Dvaja podnikatelia (Anthony Mackie a Samuel L. Jackson) v 60. rokoch zosnujú plán, s ktorým chcú bojovať za integrované bývanie a americký sen pre všetkých. (Apple TV+)

JohnSmith

Zajímavý skutečný příběh, který jak podle šablony: nic, vzestup, chamtivost, pád. Nebylo to špatné, ale ani kdovíjak úchvatné. Přišlo mi, že film volně plyne a herci v něm prostě vegetují, bez jakéhokoli zvratu, dynamiky, prostě nemastné, neslané. ()

vyfuk

Film je to v celku pomalý. Jenže to není ani tolik nevýhoda. Naštěstí tento film zase tolik nevýhod nenasbíral. Film nádherně vypráví jasně daný příběh, který mi v celku dost sedne už kvůli rasové segregaci, která ukazuje příběhy dvou odvážných, kteří se nebáli udělat nějaký průlom v tomto problému. Navíc je mi sympatické, že i když je film zaměřený na čísla a ekonomiku, tak i přesto to tvůrci dokázali pojmout pozitivně a zajímavě, takže jsem se po dlouhé době nenudil u "ekonomického filmu". Mám radost. Už kvůli příjemnému scénáři, který umí zavtipkovat a jasně bez nějakých oklik dokáže vyprávět příběh. Samozřejmě tomu skvěle sekundují herecké výkony. O to více je osvěžující, že takovýto film dokázal vytvořit a odvyprávět bílý režisér. V dnešní době je to velmi nečekaně osvěžující. ()

Soweek

Další z řady "jak se ze socky boháč vypracoval". Apple se do toho snaží taky šlapat a po pár nezdarech přichází se sympatickým tématem, sympatickým obsazením a zábavným zpracováním. Na tento typ filmů se prostě dobře kouká a jsem rád, že se ještě povedlo v rámci žánru najít neokoukané téma. Další sportovec, burzovní makléř nebo podnikatel s originálním nápadem už by přeci jen byl velké klišé. ()

sedm.1

Já se upřímně podobných filmů, tedy ze světa financí, potažmo finančních machinací, trochu bojím, jelikož jsou většinou nesrozumitelné, informačně přeplácané a většinou i dost nudné, životopisný Bankéř je ale naštěstí dost jiný, je zpracovaný totiž daleko přímočařeji, nezabíhá do zbytečných investičních detailů a soustředí se především na postavy, což filmu též jen prospělo, jelikož jsou vesměs zajímavé a výrazné, a to nejen díky hvězdnému obsazení tria Mackie, L. Jackson a Hoult, které si to tu též dává hodně dobře. Každopádně ona celá ta zápletka, jinak inspirovaná skutečnými událostmi a reálnými postavami, je poutavá, opravdu zajímavá, a to myslím jak historicky, tak že je i divácky atraktivní, má vážně slušný spád, spousta scén je výborně vygradovaných, nabízí i mnoho napínavých momentů a pozitivní dojem ve mně vyvolala i působivá dobová atmosféra a s ní spojená výprava, která též působí fakt věrohodně. Abych to ale s tím chválením zas nepřeháněl, tak na druhou stranu bych měl určitě zmínit nefunkčnost emocí, což především v závěru fakt vadí, a pak i až do očí bijící tvůrčí jednostrannost, která z ústředního tria dělá téměř až anděly, ale ono to ve skutečnosti zas až tak černobílé jistě nebylo. Bankéř je i přesto každopádně kvalitní podívaná, v rámci možností svižná, zábavná a záživná, a i když v žádném ohledu nic výjimečného, či nápaditého nepřináší, tak ji mohu jen doporučit. ()

Lukoboss

Vcelku hezky natočenej film, kde zaujme především výkon S. L. Jacksona než hlavního protagonisty a potom taky výprava (60. léta byla krásná, co se týče designu, módy, atd.). Trochu slabší je to pak s příběhem, resp. jeho uchopením. Ono se taky není moc čemu divit, tenkrát byl rasismus na denním pořádku (i když mnohdy to ani dnes není nejlepší), takže sledovat, jak se jeden chytrej, hodnej a slušnej černoch snaží zvítězit nad establishmentem je po čase trochu nuda. Resp. není to nic novýho, na tohle téma už vzniklo nespočet filmů a ano, je potřeba si určitý věci připomínat a poukazovat na ně, ale to ještě neznamená, že to nutně musí být dobrý. Tady je to prostě průměr. ()

Paldiny

Najlepšia vec čo som od Applu zatiaľ videl. Spočiatku to vyzerá na klasický životopis outsidera, ktorého limituje rasistická Amerika. Lenže ako plynie čas, sa kormidlo otočí hneď niekoľkokrát. Z jedného ambiciózneho jedinca tu máme rázom podnikateľský tandem a z tandemu príbeh nečakane odovzdá štafetu ďalšiemu outsiderovi v štýle “Chyť ma ak to dokážeš“. V tejto fáze filmu sa zdá, že všetko smeruje k monster procesu Štát vs. bankári bez diplomu. A keď už prichádza na očakávané “Zachráň sa kto môžeš“, sa kormidlo otočí ešte raz a ja zdvíham všetky palce nahor. Bravúrne napísané, zahrané, natočené. ()

barteca

Filmařsky solidní práce, příběh zajímavý, téma diskriminace aktuální, ale ty bankovní kejkle nepobírám, i když jsou furt dokolečka, na to nemám buňky, čímž to pádem nižší atraktivita za mne......nejvíc bodoval Samuela L. Jacksona nakažlivý smích. ()

Rathalos

Vyborna drama podla skutocnej udalosti,ktora sa odohrava v sestdesiatych rokoch minuleho storocia,kedy v Amerike boli cernosi menej cennou rasou a ich zivot bol velmi obmedzeny,no nasli sa dvaja,ktori sa rozhodli investovat do nehnutelnosti aj napriek situacii aka bola a bojovali za svoje prava,skvele herecke vykony Anthonyho Mackieho a Samuela L.Jacksona,pribeh,ktory zaujme a samotny film ubehol raz-dva,spokojnost...:-) ()

geek.ondra

Chytře napsané, zručně natočené a s chutí zahrané drama. Pro mnohé tady nezajímavý film ale pro mě jeden z nejlepších filmů roku. 8/10 ()

tomik99

Hned od začátku jsem se bavil, i když obě půlky filmu jsou zcela jiné. Zatímco ta první je spíše zábavná a taková poučná, jak tři týpci zkupují pozemky a banky po USA, tak ta druhá je napínavá a řeší jeden velký podvod, který byl na ně ušit. Kromě velice poutavého příběhu, který je pro mě vyprávěn zábavnou formou, se musí vyzdvihnout herecké výkony. Samuel L. Jackson si svou roli opět užívá dosyta, skvěle mu ale sekunduje i Nicholas Hoult, který je výborný především v druhé polovině. Anthony Mackie nezklamal, ani neurazil. Svým výkonem mi dost připomněl Michaela B. Jordona z filmu Obhájce nevinných. Jako téma pro film mi přišel tento příběh inspirovaný podle skutečné události výborný. I když trochu hůře se na to koukalo, když víte, co se skutečně nyní děje v USA za nepokoje. ()

Maximilianus

Príbeh je v podstate taký klasický, avšak zaujímavý, dobre natočený s veľmi dobrý obsadením troch hlavných hercov. Nie je film, kde by Samuel L. Jackson nebol lahodný. 7,5/10. ()

pushover

Zajímavá exkurze do nedávné minulosti rasistické ameriky. I přes tu stopáž to funguje, jak po dějové, tak po herecké stránce. ()

curfew77

Po všech stránkách solidní řemeslo, které ničím neurazí, ale taky ničím nenadchne. Nic proti ničemu, nabídne pár zajímavých historických skutečností a za vidění stojí, ale obávám se, že za dva měsíce si na tenhle film nevzpomenete - snad jedině skrze (jako vždy nepřehlédnutelného) SLJ. A nějakých dvacet minut ještě mělo zůstat ve střižně. 60 % ()

mrclTV

Zaujimavý inšpiratívny príbeh, ktorý sa nechal uhrať do úzadia kvôli veľmi popolopate tlačeným a jednoduchým prevedením príbehu, nemá to žiadny šmrnc, žiaden štýl, rafinovanosť. Všetko od "rasovej karty" cez scénu príjmania Matta ako nového partnera (prekecol sa v bistre, že bude partner v realitke a zistil, že na to letia ženy tak do toho išiel) či cez Mattove ďalšie myšlienkové pochody a rozhodnutia - všetko to bolo podané tak jednoducho, priamočiaro. PS: Navyše pozadie Joa Morrisa (Samuel L. Jackson) bolo úplne nehodnoverné, narodil sa do bohatej rodiny (vlastnil 18 nehnutelľností), lebo jeho matka bola úspešná maklérka - hmm jasné, čiže pred takými 30 rokmi, keď jeho matka zrejme pracovala tak to rasizmus neexistoval a bolo to pre černochov jednoduchšie ako v tých 50 a 60-tych rokoch, jasné....Stačilo chvíľu gúglenia a človek zistí, že v skutočnosti vlastnil 2 kluby. Čaro filmov "inspired by true events". ()

liquuid

Lepsi trojka. Pro zmenu mame film, ktery je dle meho nazoru urceny urcitym okruhum lidi. Najdou se v nem ekonomove, makleri a podobne obory. Herecke obsazeni stoji za to, Samuel opet brilantni. Krom samotneho pribehu se nam reziser snazi nastinit i dobovou atmosferu, kterou muzete opravdu plnymi dousky nasavat. Bohuzel tu mame ale i dlouhe nudne pasaze a nekolik nevysvetlenych pasazi, ktere ovlivnuji celkovy dojem. Kdyby to melo o 15-20 minut min a tempo jako vlk z wallstreet, tak dam lepsi hodnoceni. Bohuzel zde mohu dat jen lepsi trojku. ()

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)