Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa DonBraso k tomuto seriálu (6)

Série 1 (2022) (S01)

Moje první seznámení s GoT a vlastně ač jsem deset dílů dal vcelku v pohodě, tak se občas prostě nudil. Stále jsem čekal, že to bude mít větší hloubku v tom kdo koho podvede a bude to mít větší náboj. Je to čistokrevné drama, který se snaží obsáhnout hodně a vlastně se toho ve výsledku tak moc nestane. Skoky v čase jsou stejně krvelačné a prvních pět šest dílů můžete klidně hodit do řeky a začít, až bude Rhaenyra starší. To předtím Vám absolutně je jedno, protože se pak narodí zase další synové a nové postavy. Tímto jako celek sotva drží. Má to sice svojí stylizaci a doopravdy skvělého Padd Considineho, který si roli užívá. Jasně i pak to začíná být skvělé, Démon určitě má co říct, ale stále my přijde, že za hodinu se v některých dílech vůbec nic nestane. Očekávám, že první sezóna byla  jen předkrm a pořádná válka o moc vypukne v zápětí. 70% ()

Potomci draka (2022) (S01E01)

Tak zvědavost zvítězila a pustil si pilot. Nepolíben Hrou o Trůny jsem si říkal, že i dobrodužná fantasy by mohla u mě vyvolat spokojenost. Musím říci, že se zatím plní dostatečně, jen se bojím jestli všechny silný karty už nebyly rozdány. Pravda je, že casting je zajímavý, ač tu nevidím rozhodně postavu možná kromě krále Viserys Targaryena za dosti zajímavou. Ano, nechat hrát černocha zrovna v tomhle měřítku je prostě divný a úplně to bolí za oči. Zajímavé bude sledovat zrod Rhaenyry, kterou hraje australanka Milly Alcock, ale malinko my přijde dost nemastná neslaná. Efekty my přijdou fajn. Akční scéna v aréně byla parádní. Tohle ani Ridley Scott v The Last Duel nedokázal tak lehce natočit. Je asi jasný, že pletky, vraždy a další bonbónky by tahle serie mohla přinést a na to zatím sázím i já. Je sice už jasné, že po trůnu půjde celá smečka, tak snad to neskončí jen u pár lokací, jednou za uherák ukážeme draka a půjdeme zase kecat ke stolu.75% ()

Druhý svého jména (2022) (S01E03)

Druhý díl už malinko kromě draka malinko přestal bavit, ale zde i přes to zbytečné rouhání na pětníku dodalo to, proč se to tak jmenuje. Ta přepálená akční pasáž byla stejně dobrá. Do fantasy světa je totiž jedno, že není reálná. To přeci i draci tvl :D Nechápu koho tohle irituje. Já mam asi štěstí a Matt Smith mě baví. Pořád to sice není jak by zdaleko mohlo být. Moc se zde díl co díl kromě dědice na trůnu moc neděje, kromě právě té akce a vcelku ač neznalých historických faktů z GoT skokovým tempem o roky dál. Malinko se bojím, že jakmile upadne vůbec nějaká akce a zůstaneme jen u dvouch postav, který už nemůžou mluvit stále o tom stejném pořád dokola, že pátý díl bude maximum a už se to bude malinko potápět.Snad ne.75% ()

Král Úzkého moře (2022) (S01E04)

A tenhle díl jednoznačně zatím u mě vyhrává. Sice opět někam skočí dál, ale nějak se až bych řekl filmově drží děje. Je to hrůza sledovat seriál ve dne, protože tma je tam pořádná. Erotické dusno je fajn, ale v tomhle díle tak nějak konečně ty karty jdou ven a taky se člověk podívá i pod hrad a hned to má lepší atmosféru. Škoda, že se nevyužívá více těchto lokalit a více postav a je vidět, že i bez akčních scén to jde. 85% ()

Princezna a královna (2022) (S01E06)

Jak zabít prvních pět kapitol do kopru? Přepnu o hodně let, naservíruju jiné postavy a do toho některé už o kus let starší s jinýma hercema. Tenhle guláš prostě nemohl dopadnout dobře. Ještě to byl sakra nudný díl, který to musel rychle v rodinných kruzích načrtnout. Je to fakt past a velká. Takže sledujeme i takovou Rhaenyru, která hraje bohužel nešťastně zrovna D´Arcy, která se chová úplně jinak, než si pamatujete a vážně to rokem nevysvětlíš. Jediná dobrá změna je Olivia Cooke a pak zase čekání tak na další díl, kde se to opět rozjede. Jinak zde nemáte nic víc, než pelmel postav, který do plonku zrovna nehraje čistě. Jestli tohle byla nutnost, tak si klidně všichni můžou pustit tuhle šestou řadu a prvních pět můžou vynechat, zas tak mimo v příběhu nebudou.45% ()

Pán přílivů (2022) (S01E08)

Paddy Considine to dotáhnul. Musím říct, že rozhodně nejlépe zahraná postava a vlastně jako král nejvíc zajímavá. Teďka se malinko bojím, že seriál, který u mě vyvolává přesýpací hodiny skončí už někde v šedém průměru. Pravda je, že jsem chvilku ani nevěděl, která bije, protože těch postav a časových skoků pak divákovi musí udělat vrásky na čele. 75% ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)