Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

crashy

Som z tohto počinu naozaj prekvapená. Trailer vyzeral byť taký uletený a vyzeralo to na oddychové pozeranie. A tak aj bolo nenudila som sa ani minútu. Dokonca na moje počudovanie sa mi to naozaj páčilo. Nie som kritik ani odborník ale dávam na pocity. Naposledy ma tak milo prekvapil film Veľká ryba, v ktorej vidím menšiu podobnosť. Rozprávanie hlavnej hrdinky s nami sa mi nezdalo rušivé. Skôr ako osvieženie. Herecké výkony sa mi páčili...však práve obsadenie ma k tomu najviac pritiahlo. Odporúčam :). ()

Flory14

Hned z kraje musím říct, že podobné filmu typu "můj bratr je slavná postava" nemám vůbec rád. Enola Holmes, mě proto vůbec nebrala ale je rok 2020, kina jsou zavřená, takže každá novinka od Netlixu je pro mě požehnání. Snímek mě ale velmi mile překvapil a musím říct že jsem se ani chvilku nenudil. Millie Bobby Brown, film dost tahá a k nevíře dost bavila (ve Stranger Things, zrovna jí tolik nemusím). Zahrála sympaticky, fanditelně, vtipně a promlouvání k divákům mě bavilo. Henry Cavill mě zde taky dost bavil ale o něm se prostě ví že je to sympoš. Ostatní postavy už mě tolik nebrali. Styl vyprávění a celková "feel good" atmosféra patři k největšímu plusu filmu, to se fakt povedlo. Příběh mě ale nedokázal tolik vtáhnout a ke konci mi vlastně bylo trochu jedno jak to dopadne. Což je průser. Občasný zrychlený střih, tomu vůbec nepřidal. Chápu že nejsme cílová skupina a proto dokážu filmu odpustit občasnou naivitu. Čisté tři hvězdy, film má svoje silné stránky ale i své slabé. Millie Bobby Brown, má našláplo na dobrou kariéru a já jí budu fandit. ()

Clark_Kent

Moje dojmy jsou víceméně opatrný. Millie Bobby znám ze Stranger Things, tudíž mě role neohrožené Enoli, celkem zajímala. Z mého pohledu nejde o žádnej extra převrat, jde o průměrnou zábavu. V podstatě jsem i chvílema dřímal nad tím o čem tento snímek, vlastně byl. Ve finále jsem si vzal příklad jen z Henryho Cavilla / Sherlocka a jeho perfektního účesu, ta postava tu nemá dostatek prostoru. Což je vskutku škoda. Jde jen o cílovku pro teenage generaci. ()

tlesk

Enola Holmes uchvátí zejména vydařenými lokacemi a skvěle vykresleným dobovým Londýnem (za kterým rozhodně stojí slušný rozpočet) a výborným obsazením, kterému dominuje mladičká Millie Bobby Brown v závěsu se šarmantním Henrym Cavillem a správně ztřeštěnou Helenou Bohnan Carter. Za těmito klady však pokulhává poněkud plytký děj, který v rámci zápletky nepřináší žádný nepředvídatelný moment, nebo vyloženě zajímavý detektivní prvek. Film tak zoufale nevyužívá potenciál jména Holmes a zbytečně se zplošťuje na místy bolestně prvoplánovou (byť hezky natočenou a zahranou) agitku, která hlavně v druhé půli ztrácí dech... ()

GameboyNES odpad!

Boha, to na netfixe už točej jen multikulturně feministický sračky pro 12. letý pičenky? Ta trapně přehrávající pizda v hlavní roly se statečnýma černoškama ninjama a indickým Lestradem bylo myšlený jako fakt vážně? Odpad! A jsem rád že si tuhle službu neplatím, bo potforovat takové sfinstva, to by mě haňba fackovala. Mrzí mě že se Helča nechala strhnout do takovýho bahna :( ()

RAFT

Na jedno podování určitě stačí . Akorát vyšel na netflixu druhý díl tak, proč nepustit první díl.Millie Bobby Brown zahrála dobře takový ženský sherlock holmes. 60% ()

mac000

Poslední část filmu (konec) pozvedla úroveň. Jinak má film sugestivní hudbu, dobrý výběr herců (typově). Asi by mělo větší přidanou hodnotu znát literární předlohu (což u mě nebyl ten případ). Celkově rozhodně zajímavá variace na Holmesovská témata ve filmu (a TV) ()

