Queer

Pořad Queer je primárně zaměřen na mapování a diskusi o queer kultuře. Queer kulturou chápejme svět především sexuálních menšin, svět alternativ ke stereotypnímu, tradičnímu pojetí vztahů mezi lidmi – a nemusí jít přitom pouze o gaye a lesby, ale nejrůznější další minoritní identity, o jejichž existenci má naše středoevropská společnost zatím spíše mlhavé a stále značně zkreslené představy. (Česká televize)

TroiMae

Peddro Čtu si váš komentář k pořadu Queer :) Evidentně nejste cílová skupina. Tento pořad není pro lidi komicky skrývající svou homofoby za etymologii. Náš stát se řídí Ústavou, ne etymologickým slovníkem. Navíc kdybyste ho otevřel, nejspíš by vás ohledně původu slova „manželství“ vyvedl z omylu. Patříte mezi lidi, co si pletou konzervatismus s bigotností. Proto je výmluvné, že že vám vadí jeden takový pořad na veřejnoprávní televizi a nevidíte ty spousty jiných, které by vám zřejmě vyhovovaly víc. Navíc, statisticky, nehetero lidí v ČR je víc, než lidí hlásících se třeba ke katolické víře. Ohledně manželství nemáte pravdu (natož odvíjet rodinné právo od etymologie), ale chápu, že to je plané se tím zabývat. Navíc si lidé často pletou „konzervativní“ hodnoty s rasismem, sexismem, heterosexismem, transfobie, antisemitismem apod. ;) Pokud někomu vadí, že lidé i s těmito znaky (jako třeba pohlaví) chtějí vstoupit do poměrně konzervativní instituce jako manželství, problém není v konzervatismu, ale v nesnášenlivosti. https://www.ceskatelevize.cz/porady/880349-svatecni-slovo/ https://www.ceskatelevize.cz/porady/1185258379-cesty-viry/ ()

aquiver

Esence úpadku západu. Nejsem cílová skupina, dvě epizody mi stačily. Menšiny si zaslouží své místo na světě, ale vše má své hranice v míře mediálního obtěžování většiny. Být queer zatím naštěstí není povinné. ()

NinadeL

Chvályhodný počin. Za deset let vzniklo na 200 epizod mini dokumentů na různá témata, která rezonují naší společností. Některé díly jsou skvělé, jiné jen do počtu, což je logické vzhledem k takovému množství. Ale zpětně lze vyzobat perly. V obecné rovině považuju za nejdůležitější díl Průnik množin. ()

Peddro odpad!

Taková indoktrinace cílená na děti a teenagery. Manželství je nedotknutelný svazek muže a ženy kulturně, historicky a etymologicky. Opět musím opovrhovat nevyvážeností ČT, neboť v programu chybí pořad zaměřený na konzervativní hodnoty. Tento pořad se mi příčí.... ()