Velký lov - Série 2

(séria)
Dráma / Krimi / Mysteriózny
USA, 2023, 7 h 8 min (Minutáž: 46–66 min)

Tvorcovia:

David Weil

Al Pacino, Josh Radnor, Saul Rubinek, Lena Olin, Emily Rudd, Logan Lerman, Louis Ozawa, Jerrika Hinton, Jennifer Jason Leigh, Udo Kier, Alissa Filoramo (viac)

Heywood

Samozřejmě, že jde stále jen o fikci, která je umocněna nalezeným Hitlerem, ale příběh má napětí, zápletku i nějaký ten románek k tomu. Nemá to spád série první, ale za ocenění to stojí. Navíc některé herecké výkony se vylepšily (jiné naopak), díl Dům byl špičkový po všech stránkách. Je dobré připomínat, co byl černý mor, tedy nacismus, protože nám z Německa leze nový, zelený mor. A vždy je tam touha po moci, bezohlednost k lidem, cenzura, pronásledování. Zelený mor nedosahuje intenzity černého (nebo rudého), ale asi není až takovou náhodou vznik obou sérií právě v této době. Podíl flashbacků byl vysoký, ale kdo viděl sérii první, orientoval se, bez toho divák nepochybně tápal. V první sérii byl i lepší soundtrack. Přesto tedy 70%. ()

Elessar.

Prekvapivo o niečo lepšie ako prvá séria, ktorá sa mne s odstupom času zdá nesmierne nesúrodá, chaotická, postavy boli dosť protivné, no zdá sa, že v tejto sérii prišli aspoň k akému takému posunu a sústerdíme sa najmä na dva hlavné príbehy, ktoré sa odohrávajú jeden v minulosti a druhý v prítomnosti. Nepôsobí to tak chaoticky. I keď serial je pomerne predvídateľný a vlastne vieme ako to celé dopadne, je to priemerná podívaná v kulisách predovšetkým slávnej Prahy (ktorá zastupuje všetko možné). Niektoré epizódy sú lepšie ako ostatné, ale viac nemôžem hodnotiť. ()

M.i.k.e

druhá série pokračuje v duchu té první, takže jde stále o solidní akční thriller, který nepřinese nic extra, ovšem nudit se u něj divák nebude. Prim hraje hon na Hitlera, což je fajn a je docela škoda, že je to zbytečně rozmělňováno retrospektivní linkou s Pacinem. Chápu co tím chtěli tvůrci říct, nicméně celá ta linka není zrovna extra záživná a zbytečně rozbíjí jinak slušné tempo. Tak jako tak jsou tu ale dva důvody, proč nakonec jdu u dvojky s hvězdou nahoru. Tím prvním je finální epizoda, kde dojde na soud s fírerem, který je skvěle zahraný Udo Kierem a celý ten proces je mrazivě nepříjemný a poměrně dost uvěřitelný. Druhým důvodem je pak sedmá epizoda Dům. Osamocená epizoda, která vlastně nijak extra nesouvisí se zbytkem, ale díky Tarantinovskému feelingu, kdy okamžitě naskočí začátek Hanebných Panchartů, je jednou z nejlepších seriálových epizod, kterou jsem letos viděl a stejně jako mnozí další bych si jí s klidem uměl představit jako celovečerní film...70% ()

Daiker

Komu se líbila první série bude spokojený i s druhou.... Udo jako Hitler byl opravdu odporný a fiktivní proces potěšil..... Změna lokace na Jižní Ameriku byla taky plus. Podle některých teorií zrovna tam žili někteří nacisté. Předposlední díl s názvem Dům byl nejlepší díl z celé série a dokázal bych si ho představit jako celovečerní film. Byl nám ukázan i příběh zavražděné Ruth a odhalení vlka.... Za mě spokojenost ()

Dody345

První série se mi asi líbila více. Pokud jde o to co se děje v dané současnosti, tak to je dobré, ale to neustálé skákání do minulosti bylo rušivé, otravné a většinou nudné a zbytečné. Jasně minulost byla i v první sérii, ale tam se nám ukazovalo co daní náckové, které lovili, dělali, takže to bylo zajímavé a důležité. Ve druhé sérii to byla pouze vata, protože neměli dostatek materiálu a když jim minulost fungovala i v první sérii, tak ji dali i tady. Ze stejného důvodu zde byla zařazena i ta sedmá epizoda, protože neměli už nic do hlavního děje a museli udělat 8 epizod. Neberte mě špatně, bylo to hodně zajímavé, ale podíval bych se na to raději jako na samostatný film než jako vynucené přerušení seriálu. ()

• V epizodní roli Herr Muntze vidíme na posteli Zdeňka Maryšku, který měl možnost se i sám nadabovat v českém jazyce. (Ivoman)