SAINTS

Vdaka vybornej Millie Bobby Brown v hlavnej ulohe mladej detektivky Enoli Holmes je tento film očarujucim a orginalnym mysteriozno-dobrodružnym filmom.Vo filme sledujeme cestu mladej sestry Sherlocka Holmesa ,ktora opusti svoj život na vidieku aby našla svoju matku,ktora sa nahle stratila.Na ceste stretne mladeho utečenca,ktoremu nakoniec pomôže uniknut z pazurov vražebneho atentatnika.Do cesty sa jej neustale pletu jej bratia Sherlock a Mycroft.Film tak dobre funguje hlavne vdaka vybornej Millie Bobby Brown ktorej nechyba ani zmysel pre humor a ani na chvilu nebôsobi otravne.Vo svojej podstate sledujeme pribeh o osamelej mladej žene hladajucu svoju matku a chemia medzi Brown a Helen Bonham Carter funguje skvelo.Len toho feminizmu mohlo byt menej a hlavna hrdinka nemusela každy svoj krok vysvetlovat do kamery. ()

George8

Netflix nahodil nový film. Tentokrát jde o Enolu Holmesovou ... neohrožená dívka, podle které se prakticky film vyvijí. Talentovanou herečku Millie Bobby Brownovou jsem si oblíbil, ale tenhle film mi prostě nesedl. Opravdu takové filmy moc nemusím. Dávám tomu dvě hvězdy. ()

Mateyf.Iks

Krasne natocena sracka. Scenky, co jakz takz fungujou samy o sobe, bohuzel jako celek do sebe nezapadaj. Enola je super a jeji hrani me bavi. Misty se to snazilo po netflixovsku bejt az moc cool na muj vkus, ale to muze jinejm prijit jinak. Kazdopadne hvezdicky urcite za kameru, vypravu a production design. Bohuzel zapada mezi vetsinu Neflix vetsich filmu, ktere by mohly byt super, ale proste to tam neni! Nemluvim o Extraction samozrejme :)) ()

curfew77

Když hned na úvod zazní, že Sherlock Holmes je mimo jiné „houslový virtuóz“, dojde vám, že tenhle film si s odkazem A.C.Doyla nejspíš bude vytírat pozadí, což se opravdu děje. Kromě toho ale tvůrci dělají totéž i s elementární logikou fungování světa, takže (jeden příklad za všechny) Enola hned v jedné z úvodních scén se svou matkou hraje tenis (opravdu s tenisovým míčkem a tenisovými raketami) uvnitř v domě, přes síť připomínající síťku na STOLNÍ tenis, v pokoji o rozměrech zhruba deset krát patnáct metrů plném nábytku, a míček jim v divokých výměnách (zřejmě systémem volej-volej) létá tam a zpět takovou rychlostí, že občas urazí dědečkově bustě nos. O otravném prolamování čtvrté zdi tady bylo napsáno mnoho a Millie si oproti jiným divákům mé sympatie taky nezískala, takže bohužel. Nemám zhola nic proti girl power, ale obávám se, že na takovéto filmy s touto tématikou už jsem asi starý. 30 %. PS: Možná to chtělo být něco jako DICKINSON, ale to se tedy hrubě nepovedlo. ()

iN

Jako pozadí ke Scrabble dobré, ale jinak film příliš spoléhá na jiujitsu slečny Brownové a méně jede po detektivní lince. Najednou se odnikud objevivší sestra slavného detektiva mě nepřesvědčila. Bod přidávám za ucházející výpravu. ()

Hawaj

16tiletá holka hraje 16ti letou dívku a skvěle. Na film pro mládež docela dobrý. Velmi pěkná výprava. Ale kdyby půlku filmu nedělala hlavní hrdinka vypravěčku, tak by to filmu rozhodně pomohlo. Tvůrci trošku moc rozkošatili několik příběhových rovin, až se jim to nakonec horko těžko podařilo všechno splést dohromady a udělat z toho něco koukatelného. Bohužel ten hlavní důvod proč byla hrdinka vržena do pátrání přitom vyjde docela naprázdno a katarze nastane jen napůl. To bylo poněkud nedodělané. ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)