Velký lov

• USA Hunters
Dráma / Krimi / Mysteriózny
USA, (2020–2023), 16 h 3 min (Minutáž: 40–83 min)

Tvorcovia:

David Weil

Al Pacino, Josh Radnor, Saul Rubinek, Lena Olin, Ebony Obsidian, Kate Mulvany, Logan Lerman, James Le Gros, Carol Kane, Jerrika Hinton, Henry Hunter Hall (viac)

Velký lov sleduje svérázný tým lovců nacistů, kteří roku 1977 zjistí, že jich do USA uprchly stovky. Proto udělají to, co by podnikla každá parta bdělých drsňáků. Vydají se na krvavou cestu odplaty a spravedlnosti. Brzy ale odhalí rozsáhlé spiknutí a závodí s časem, aby zhatili nové nacistické plány na genocidu. (Prime Video)

erased

Hunters mají asi vůbec nejtrefnější úvodní titulky - všichni lovci jsou doslova a do písmene jen naleštěné figurky bez špetky osobnosti a života. A v křečovité snaze přiblížit se trendu retro a komiksových filmů (obzvlášť všudypřítomné šustění stránkami Watchmen) i soudobým západním problémům bych se vůbec nedivil, kdyby zdejší militantní celospolečenské nazi-konspirace udělaly antisemitu i z kdejakého žida. Za vypíchnutí tak nakonec nestojí ani německým přízvukem žvatlající Al Pacino ve své první seriálové roli, nýbrž jen famózní originální soundtrack Cristobala Tapia de Veer. Snad se tentokrát dočkáme vydání celého OST. ()

Davies182

[Nedokoukáno a vracet se k seriálu nebudu] Tak tohle je pro mě záhada. První epizoda si bere to nelepší ze Simmonsových Hladových her (čti vykrádá je), a člověk se těší na další nálož atmosféry mysteriózního nazi thrilleru s prvky hororu a Tarantina, a oni to v dalších epizodách takhle pokazej... Končím po třetím díle. ()

Chrustyn

Silné a poutavé téma v silně nezajímavém a mdlém zpracování, které mě naivně nalákalo na přítomnost legendárního Al Pacina. Výsledný dojem mě dost zamrzel a chybí zde vše co by jakkoliv obhájilo svých 10 hodin a i v celovečeráku by to byla pouze táhlí nuda. ()

Arsenal83

Od začiatku ma to rozčuľovalo, ujačená ženská a hlupák čo strieľa dookola ako blázon. Nerozumiem, prečo sa stále vraciame k trápnemu Tarantinovému štýlu, veľa krvi pre nič, v takých filmoch nie je ani trochu ľudskosti. No a čo je najhoršie, zase sa opakuje dokola tá istá téma, nacisti a židia. Už je to únavné. ()

Morholt

Tvůrci se nedokázali rozhodnout, zda chtějí točit ulítlou retro komiksovku s tarantinovským rukopisem, anebo vážně laděnou záležitost hledající inspiraci v akcích Nakamu, který krátce po II.SV naháněl nacisty zodpovědné za genocidu. Snaha skloubit obě pojetí vyústila ve stylistický chaos, který byl místy k nekoukání. Nepomáhá ani snaha naroubovat na dobu minulou současné společenské neduhy a samozřejmě by to nešlo bez černé agentky FBI, která je pochopitelně lesba. Příliš zajímavě nepůsobí ani postavy a konkrétně ta Lermanova tu působí naprosto nedůvěryhodně. Korunu tomu nasazuje veletoč na závěr, za který by se měl jít někdo zastřelit. Netvrdím, že se tu nenajde pár dobrých věcí a musím říct, že v některých chvílích jsem s i bavil. Jenže problém je, že už si nepamatuji u čeho. Velké zklamání, 30% ()

M.i.k.e

první dva díly naznačily,že tohle mohla být opravdu pecka v lehce přestřeleném Tarantinovském duchu,ale bohužel posléze vše sklouzne ke standardní seriálové thrillerovce,kde sice tu a tam vykoukne světlejší moment,ale jinak svůj potenciál nenaplňuje ani z poloviny.Dokonce ani ten finální zvrat (byť se dal po všech těch náznacích čekat) nepřináší ani zdaleka takový šok.Upřímně lituji tvůrců,že se jim povedlo tak moc prošustrovat přítomnost někoho jako Al Pacino a upozadit ho na úkor někoho jako Logan Lerman,kterému ani po letech nevěřím byť jen jednu emoci a jeho skoro konstantní výraz tyraného štěněte mi velmi často vytáčel do běla...60% ()

