Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

Klajondr

Na začátku filmu jsem byl velice nejistý a myslel jsem si, že se jedná o čistě feministicky zaměřené dílo. Nic proti tomu samozřejmě nemám, ale když celý snímek posloucháte fráze typu: "My jsme silné" a "Budoucnost je naše", trochu vás to začne štvát. Naštěstí po nějaké chvíli přišel zvrat a zbytek byl celkem zábava. Millie Bobby Brown má jako herečka určitě potenciál, ale ještě to nemá úplně vychytané (občas byly scény díky ní celkem trapné). Trochu jsem zklamán postavou Sherlocka, který mi připadal naprosto pasivní, každopádně chápu, že o něm film primárně nebyl. Celkově tedy hodnotím jako solidní průměr. ()

Jacques-ds

Překvapivě dobrý! Pustil jsem si to kvůli Cavillovi a nakonec jsem dostal výbornou Millie Bobby Brown. Což je co říct, protože ve Stranger Things ji nemůžu vystát. Nicméně, Enola Holmesová je good feeling movie pro celou rodinu. Hlavní hrdinka je zábavná, emancipovaná (v dobrém slova smyslu, nikoliv tom otravném) a vlastě mi dost připomíná Pipi Dlouhou punčochu. Navíc, pokud jako já ujíždíte na britské angličtině a na přestylizovaných záběrech Anglie z počátku 20. století, tak je to pro Vás povinnost. Ideální film pro zlepšení nálady. ()

Shimon987

Od filmu jsem ze začátku nic nečekal a tak mě alespoň příjemně překvapil. Millie Bobby Brown zvládla svou roli skvěle. Hudba a výprava byla také velice dobrá. Co mě trochu zklamalo bylo využití postav Sherlocka a Mycrofta Holmese. Ve filmu příliš nevynikl ani jeden z nich. Celkově je film odpočinkový a užijete si i trochu detektivní atmosféry s dedukční metodou, jak ji známe od sherlocka holmese. Ale moc toho nečekejte. ()

bearmeedek

Taková blbůstka, která nenaštve a má příjemné prostředí - starý Londýn, barvitě a až obrázkové podané retro. Hudba obvyklá ke kostýmním kriminálkám. A k tomu modernější přidrzlost mladé teenagerky. ()

Psycho.R

Tohle je asi první Netflix film, který jsem viděl a líbil se mi. Je to zřejmě dáno tím, že u Holmesů není potřeba příliš velký rozpočet a tak dostaneme, po čem toužíme. Scénář je fajn, brechtův zcizovák zvládá hlavní hrdinka výborně (díky jemné mimice), a vůbec jsem si tu potvrdil, že má talent. Takže na unavený sobotní večer doporučuji. ()

rublik05

Po celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, respektive jsem nemohl nalézt odpověď na otázku, kde se sakra ta Enola vzala? Vážně jsem až doteď žil v mylném přesvědčení, že nejslavnějším a nejlepším detektivem není Sherlock Holmes? Že je vlastně docela žabař a jeho geniálnější sestra si ho kdykoliv namaže na chleba? Vážně, celý námět mi přijde úplně vycucaný z prstu a úplně mimo souvislosti. Enola Holmes je jen produktem současného zfeminizovaného trendu, který se jen snaží dokázat, že muži jsou vlastně k ničemu a i toho nejúspěšnějšího muže hravě strčí do kapsy kdejaká žena. Agitka jak prase, nicméně i tímto levicovým, pokrokovým směrem může náš svět do budoucna směřovat. Pokusím se však od toho všeho oprostit, nebudu vnímat politický podkres a zaměřím se čistě na film. Ten zpočátku působí velmi pozitivně, má úchvatný vizuál a dobrou kameru. Samotné postavy jsou velmi sympatické a příběh dává svým způsobem smysl. Postupně se ale vše mění, nápady postupně docházejí a snímek čím dál tím víc sklouzává k jednoduchosti, naivitě a trochu i k nudnosti. Závěr mě vůbec neoslovil, působil na mě extrémně nezáživně a rozpačitě. Co se týká herců, zde toho naopak moc vytknout nemohu. Millie Bobby Brown je dobrá herečka, role jí sedla a dost se snažila. Ani Sherlock v podání Henryho Cavilla nebyla žádná velká katastrofa. Mě osobně však potěšila zejména přítomnost mé oblíbené Heleny Bonham Carter. Musím vypíchnout také nádherný dobový Londýn, ten se tvůrcům skutečně povedl. Z filmu mám celkově velmi smíšené pocity, vůbec nevím, pro koho je vlastně určený a co je hlavní poselství, protože samotný příběh toho zrovna moc nenabízí. 6/10. ()

E lan

Moc hezký film! Roztomilá Brown v hlavní roli, asi prominentní Netflixová herečka, ale roste do krásy. Scénář není vůbec špatný a holmesovsky hezky zamotaný. Takže se no to moc dobře dívá a je to dokonce tak akorát dlouhé. ()

netWoor

Docela zajímavé, úsměvné, alternativní. Má to svoje mouchy, zápletka je teda praštěná, ale mně se ten nápad líbil a dát jen tři mi přijde málo ... ()

Likan7

Tohle mi připomíná takový ty šílený sequely na Dr. Dolittle nebo Pravou blondýnku. Prostě tam frkneme sestřenici/dceru hlavního hrdiny a uděláme z toho film. Enola sice nevypadá tak lacině jako tyhle horory, ale kvalitou se k nim celkem přibližuje. Scénář je jeden velký guláš, kterýmu snad nerozuměli ani herci. Cavill je sice fajn, ale všechno okolo je nudný a 2 hodiny dlouhý. Překvapivě tím nejhorším není Millie Brown, který to celkem sedlo. Co naplat, že je všechno ostatní laciná zívačka. ()

Nix

Horší zpracování Sherlocka jsem zatím neviděl. Více se nemá asi smysl k tomu vyjadřovat, nic mne tam nebavilo, tenhle film doporučuji obcházet obloukem. ()

mira.l

Taková docela roztomilá blbinka na jedno podívání. Na neokoukanou Millie Bobby Brown se kouká docela dobře, ať je mladou dámou v krásných šatech nebo rozverným klukem:). Ale divák v tom nesmí hledat nějaký hlubší smysl a velkou filmařinu. ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)