Queer

Pořad Queer je primárně zaměřen na mapování a diskusi o queer kultuře. Queer kulturou chápejme svět především sexuálních menšin, svět alternativ ke stereotypnímu, tradičnímu pojetí vztahů mezi lidmi – a nemusí jít přitom pouze o gaye a lesby, ale nejrůznější další minoritní identity, o jejichž existenci má naše středoevropská společnost zatím spíše mlhavé a stále značně zkreslené představy. (Česká televize)

Recenzie používateľa TroiMae k tomuto seriálu (7)

Queer (2013)

Peddro Čtu si váš komentář k pořadu Queer :) Evidentně nejste cílová skupina. Tento pořad není pro lidi komicky skrývající svou homofoby za etymologii. Náš stát se řídí Ústavou, ne etymologickým slovníkem. Navíc kdybyste ho otevřel, nejspíš by vás ohledně původu slova „manželství“ vyvedl z omylu. Patříte mezi lidi, co si pletou konzervatismus s bigotností. Proto je výmluvné, že že vám vadí jeden takový pořad na veřejnoprávní televizi a nevidíte ty spousty jiných, které by vám zřejmě vyhovovaly víc. Navíc, statisticky, nehetero lidí v ČR je víc, než lidí hlásících se třeba ke katolické víře. Ohledně manželství nemáte pravdu (natož odvíjet rodinné právo od etymologie), ale chápu, že to je plané se tím zabývat. Navíc si lidé často pletou „konzervativní“ hodnoty s rasismem, sexismem, heterosexismem, transfobie, antisemitismem apod. ;) Pokud někomu vadí, že lidé i s těmito znaky (jako třeba pohlaví) chtějí vstoupit do poměrně konzervativní instituce jako manželství, problém není v konzervatismu, ale v nesnášenlivosti. https://www.ceskatelevize.cz/porady/880349-svatecni-slovo/ https://www.ceskatelevize.cz/porady/1185258379-cesty-viry/ ()

Mráz a slunce ve Vilniusu (2013) (S01E08)

Ukázky z Porno melodrama "za hranou"? V čem?? Jeden muž v županu a druhý na něm leží ve spodním prádle (Takže jsou z něj vidět jen záda)? Protože nic jiného v ukázkách nebylo. Více mužské nahoty je vidět v seriálech HBO po 22 hodině. Porno Melodrama Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=7hBwno9Gac0 ()

Děti Uruguaye (2013) (S02E03)

"Uruguay je jakousi verzí Holandska v Latinské Americe. V Uruguayi mají uzákoněné svatby stejnopohlavních párů, které dokonce mohou adoptovat děti. Jsou velmi blízko zákonu o legalizaci marihuany – a navíc tu žijí hezcí a spontánní lidé. V našem dokumentu se podíváme ke dvěma gay párům. První pár děti nemá, ale chystá se je adoptovat. Oba jsou aktivisté uruguayské organizace Ovejas Negras, což znamená v překladu Černé ovce. Dozvíme se od nich, jak v Uruguayi probíhal boj za legalizaci stejnopohlavních manželství nebo jak oni sami vidí svoji budoucnost či budoucnost Uruguaye. Druhý pár už děti vychovává. Jak k dětem přišli, jaké to s nimi bylo zpočátku, jak děti vychovávají, jak vlastně žijí? Tématem bude sexuální otevřenosti vůči dětem, nebo společná nahota. Jedná se o pár uznávaných vizuálních umělců, kteří spolu také tvoří hudební skupinu lAhOmbre, tedy česky cosi jako “onamuž”." http://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/213562210900013-deti-uruguaye/ ()

Erotomikon (2016) (S07E10)

Akorát… napadá mě, že sexuologové by měli být těmi posledními, kdo se má vyjadřovat k sexualitě :) A k ženám a mužům. Protože jen desítky let recyklují bez kontextu a dialogu s dalšími vědami své mužské projekce. Zaspali evoluci a nedokázali se vyvinout z opic. Respektive Weiss, že jo… On Weiss vlastně stejně cokoli říká, tak implicitně mluví o sobě :D ()

AsexuaLOVE (2018) (S12E03)

BTW: Ohledně toho, že by dokument měl být časoměrný, aby se ukázalo, „zda příroda nakonec nezvítězí“… to je stejné, jako by tam byli gayové a řešilo se, zda „příroda nakonec nezvítězí. Zvítězila. Asexualita je jedná z erotických preferencí. Get used to it ;) <3 Dokument je skvělý, že toto téma takhle otevřeně pojímá. Není tu od toho, abychom nad tím diskutovali a rozebírali to a brali lidem jejich sebeurčení, protože na to nejsem zvyklí. ()

Bohorodičko, ochraňuj feministky! (2019) (S13E06)

Vypadalo to jako všehochuť, ale je to docela vymazlený díl od tom, proč už nejsem gentlemanem, ale gendermanem :) Označení odpad! na čsfd, od mužů, jsou v tomto případě spíše odznakem cti, že se díl dotkl citlivého místa dívčí války, řečeno korektně :) ()

Nenech si to vzít! (2022) (S20E10)

Tento díl je důležitý v tom, že ukázal, jak ve skutečnosti funguje „pomoc“ Hnutí pro život a jejich kampaně „Nesoudíme, pomáháme“. Mrzí mě, že i soudní liidé, kteří se jinak investigativně zabývají společenskými tématy, že se nechají nalákat na líbivou plakátovou kampaň, přestože vědí, že anti-choice Hnutí pro život za potrat považuje i antikoncepci. Hnutí má podporu celebrit i lidí na politice úrovní a v zastupitelstvech, v Praze má zlevněné plakátovací plochy… Přitom nemá odbornou úroveň, poradenství neposkytuje legálně a nikdo se nezabýval tím, jak ve skutečnosti vypadá (existovaly jen zprostředkované výpovědi spokojených žen, které anonymně poskytlo samo hnutí v rámci svého PR). Zde figurantka na linku volá a je vidět, jak je pracovnice linky manipulativní a evidentně tlačí proti interrupci – prý se tím dotyčná poškodí, bude to známka, že podlehla nátlaku, bude toho jednou litovat a následují příběhy takových žen. A tomu čelí ženy, které jsou v krizi, šoku, potřebují si utřídit myšlenky, jsou zranitelné… PS:  viz Marze a)    já jako psycholog potřebuji podotknout, že Jeroným Klimeš je považován v psychologické obci za psychologa, neurvalého, homofobního, nedůvěryhodného b)    pořad neprosazuje potraty, vůbec, prosazuje právo volby a z pořadu samo vyplývá, že to právo interrupce naopak může snížit, to o úmrtnosti žen při potratu ej blbost – naopak máme podložen statistiky, že  při zákazu interrupcí jednak jejich počet stoupá a jednak riziko na zdraví a životě je větší ()