Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa marhoul k tomuto seriálu (7)

Rod Draka (2022)

Žádná sláva. Bez vaty by šlo podstatné našlapat do tří dílů, casting sněhobílých příšerný, z postav si mě nenaklonila ani jedna, porodnicko- ophtalmologická onanie, kterou ani ta "O dracích" nevytáhla. Rozumím, že se panstvo těšilo, ale toto GoTovi nesahá ani po puchýř na patě. Co je jediným přínosem, že jsem začala trucovitě sjíždět po letech znovu Trůny. Každý jeden, kdo se tam mihne, je herec, je zajímavý, má perfektně napsanou svou postavu a vyjadřuje ji způsobem, který diváka, zvyklého na sledování špičkových filmů a seriálů, uspokojuje. Zdejší sebranka posbíraná v NY metru a po různých předměstích, jinak vcelku zajímavých velkoměst, ochotničila nudně, banda z kvótového kmene byla od sebe k nerozeznání, pod šedýma parukama trčela drátěnka zejména "princeznám" a za herectví jejich stafáž a čumění před sebe rozhodně nepokládám, vyměny herců nepomohly ničemu, jediný, kdo za něco stál, byl král a jeho maska. Ovšem než vypustil duši, já byla na druhém břehu asi tak osmapadesát krát. Slabé béčko. ()

Potomci draka (2022) (S01E01)

Nadšení nesdílím. Výprava ok, však ukecané, divně obsazené, porodnictví je řezničina, dívat se na to ještě večer v telce s tím, že to bylo pro efekt prokládano jinak solidním soubojem,( podezírám tvůrce, zda se u této sekvence vzájemně neukájeli), mi vhod nepřišlo. Draků málo, keců mnoho, zlo muselo být zatlačeno na pilu až to uši rvalo, nebývale ošklivá následkyně, ani jedna z postav nezaujala, krev a kozy- HBO klasika, dva mikrospánky během projekce, tož uvidíme. Rozumím tomu, že se všichni těšíme, že jsme si Trůny odžili nad knihami i seriály, ovšem, že by mě tohle strhlo způsobem, jako první části GoT, tak to ne. Já měla pocit, že koukám na strnulé, oplácané elfy v nekvalitních parukách, kteří nezaujatě odhrkávají text a jinak se nedělo nic. ()

Nezvedený princ (2022) (S01E02)

Kromě Suchařípy mizerný casting, vsechny držky unylé, nezábavné, bez charisma, nejhnusnější princezna, co svět fantasy pamatuje, herecké absolutní poleno, děj udřístaný o ničem, toto nesahá GoT ani po palce a obávám se, že se to už nevybere. Pusť si první a druhý díl Trůnů a pochopíš, kde to drhne. Všude. Nuda k uzoufání. Dvě za hudbu a úvodní titulky. Červíčci a krabi pro efekt to opravdu nezachrání. ()

Král Úzkého moře (2022) (S01E04)

Rozvleklá nuda. Jediná scéna, která zaujala, byla s nezletilým nápadníkem. Díl, který divák musí posouvat dál, protože se v něm nic neděje, je snad nejpřeceňovanější bídou s nouzí. ()

Princezna a královna (2022) (S01E06)

😆 To je psycho! Fanoušci musí být fakt skalní srdcaři, kterým se dá hodit na hlavu jakékoli lejno s nápisem drak a oni nadšeně zatleskají. Ale gratuluji, obsadit do role princezny ještě obludnější hrůzu, jsem pokládala za nemožné. Co z toho vyleze dál, krom dřístů a obsesí v porodech, do toho čas vložím. Je to totiž prča! ()

Náplavomarka (2022) (S01E07)

První díl, kde se něco dělo. ()

Pán přílivů (2022) (S01E08)

Někdo stárne, jiný vůbec ne. Zase nové obličeje, deset lidí se motá v kruhu. Uondané. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)