytit všechny popkulturní a žánrové reference. Setsakra milion postav, které kdekomu dokážou vykouzlit úsměv na tváři a ocenit, že se tam objevily. Na druhou stranu méně je někdy více a je otázka, jestli tenhle specifický aspekt filmu dokáže uspokojit každého. V pár pasážích můžou nonstop odkazující a hláškovací postavy rušit a to konkrétně v klíčových momentech příběhu, které zbytečně přeplácaná scéna svou pitomostí degraduje a emocionální momenty tak ve filmu skoro vůbec nefungují, protože vás ani postavy nenechá na chvíli vydechnout. Finále je nedotažené a zaseknuté v momentě, kdy očekáváte epickou závěrečnou podívanou, která se vůbec nakonec nestane. Shrnutím je Across the Spider-Verse zábavným popcornovým pokračováním s opět vrcholovou animací, excelentním dabingem, hudbou a popkulturním pomrknutím na úžasného spider-mana a především pseudopornem pro nejzarytější fanoušky tohoto hrdiny. Mírným zklamáním je pocit z tzv. prostředního dílu alá dvě věže, který není stěžejním, ale přípravným teaserem na finální zakončení trilogie. Přesto je povinností každého fanouška zajít do kina a užít si to ve vší parádě na velkém plátně. ()

DonBohemian

Hele hoši, takhle vážně ne. Vyloženě otravný zážitek. Jedničku jsem si užil a děcka ji milují. Dvojka se posunula v čase, strašně moc se tam kecá a řeší vztahy, je to hotová telenovela. První hodina pruda nuda. Spidermani v prvním díle byli jedineční, nápadití a šlo cítit, že si s tím tvůrci opravdu vyhráli a založili na nich spoustu vtipných scének. Tady jsou jak pytel hopsajících blech, které furt kecají. Miles začíná být postupně otravný na způsob Hollanda a všichni okolo mu akorát nahrávají. Artdirector to přepaluje, kde může a jde vidět, že si je jistý vydobytou pozicí. Bohužel na úkor diváka. A celé to působí jako na sílu roztažený Hobbit. Na konci, pokud jste přišli nepřipraveni, vás odrovná hláška ...to be continued... fakof Edit: Mimochodem vizuální stylizace a animace jsou kapečku dvě rozdílné věci, tak si to zdejší recenzenti srovnejte, ať nemelete o něčem jíném než chcete. ()

ovce13

i když rencenze nepíši tohle mistorvské dílo si jí zasloží "Spider-Man: Across the Spider-Verse" přináší další vzrušující kapitolu v originálním a inovativním světě Spider-Verse. Film staví na úspěchu svého předchůdce, "Spider-Man: Into the Spider-Verse", a rozšiřuje koncept multivesmíru a různých inkarnací Spider-Mana. Jedním z nejvýraznějších aspektů tohoto filmu je jeho vizuální podání. Animace  ooooo  bože ach ta animace kombinuje různé stylizace a techniky, což vytváří ohromující a dynamický vizuální zážitek. Různé inkarnace Spider-Mana z různých vesmírů přinášejí pestrou škálu barev, textur a designů postav, což je prostě geniální a nemohl jsem se nabažit. Hudba a zvukový design jsou opět silným prvkem filmu. Skladby vytvářejí atmosféru, podporují napětí a dodávají filmu jeho charakteristický rytmus. ()

Fearghast

Opět nádherně animované s výborným dabingem a stylizací, ale příběh a efektivita vyprávění většinu času  kulhá na obě nohy. Ano, některé momenty jsou velice pěkně udělané, emoce stříkají na všechny strany, ale 5 minut ze 140 minutové stopáže nedokáže přebít tu neskutečnou nudu. ()

konwor

Když jsem poprvé v kinech uviděl Spider-Man: Paralelní světy, tak jsem byl až překvapen, jak se může takový animák povézt a u druhého dílu jsem byl překvapen dvojnásobně. Animace bez komentářů, jako, souboje nebo jenom oslava narozenin Milesovo otce byla skvěle udělaná. Smál jsem se opakovaně u vtipů a třeba scéně, kdy se FLEK objeví v LEGO realitě mě zabila. Miles a Gwen, jejich přátelství nebo něco víc? Celý film přemýšlím jestli se něco stane nebo ne a zrada Gwen byla dost zajímavá. Použití ostatních postav ani nemluvě, když jsem si uvědomil pár postav, které jsem jako malý miloval, tak jsem doslova skákal radostí. Peter Parker, který má DÍTĚ a nebo ten pankáč, který má všechno úplně u prdele bylo dokonalý. KURVA, TEN FILM BYL BOŽÍ! Hudba byla kurva dobrá, Spider man 2099 znělka, z toho jsem chytl husí kůži. POKRAČOVANÍ PŘÍŠTĚ, v ten moment jsem se postavil a začal jsem řvát něco na styl, to si dělají prdel. Tenhle film si do prdele doporučuji pustit, jinak přijdete o brutálně skvělý film. ()

