Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa Nellaron k tomuto seriálu (5)

Druhý svého jména (2022) (S01E03)

Tretí diel mi najviac pripomínal Divokého Anjela , kde sa hlavne veľa rozprávalo, ale nič sa nedialo. Intrigy tam boli tiež, téma vydávania tak isto, len Milagros a spol. stáli producentov podstatne menej peňazí. Mrzí ma sarkastický tón, ale nedá sa inak. Vôbec to totiž nezlepšuje ani záverečný boj, v ktorom sa Daemon vyhýba šípom tak, že by to ani sám Achilles v Tróji nezvládol lepšie, a to ani nebol vymáchaný v rieke Styx. A nakoniec, keď už aj chytil tie 3 či 4 šípy, tak vôbec mu to nebránilo rozštvrtiť Craghase Drahara, ktorého dovtedy nikto nevedel roky poraziť. Keby to tak videl Boromir. Najhoršie je, že sme z tejto bitky nič nevideli. Asi nebola podstatná, alebo nám Daemon niečo tají. V každom prípade chcem povedať, že po prvotnom nadšení z HOD prichádza ochladenie. Seriál pôsobí kostrbato, neucelene a občas až smiešne. Ako vždy, hodnotenie si nechám až po konci celej série. ()

Král Úzkého moře (2022) (S01E04)

Som rozčarovaný z hodnotení tejto epizódy. Čítal som tu ovácie na napätie, dej, výborný scenár. Úprimne, tešil som. Ale to, čo som videl, bola akurát deflorácia Eicca Toppinena z Apocalypticy. Veď úprimne, čo viac ponúkol tento diel? Aký posun? Aké prekvapenie? Kde sú tie časy GOT, kedy sme otvárali ústa, lebo na konci dielu nám vždy zomrela nejaká postava, alebo nastal nečakaný zvrat? ()

Osvítíme cestu (2022) (S01E05)

Predošlé diely som nešetril kritikou. Tento diel poriadne vyceril zuby. Zo začiatku som sa trochu zľakol, že príde aj na homosexuálnu kopuláciu, ale ešte stále sú tu nejaké limity. Druhá polovica priniesla presne to, kvôli čomu som mal rád GOT. Zvláštne gradujúce napätie, lebo viete, že sa niečo udeje, dusno v miestnosti, drsné scény a krv. Záverečná krysa tomu dodala geniálnu bodku. ()

Pán přílivů (2022) (S01E08)

Môj najväčší problém s Rodom Draka je neustála zmena hercov rovnakej postavy. Raz hrá Aegona jeden herec, hneď v ďalšej časti to je iný herec atď. Toto sa týka viacerých postáv. Prináša to zmätok. A pritom to nie je nutné. Príkladom je Viserys. Rovnaký herec, ktorého dokážu namaskovať na +/-30 rokov. Inak je seriál dobrý, konečne sa v ňom objavujú aj šokujúce zvraty. ()

Černá královna (2022) (S01E10)

Najsilnejším okamihom nebola pre mňa ani tak posledná minúta tejto časti, ako vyobrazenie pôrodu dieťaťa. Detailné, surové, smutné. Zimomriavky. Záver tejto časti bol pre mňa zvláštny v inom, technickom, aspekte. Až tu bolo vidno, že jeden drak je 4 krát väčší ako druhý. Doteraz grafici seriálu nabudzovali dojem, že všetci draci sú cca veľkostne rovnakí. Bolo to až trochu smiešne, lebo sa mi zdalo, že Arrax je vrana, a nie drak. Mimochodom, poslať svojich 2 nezletilých synov do cudzích území v predvojnovom čase, kedy každý zháňa spojencov a NEPREDPOKLADAŤ, že rovnaký krok spraví aj nepriateľ? Ostrieľaný vojnový stratég ako Corlys mal asi stále vysokú horúčku, keď tento návrh podporil, alebo R. R. Martin vo svojej knihe spravil zo všetkých blbcov. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)