Pajky3

Seriál Hunters patřil mezi nejočekávanější novinky na začátku letošního roku a není divu. První trailery se podařily a Amazon lákal nejen na zajímavé obsazení, ale i na vcelku originální nápad. Úvod do seriálu je možná pomalejší než by se mi zamlouvalo a i délka pilotu se zdá trochu přetažená. Sice to vcelku uteče, ale když mají všechny ostatní epizody hodinu, proč by měl mít pilot hodinu a půl? Logan Lerman je v hlavní roli v pohodě a jeho mentor Al Pacino taky nezklamal, ba naopak pokud ho máte rádi, tak si jeho postavu užijete. V úvodu se mi líbila nekompromisnost některých scén, takže rozhodně zaujaly třeba lidské šachy (i přesto, jakou kontroverzi vyvolaly). Škoda je, že následující epizody neudrželi laťku už tak vysoko. A navíc mi přišla docela zbytečná postava černé agentky a její příběh. V souhrnu jsem docela zklamanej tím, jak se to vyvíjelo, i když to v závěru zase nabralo spád, tak už to dojem nezachránilo. Příprava pro druhou řadu proběhla, ale těžko říct, jestli o ni bude zájem. ()

vyfuk

1. série: Tohle je hodně zvláštní oříšek. Sledujeme jednoduše seriál, který z nějakého důvodu začne v celku velkým, dlouhým, chytlavým, napínavým a skvělým pilotem. Ten funguje prostě skvěle i jako film, umí zaujmout a vypadá prostě skvěle. Mně dost napomáhá, že se zajímám fenoménem nacismus a Němců po válce a jejich přítomnosti v Americe po druhé světové. Tohle mi tím pádem dost sedne. Než přijde druhý díl, třetí, čtvrtý a takhle pokračujeme až do desátého. Je až s podivem, co se s tímto kusem stalo. Kvalita v rámci nějaké pospolitosti, dramaturgie a nebo řemesla obecně jde do kopru dříve než bych mrkl. Seriál si dost často vymýšlí až v takových rovinách, kterou jsou až dehonestující a hnusné. Nešetří na násilí, což mě jako odchovanci na Tarantinovi ani nijak nevadilo, ale v tomto případě mě to bilo do očí až moc. Ať takovým způsobem, že jsem byl tvůrci znechucen onou zbytečností a krutostí. Prostě zbytečná krutost. Do toho se vám neustále vměšuje nějaký styl odlehčeného vyprávění, kdy postavy o sobě smýšlí jako o komiksu nebo co, ale od toho se zase po jedné scéně upustí. Seriál je tak ultimátně nekonzistentní, chaotický a aby toho nebylo málo, tak postupem času i otravný. Když pominu druhý díl, nedá se o tomto přemýšlet jinak než jako o ztrátě času, kde byl nějaký potenciál, ale ten se ztratil v moment, kdy si z toho tvůrci udělali nějakou hahaha show bez nějakého zájmu a nebo snaze kvalitního zpracování. Hodně smutná kapitola toho, co předvedl Amazon. A něco, co rozhodně nehodlám sledovat v následující době. ()

Henry007

Po prvních dvou epizodách: Vypadá to stylově, retro atmosféra funguje, premisa je lákavá, ale zbytek prozatím drhne. Hlavní postava nevýrazná, komiksová a zároveň komická stylizovanost skupiny "Lovců" ve spojení s vážnou tematikou a brutálním násilím působí jako pěst na oko. Zatím tedy nepříliš přesvědčivý mišmaš. Po zhlédnutí celé série: Cítím to stejně, jako na začátku - jakoby to vytvořili 3 různí tvůrci a ve sřižně slepili dohromady. Temné a vážně míněné momenty alternativních 70. v New Yorku fungují samy o sobě skvěle. Do toho je zbytečně zapleten humor, který to měl zřejmě udělat ještě zvrácenější, ale nefunguje - stejně tak jako karikaturní postavy v realistickém světě (hlavně Ted Mosby Radnor a jeptiška). A jako třetí do party tu jsou dlouhé flashbacky z koncentračního tábora. Ve výsledku ne moc chutná směsice. Po technické stránce super, ale už dlouho jsem neviděl takto scénáristy a dramaturgy zpackaný seriál. Sestříhat každý díl o 20 minut (proč sakra má každá z nich minimálně hodinu?), zmírnit stylizaci postav, některé linky a postavy úplně vystřihnout, nezařadit flashbacky a mohla z toho být svěží cool retro série. Volná ruka na streamech je fajn, ale některým seriálům by ty pevně stanovené vysílací okna jen prospěla. ()