SpiderBoy

Co k tomu říct, každý od toho čekal hodně a myslím, že můžu s klidem říct, že nikdo nebyl zklamaný. Já nejsem výjimkou, tento film naprosto zbožňuji! Je v něm úplně všechno - příběh, vtip, vážnost, důležitá témata, neuvěřitelný fanservis a hlavně ta naprosto bombastická ANIMACE! Byla to asi ta nejkrásnější jakou jsem kdy viděl. Nemůžu ani vyjádřit jak moc se těším na druhou část! Tohle je prostě mistrovské dílo, které musí vidět všichni bez ohledu na věk. Jestli jste ještě neviděli, neztrácejte čas a utíkejte se na to podívat! 11/10 ()

Dannyss

Nedalo mi to a musel jsem v tentýž den zhlédnout i tento film, jakožto pokračování z roku 2018. Znovu je to skvělý, ta veškerá akce, která je neskutečně pestrá, tvořivá a umí si hrát s prostředím originálním způsobem, zkrátka opět velmi atraktivní snímek. Hudba, humor, hlavní myšlenka, odkazy na jiné události a zvrat na konci, tohle všechno funguje téměř bez chyby. Jasně, končí nám to v bodě, který divák jistě nemá rád, ale o to víc jsem napjatý a zvědavý, co přinese pokračování tohoto senzačního animovaného počinu, který toho má v záloze snad ještě hodně. 9/10. ()

Caesarion

Vážně nářez lidi. Šílené, rychlé, barevné, až příliš chaotické. Je opravdu moc těžké film stíhat aby vám utkvěl maximálně v paměti. Dějová páteř je pořád hrdina co se nehodlá smířit s tím jak se věci vyvíjejí a i když si uvědomuje, že musí vše napravit stůj co stůj, tak má teď víc než kdy jindy nejvíc nepřátel. Jednoho bose, čas, prostor, mnohovesmír a především sebe sama. Jednu věc musím říct. Tohle je jednoduše nejlepší SpiderMan ze všech co jsem viděl. Takhle vypadá superhrdinský film co si zaslouží každou kino korunu. Paráda. ()

Othones

Across the Spiderverse je propracované umělecké dílo. Vše bylo pěkně sehrané. V porovnání s ostatní Marvelovskou tvorbou se jedná o lepší ze snímků, který se snaží vymanit ze zaběhlého mainstreamu, což velice oceňuji. I příběh můžeme vidět trochu u jiného úhlu, než jak jsme tomu zvyklí. Hodnocení filmu však nakonec zkazilo, že skončil ve své polovině, což bylo poměrně frustrující. Jednalo se totiž v zásadě jenom o jeden dlouhý trailer na své filmové pokračování, podobně jako například Villeneuveho Duna. Jde to však zvládnout mnohem lépe, kupříkladu jako v Dead reckoning: První část. Lze jenom doufat, že další díl vyjde po kratší pauze než posledně. 80 %. ()

JerryR

Asi jsem videl jinej film nez ostatni. No nicmene vizualne moc pekne. Vrcholem animace bych to nenazval. Ale pekne to je. Nicmene je to vice mene vizualni bordel, ktery drzi po hromade. Rychal akce strida rychlou akci, pak utrum, par bezduchych kydu(asi pro ty co musi ba WC) a pak zase vizualni bordel. Miles se chova snad jako jeste vetsi retard. Neposloucha rodice, protoze bez nej by prece mesto lehlo popolem, nicmene jakmile muze skocit za sukni do diry, tak skace a na jeho svet a mesto serepes. No uz jsem videl lepsi filmy. Je ale pravda, ze to co Marvel posledni dobou chrli za zumpu tomuhle nesaha ani po kotniky. Takze dal jsem tri, ale behem psani tomu dam asi hodne usmudlane 4. Ikdyz vzhledem k tomu, ze to proste museli rozdelit, aby vytahli lidem prachy z kapsy dvakat, necham na tech trech. ()

Raichu.Cz

Tohle prostě není možný... Sony nás nechal čekat 5 let na animovaný film který vyloženě znovu vystřelí dekádu komiksových animáků a tohle... Já normálně nevím co říct... TOHLE JE PROSTĚ BOŽÍ!!! Ne jenom že tu bylo skvělé napětí ale potom šokovaný momenty který mi doslova zničili myšlenky... Ale zároveň skvělé využití animace které prostě do tohoto animáku bombasticky pasujou... já mám snad orgasmus... Jestli je zde něco co si teď přeju nejvíc... tak je aby vyšlo 3 pokračování co nejdřív... Za mě a znovu bombastických 100% ()

tein

Sice nemám rád kreslené komiksové filmy ale to je prostě mazec. Toto je za poslední roky zdaleka to nejlepší ze světa superhrdinů a hrané filmy (i seriály) od DC i MCU se před tímto můžou jít zahrabat. ()

Nikoman

Stejně jako první díl je tento film absolutním animačním a hudebním masterpiecem. A určitě ne jen tím. Příběh je stejně, jako v prvním díle parádní a hezky navazuje na to, co se stalo. Strašně se mi líbí dialogy a jednotlivé vypracování postav mám z nich opravdu příjemný pocit a opravdu dokážou přilnout k srdci, což je v poslední době ve filmovém spektru vzácnější záležitost. Miluji animaci, hudbu, dobrý příběh, postavy a dialogy, co mají smysl a tento film mi dává vše a určitě se budu těšit na pokračování. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD