Amleth (Alexander Skarsgård) bol kedysi dávno synom mocného vikingského kráľa (Ethan Hawke) a jeho ženy Gudrún (Nicole Kidman), pokiaľ ho zrada a zákerná vražda pripravila nielen o otca, ale aj o strechu nad hlavou. O pár rokov neskôr sa svetom pretĺka ako bezmenný bojovník a má jediný cieľ. Vlastnoručne zabiť tých, ktorí ho pripravili o rodinu a šťastnú budúcnosť. (Cinemart SK)

Bubikm

Zajímavé napsaný příběh, krásné scenérie, úžasné herecké výkony, jen ten poslední souboj by si zasloužil více dotáhnout. ()

mitrax odpad!

dalsi film s vysokym hodnotenim co ma vobec ale, ze vobec nebavil od zaciatku az do konca. Dopozerane alelutujem kazdu minutu, ktoru som tomuto filmu obetoval. Dej predvidatelny a mytologia v nom vobec nefungovala. Vymazane a tvarim sa, ze som to nikdy nevidel!!! ()

vecnaAmbra odpad!

Hodnotenie je názor môjho muža, aj keď ja som to jedným okom sledovala takisto a súhlasím. Nechutná zlátanina v štýle Vikingov, ktorá má vytvoriť podobný dojem, ale tu vyznieva nasilu a ako fasáda. ()

bemygirl odpad!

Takovou píčovinu jsem opravdu vzhledem k těm procentům nečekal. Tak depresivní film jsem dlouho neviděl. Akce v seriálu Vikingové byli o sto procent záživnější. Tohleto temné, depresivní hovno mě jenom obralo o dvě hodiny života, které jsem mohl strávit mnohem lepším způsobem. ()

WieraCrazy

Tak musím říct, rozuměj napsat, že takovej děs jsem už dlouho neviděla a že občas koukám i na filmy s Adamem Sandlerem. Když pominu plastic Nikol Kidman, ze který budu mít tak týden noční můry, tak víc nadhodnocený film jsem letos fakt neviděla. Se starým jsme koukali s otevřenou pusou a nemohli jsme uvěřit tomu, jak moc jde sprznit severskou mytologii vyskrádačkou barbara Conana... Snad to rychle vytěsním, tohle ani Anya Taylor-Joy nezachrání. ()

roabe

Mimořádně kvalitní kostýmy, zbroje i zbraně, costume designers si s tím evidentně dali práci. To se bohůmžel nedá říct o stavbách/kulisách, které jsou o řády nižší úrovně, jak z béčkové fantasy.. A vůbec množství dřevěných staveb v islandské krajině bez jediného stromu.. Ve vesnici na Kyjevské Rusi, v níž Berserkové loví otroky, se záhadně zjevila pohanská svatyně z Gross Raden (tj. polabští Slované v dnešním Německu), s kopií už mnohokrát provařeného tzv. zbručského idolu údajného boha Svantovíta, nalezeného sice na Ukrajině (originál je dnes v muzeu v polském Krakově), ale který je zřejmě podvrhem z 19. století.. Naprostým nesmyslem ve filmu jsou křesťanští otroci dovlečení z Kyjevské Rusi – jestliže tam bylo křesťanství zavedeno až na konci 10. století, a děj filmu se odehrává v 9. století.. Na druhou stranu mytologie, rituály, nebo třeba scéna v pohřební mohyle jsou ve filmu působivé. Nikoliv ale divadelně ploché herectví, které možná bylo tvůrčím záměrem, ale filmu ubírá atmosféru a přesvědčivost. Škoda, mohla to být pecka.. ()

hdraf

50% - Film s nejhoršími hereckými výkony roku 2022. Nevěřil jsem, že to bylo kinech a ne rovnou na VOD. Velké zklamání u Nicole Kidman. Už asi bere vše...:-( ()

JasiraEk

Film, který jede na vlně zájmu o vikingskou tematiku, mě zrovna neuchvátil. Ani množství hereckých hvězd mě zrovna svým výkonem nepřesvědčilo. Tempo filmu je velice vláčné, vykreslení vikingské kultury by mohlo být přesvědčivější, divák se do děje nesnadno dostává. ()

Slabko

Z hodnocení některých omezených imbecilů, dělající v každé druhé větě gramatické chyby je mi na blití. Z původního hodnocení 90% při otevíracím týdnu, kdy jsem v kinosále vrněl blahem jak úžasný kousek dokázal mladý Eggers vytvořit, šlo hodnocení po půl roce lehce pod 70%. Samozřejmě je to díky vlně zamindrákovaných vošoustů ustříkávající si maximálně tak z akčňích "spektátlů" Michaela Baye, kteří se k filmu dostali až přes streamovací platformy, nebo rovnou zpiráťený. Bohužel po prvním kole prezidentských voleb je celkem jasný, že v česku žije minimálně 2 miliony idiotů, kteří se nejspíš shromáždili i zde a nasázeli odpady!, protože film byl NUUUUDNÝÝÝÝÝÝÝÝÝ. Takový argument si strčte někam a táhněte zpátky k Marvelu. Já dávám za tento masterpiece plnou pálku, společně s umístěním v top 5 filmů roku 2022. ()

AndySvk

Ak mate radi viking eru a pribehy stade , akcia tam je , krvi tam je a herci su uveritelny az az island je nadherny Je to boziii Od rezisera Carodejnice a Majak ()

ZastataZofa

čo na toto povedať....škoda času....škoda si kaziť oči....škoda elektriky....akurát Nikolka Kidmenka potešila....ako zombice z naši ulice...... ()

onevoice

Čakal som od toho viac. Pozrieť sa to dá, ale dej je veľmi nevýrazný. Príliš veľa psychedelických kravin. Málo akcie. Hlavny hrdina priemerný. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /trojka Hawke, Kidman, Taylor - Joy moc autenticky teda nevypadala, spíš dost moderně, docela dlouhé, hodně mysteriózní, s jednoduchým dějem o pomstě, takže člověk se začne rychle nudit/, + /Skarsgård dobrej, docela autentické/, hodnocení - trochu zvláštní film, hodně rituálů, náboženství a vikingského folklóru, nebylo to nejhorší, ale místy jsem se poněkud nudil, ale nakonec nějak jo ()

JancakV

V prvních minutách jsem myslel, že jsem si pustil Conana Barbara, kterou upravilo AI a koneckonců začátek je dějově taková jeho kopie, jen role a motivace jsou jinak spletené. No, Seveřan byl všude vychvalovaný, a musím napsat, že jsem zklamaný. Je pravda, že nájezd na vesnici (krom indiánského tanečku kolem táboráku) byl dost zajímavý (i když kompars a přemyšlený pojezd kamery tomu daly trochu na frak), stejně tak vizuál filmu a syrovost/survost prostředí a scén. Ovšem je to film, na který brzy zapomenu, a znovu si ho pouštět nebudu, není proč. ()

Foltest

Seveřan je naprosto výjimečný, neopakovatlený snímek, který mě zcela uchvátil. Líbí se mi především skvěle pojatá, syrová vikinská atmosféra. Film perfektně ukazuje filozofii a brutalitu dané doby. Ono já obecně Seveřana vnímám hlavně jako filozofický film, který nutí k zamyšlení. Otázky nevyhnutelnosti osudu, předurčení a obecně lidské vůle jsou jedny z nejsložitějších, se kterými se lidstvo v průběhu dějin vypořádává, a myslím si, že Seveřanovo pojetí, které v sobě definitivně rezonuje silným kalvinismem tak, jak byl brilantním Eggersem představen už v Čarodějnici, je velmi dobré a snad i to správné; náš osud je přeci jenom daný. Seveřan ale perfektně funguje i po romantické stránce; vždyť cesta Seveřana a Olgy je prakticky archetypální příběh lásky a oddanosti jeden druhému, který se musí skutečně každého dotknout. Skvělé akční scény je v rámci všeho, co nám film dává, snad zbytečné zmiňovat; vždyť třeba vikinské dobytí vesnice je přímo grandiózní. Do toho má v sobě ten snímek tolik různých, zajímavých odkazů, že to snad ani nejde vše vypsat, to se musí vidět; proto Seveřana definitivně doporučuji naprosto každému ke zhlédnutí. ()

stuj

Pohádka, nebo spíš rádoby legenda pro dospělé. Ztvárnění hezké, ale příběh bohužel moc slabý. A hlavní hrdina až psychopatický. Jediné překvápko bylo znovushledání s mamkou, které ukázalo, po kom hl. hrdina psychopatem je. :) ()

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba

11.09.2022

Jak vidí svoji budoucnost režisér Robert Eggers?

Jak vidí svoji budoucnost režisér Robert Eggers?

31.05.2022

Přestože jeho poslední film kritici vychválili, Eggersova (Čarodějnice, Maják) novinka Seveřan v kinech krutě propadla. Vikingský epos navíc vznikal nikoli coby produkt nezávislé scény, ale naopak… (viac)

Remake Nosferatu vznikne v Praze

Remake Nosferatu vznikne v Praze