HenryIvan

Nedá sa povedať, žeby išlo o nejakú úplnú pecku a treba povedať, že zo začiatku sa menšie chybičky nehľadali nejak extra ťažko, no aj tak ide o viac než podarený projekt. Niekedy si človek vážne povedal, wau tak toto je dosť cool a celkovo sa to pozeralo vážne skvelo. Stopáž je tiež jeden z faktorov, vďaka ktorým sa vám zdá, že sledujete skôr film než seriál. Obsadenie je výborné. Ku koncu som sa normálne pristihol, že už ani neevidujem, že tam hraje Al Pacino, absolútne mi splynul s postavou, ktorú hral. Logana Lermana bolo rovnako dobré po dlhšej dobe vidieť v niečom solídnom. Druhá séria je podľa mňa nastienená dobre a tak nám ostáva iba čakať. ()

Urukhaj98

S01: Hunters jsou prazvláštní úkaz, který se opravdu jen tak nevidí. Téměř celou dobu totiž rozjíždí zajímavou, zábavou a hlavně neokoukanou zápletku, kterou táhnou dopředu skvěle napsaní a zahraní hrdinové i záporáci. Al Pacino je ve své první seriálové roli geniální jako na vrcholu své kariéry a divák hltá každou scénu, v níž zcela nenuceně rozjíždí herecký koncert par excellence. Nic nenasvědčuje tomu, že se něco pokazí. A pak přijde finále. Finále, které svým absolutně šokujícím a naprosto dementním zvratem shazuje celý seriál a po skončení titulků zůstává jen velice nepřijemná pachuť zklamání a znechucení. Vážně už nemám chuť seriál nikdy vidět a to se mi stává zřídka. Nechápu. Nechápu a nenávidím toho, komu tohle přišlo jako dobrý nápad a odsouhlasil to. 5/10 ()

Ivoman

Seriál se vcelku táhne. Nejlepší díl je S01E01 a S02E08. Tedy první a poslední.  To mezitím je jen hooooodně vaty.  Nadupat tyhle dvě série do jedné ve stejné stopáži by byl nezapomenutelný seriál. Takhle si vzpomenu jen na první a poslední díl. Jo a jinak, Hitler skvělej. ()

Elessar.

A čo ja len k tomu povedať, Seriálom moc neholdujem, lebo to potom nevychádzam z domu, ale to je vedľajšie teraz. Hunters je, nuž ako to len normálne povedať. Prvotný nápad znie rozhodne zaujímavo a tým to končí. A ani to nie je logické. Príšerná práca s postavami. Al Pacino čo hraje židovského boháča a filantropa, hrá čo môže, ale aj tak to v konečnom dôsledku vyznieva debilne. Práve keď si človek utriedi postavy (a je ich tam veľa a niektoré úplne zbytočne), tak oni si SPOILER s nimi urobia opačný opak a vyzerá to desne. A to nehovorím ani o postavách ktoré sú tam proste len tak. Dokonca aj v hlavnej partii, si tam nikoho takto neviem vybaviť detailnejšie a to je... smola ()

VLADEK

1. sezóna - V absolutní většině dílů je to jako na houpačce, tuhle trefný šťouchanec, tam zase banalita, pak nesmysl, pak chvilku pokus o vyprávění nějakého příběhu. Ale nepřišlo mi, že by prvních pár dílů mělo nějaký super potenciál a pak to šlo dolů. / 2. sezóna - bohužel o kus dolů, a s ohledem na poslední díl - 15% ()

Faethorius

To koniec prekvapil ale dalo sa to čakať. Rozhodne jeden z tých lepších projektov o lovení nacistov. Nemyslím tým, že čo sa týka reálnosti. Všetko ostatné je ale ok. ()

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Filmový Blade má novou scenáristku

Filmový Blade má novou scenáristku

06.02.2021

Marvel zase jednou přepisuje historické tabulky. Vůbec poprvé totiž najal pro jeden ze svých filmů – konkrétně filmového Bladea – černou scenáristku. Stacy Osei-Kuffour má na kontě několik velice… (viac)