Velký lov

• USA Hunters
Dráma / Krimi / Mysteriózny
USA, (2020–2023), 16 h 3 min (Minutáž: 40–83 min)

Tvorcovia:

David Weil

Al Pacino, Josh Radnor, Saul Rubinek, Lena Olin, Ebony Obsidian, Kate Mulvany, Logan Lerman, James Le Gros, Carol Kane, Jerrika Hinton, Henry Hunter Hall (viac)

Velký lov sleduje svérázný tým lovců nacistů, kteří roku 1977 zjistí, že jich do USA uprchly stovky. Proto udělají to, co by podnikla každá parta bdělých drsňáků. Vydají se na krvavou cestu odplaty a spravedlnosti. Brzy ale odhalí rozsáhlé spiknutí a závodí s časem, aby zhatili nové nacistické plány na genocidu. (Prime Video)

Kamil111

Po prvních dvou dílech to bylo velice rozpačité, a zároveň velice přitahující. Pokus o komiksovou adaptaci naruby, tedy natočit film jakoby podle komiksu a se z něho vycházející estetikou a strukturou mi přišel scestný, už jen proto, že primárně jde o primitivní podlézání cílovému publiku - Joker budiž trapným dokladem téhož přístupu v modrém, i když jakože seriózním - ale autoři si zřejmě byli vědomi kvalit námětu i svých schopností. Což se i potvrdilo, a tak mi postupně přestal vadit mišmaš tu a tam vizuálně skvělých sekvencí, vtipných parodických i neparodických momentů a dostatečně přesvědčivého obsahu, který má kořeny už v Maratonci a dalších klasikách. Časté berličky a občasné dementní chování hlavních postav si pravda mohli odpustit. Témou ovládnutí Ameriky nacisty je tamní scéna v posledních letech vůbec uhranuta, viz 4 sezony skvělého The Man in the High Castle na motivy románu Philipa K. Dicka a první (pouze?) řada The Plot Against America. ()

frenkie

Sledovat tento seriál chce od diváka mít v zásobě trošku toho masochismu. Na jedné straně se to tváří strašně vážně a morálně, na druhé straně je to odlehčováno stupidními rádoby reklamami na americký sen. Postavy jsou o.k. Al Pacino samozřejmě vyniká, i když věk je na něm už přeci jen dost znát. Co mi však dost vadilo, je samozřejmě ta politická korektnost (Agentka FBI černá a samozřejmě lesba) a jakási nekoherentnost s děním okolo. Skupina si vraždí o sto šest a celkem nikoho to nezajímá(myšleno policejní složky). Ale dobrá. Hlavní hrozba zažehnána, prozatím, na druhou sérii zaděláno, ovšem bez Al Pacina, kterému se očividně nechtělo dál v tomto projektu učinkovat, někteří další padouši unikli, či uniknou, takže o další zábavu je postaráno. Jenom nevím, zda se toho ještě chci zúčastnit, neboť zas tak moc mě to neoslovilo. Možná tomu dám šanci v úvodu další série. Uvidíme. Zátím průměrné 3*. ()

zekon

Chaos, komiks, Tarantino, nuda, zábava.......tak nějak maglajz toho všeho nicméně zvláštně zajímavé. Nápad velmi dobrý i když to asi šlo lépe zpracovat. Nejhůř dopadlo finále kde je asi hodně cítit úprava původního záměru aby mohla být dalčí řada. 3 1/2* ()

ma.h.ma odpad!

nie... nech sa snažím, ako chcem, nedokážem sa preniesť cez prehnaný vplyv skurvenej PC... vzdávam to pri už pri druhom diely ()

Horal.P

Neuvěřitelně dobře dramaturgicky zpracovaná 70- léta a lov na bývalé (skutečné) nacisty. Geniálně zpravované, dobrodružné a navíc poučné i zábavné zároveň, Fantasticky Al PAcino . Za mě jeden z nejleplších seriálů posledních let . Vracíme se na začátku každého dílu do války ke konkrétnímu zločinu a pak střih a nádherná 70. léta (tedy v Americe -ne u ná s:-...seznámení se zločiny nacismu a jejich pronásledovateli po 30 letech - podané ale velmi vkusnou a místy velmi zábavnou fornou. ()

Debreno

Tento seriál sa ťažko hodnotí, avšak momentálnych 64 percent je príliš veľké podhodnotenie.....má to šmrnc, skvelé obsadenie, kostýmy, kameru, výborný vizuál...hudobný "podmaz", na ktorý si potrpím, nebol vôbec rušivým elementom. Takisto mi miestami vadila réžia niekoľkých epizód, kde sa znenazdajky dostaneme do akejsi čierno-humornej sféry, ktorá je avšak následne zabitá. Naozaj to bolo vhodné, vzhľadom na okolitý príbeh iba v momente, ktorý končí "Yes, this shit really happened." Fakt skvelé miesto. Finále bolo na môj vkus trochu zbytočne prekombinované a mám dojem, že tvorcovia išli štýlom "uvidíme, kam nás príbeh dovedie a v žiadnom prípade ho následne nebudeme prepisovať." (Takýmto spôsobom bol mimochodom písaný Fight club, a to doteraz nemôžem Palahniukovi odpustiť.) Niekto to môže oceniť, ale niektoré motívy postáv potom strácajú logiku a je to až príliš "psycho." Každopádne, nemôžem povedať, že by som ľutoval kompletné pozretie prvej sezóny a nejak sa domnievam, že by čsfd nemalo umožniť komentujúcim hodnotiť, pokiaľ tak neučinili. ()

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Filmový Blade má novou scenáristku

Filmový Blade má novou scenáristku

06.02.2021

Marvel zase jednou přepisuje historické tabulky. Vůbec poprvé totiž najal pro jeden ze svých filmů – konkrétně filmového Bladea – černou scenáristku. Stacy Osei-Kuffour má na kontě několik velice… (viac)